Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szerintem kapcsolatfüggő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintem kapcsolatfüggő vagyok és nem tudok kiszakadni egy rossz kapcsolatból! Hogy tegyem meg a szakítást?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok együtt a barátommal, én mindent megteszek érte, de ő nagyon önző! Nem vagyok egy rinyálós kislány, az alapokat elvárnám, de szeretet is alig kapok tőle. Tudom, hogy szeret, de a szüleitől odahaza ezt látta és... nem akarok magyarázkodni. Rosszul érzem magam ebben a kapcsolatban és nem tudok tőle szabadulni a saját gyengeségem miatt. Én szeretem őt, de tönkretesz! Hogy lehetne kikerülni ebből a ragaszkodásból? Tudom, hogy rajtam múlik... de nem tudok tőle elszakadni :( Pedig tudom, hogy jobb lenne nélküle és mindenki ezt mondja körülöttem, hogy jobbat érdemlek, kinézetileg és viselkedésileg is. Egyszer már szakítottunk, de újra egymásra találtunk, én is akartam persze, mert hiányzott. Elmentem szórakozni, barátokkal voltam, el is voltam én, csak még is rossz érzés volt, hogy nem tartozom hozzá. Tudom, hogy gyenge vagyok és ez borzasztó... Én tudom, hogy mit kellene tennem, de nem tudok elszakadni... Esetleg volt már valaki ilyen helyzetben? Ha igen, hogy cselekedett? Esetleg valamilyen tipp?

23L 25F



2014. máj. 1. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Két tippem van. Az első, hogy olvasd el Csernustól a Nő című könyvet. A másik, hogy fordul pszichológushoz, aki ért a társfüggőséghez. Az majd fog tudni segíteni.
2014. máj. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Voltam, igaz, én vagyok a pasi. Idővel kirakott a csaj. Kivárhatod te is ezt, de pokol lesz az életed, én a szakítás utáni két évben nem találtam semmi életcélt...
2014. máj. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanezt éltem át az előző kapcsolatomban. Hidd el, el fog jönni az idő, amikor végleg betelik a pohár. Én is azt hittem nem élem túl a szakítást, de megtettem. Kb. a harmadik alkalommal sikerült ezt véglegesíteni. Hazudnék ha azt mondanám hogy nem hiányzik és hogy már nem szeretem. De mióta külön vagyunk, sokkal nyugodtabb vagyok, nincsenek érzelmi hullámvölgyek. Erős vagyok és tudom hogy te is az vagy, csak el kell jutnod odáig hogy te is elhidd ezt! Nehéz lesz az elején, sokszor fogsz meginogni, de ha kitartasz, pár hét múlva azt fogod érezni hogy milyen jól döntöttél. Az lebegjen a szemed előtt, hogy 1000x jobb vár rád ezután!;)
2014. máj. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :) Nem tudom hogy fogom megtenni... sokat veszekszünk már, a lustaságából kifolyólag nehézkes a találkozás, ugye én nem olyan vagyok, én ha szeretek valakit, akkor a tőlem telhetőt megteszem érte, csak neki az alapok sincsenek meg... :(
2014. máj. 1. 13:13
 5/5 anonim ***** válasza:

Pedig ha még nem is laktok együtt, akkor sokkal könnyebb helyzeted van, mintha élettársak, házastársak lennétek, esetleg még néhány gyerek is összekötne, na meg a közös vagyon....

Addig tedd meg, amíg nem késő, és szedj fogamzásgátlót, mert ha olyan vagy, hogy nem tudsz nemet mondani, akkor nehogy véletlenül becsússzon egy balesetbaba.


Én is azt javaslom, hogy menj pszichológushoz, aki segít abban, hogy a társfüggőséged kezeld


e mellett azt is javaslom, hogy fogj egy nagy lapot, egyik felére írd azt, ami miatt érdemes lenne elválnotok, milyen előnyöket hozna ez az életedben, stb. a másik felére meg azt, hogy mik a hátrányok. Persze folyamatosan lehet bővíteni. :)

Amikor meginogsz, ezt a lapot vedd elő és olvasgasd. vagy írd újra.


Írd le egy másik papírra, hogy milyen jövőt szeretnél 2-5-10 év múlva, és a másik oldalára azt, hogy ezzel a sráccal 2-5-10 év múlva szerinted milyen jövőd lenne.


Ha hasznosnak találtad a válaszom, légy szíves pontozd! :)

2014. máj. 5. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!