Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Mit tudnátok tanácsolni, mert...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tudnátok tanácsolni, mert nem tudok egyszerűen sehogy sem túllépni azon, hogy 1,5 hónapja vége lett a kapcsolatomnak a barátnőmmel, és teljesen eltűnt az életemből. Hogy lépjek túl rajta?

Figyelt kérdés

Most ott tartok, hogy már se nappalom, se éjszakám; aludni is csak nyugtatóval tudok, de azzal is csak ideig-óráig.


Jelenleg terapeutát nem nagyon engedhetek meg magamnak, saját magamtól meg nem bírom feldolgozni, hogy elvesztettem őt, borzalmasan hiányzik és csak egyre rosszabb.


Próbáltam különféle módszereket, például meditációt, sportolást, és olvasni az önsegítő könyveket, de egyik sem hozott tartós megkönnyebbülést. Barátaim és családom is próbálnak segíteni, de úgy érzem, hogy ők sem értik meg teljesen, min megyek keresztül. Illetve az is nehezíti a helyzetet, hogy messze vannak tőlem mert én külföldön élek/éltem együtt barátnőmmel és sok hely emlékeztet engem rá, és gyakran eszembe jutnak a közös emlékek.


Talán mások tapasztalataiból tanulhatok, vagy valaki tud javasolni olyan technikákat, amelyek beváltak hasonló helyzetben. Nagyon hálás lennék bármilyen tanácsért vagy ötletért, amely segíthetne átvészelni ezt az időszakot, és újra megtalálni a belső békét. Előre is köszönöm!


35/F



jún. 19. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg akár csak egy pillanatra tisztelni saját magadat.

Rendezd le a fejedben, hogy ő csak egy megálló volt az életedben.

Miért szakítottatok ?

jún. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Jah...voltam ilyenben, jó úton haladsz, a nyugtatók jók, mondjuk én nagyon nagy mennyiségben szedtem, aztán jött az alkohol rá, aztán jöttek a drogok, aztán jött a teljes és totális lecsúszás, aztán a saját mocskomban való fetrengés 3 évig, aztán jött egy lány, aki kihúzott belőle.

Kemény egy időszak volt, de élek. Ennek már bő 10 éve.

Teljes mértékben túl vagyok rajta, mondjuk éjjel vele álmodtam...baszki!

jún. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én általában pár napig depizem ha szakításra kerül a sor. De akkor nagyon. Aztán össze szedem magam éa arra gondolok mi a fenének sírok és depizek olyan ember miatt aki rám magasról tesz és nem kellettem neki. Ha nem zárod le rövid úton egy idő után a barátoknak is idegesítő lesz hogy folyton csak ilyen vagy és esetleg a csaj a téma. Tedd túl magad rajta nem 15 éves vagy akinek új ez a fajta érzés éa nem tud vele mit kezdeni. Felnőtt vagy ideje tovább lépni.
jún. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1.5 hónap alatt ne várj csodát. Főleg ha úgy érzed, hogy lezáratlan a dolog és nem tudtad átbeszélni a vele. Lehet 1 év is kell, mire elfelejted.
jún. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mennyi ideig voltatok együtt?
jún. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Másfél évig voltunk együtt. Elment két hétre külföldre a legjobb barátjával nyaralni, közben alig beszéltünk mert elmondása szerint nagyon elfoglaltak voltak. Mikor végre beszéltünk, azt mondta, hogy amíg nyaralni van, csinálhatok bármit, csak ne mondjam el neki…. Ő szívesen lefeüküdne másik férfiakkal is. Ezen mocskosul berágtam, és nem beszéltem vele hetekig. Ezek után hívott mikor hazajött és azt mondta, hogy még ő dühös nagyon rám, mert tönkretettem a nyaralását a legjobb barátjával, és mindenért engem hibáztatott. Aztán letiltott mindenhonnan. Nagyon szerettem, és hatalmasat csalódtam benne. Sokkolt és megdöbbentett ez a "mindent szabad" kijelentése. Nem bírom feldolgozni, hogy nincs többé, és hogy ezt tette velem. Nagyon fáj, mert piszkosul szerettem. És nem bírok magamhoz térni.
jún. 19. 16:37
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért ilyen nehéz, mert többféle fájdalom van, amikkel most küzdesz.

Az egyik, hogy szeretted őt, az érzelmek viszont nem múlnak el egycsapásra.

A másik, hogy becsapott, elárult téged, ami lelki fájdalmat okoz.

A harmadik, hogy mint kiderült, egy ribizli - így a benned róla élő kép is sérült, lerombolódott, ez okozza a csalódás fájdalmas érzését.

A negyedik, hogy hirtelen megváltozott az életed, nem a szokásos mederben folyik - ez pedig feszültséget okoz. (Kb. olyan ez, mint leszokni a cigiről, vagy az alkoholról. Mondjuk, rágyújtottál ébredés után, kávéval az éjjeliszekrényen, minden reggel. Napközben is bizonyos helyzetekben, pl. a buszra várva, vagy munkakezdés előtt, ebéd után stb. stb. Ha le akarsz szokni, akkor jó hosszú ideig hiányérzeted van, hogy ugyanezeket cigi nélkül csinálod végig: reggel csak kávé, a buszmegállóban csak bambulás, a cég bejárata előtt nem állsz már meg pár percre stb.)

Most egyedül ébredsz, nincs melletted a lány. Egyedül reggelizel, ebédelsz, vacsorázol. Nem hívogatjátok egymást napközben, nem cseteltek. Szóval tulajdonképpen megváltoztak a szokásaid, a körülményeid.

Az ötödik, hogy (feltételezem legalábbis, mert jellemző szokott lenni), hogy sajnálod magadat, hogy ilyen galád módon bántak el veled. Teljesen jogos érzés, csak sajnos ez is negatív érzelem.

A hatodik, hogy azon rágódsz, hogy mi lesz most veled, mi lesz a jövőben, lesz-e valaha új kapcsolatod, kelleni fogsz-e bárkinek is; ha igen, tudod-e majd legalább annyira szeretni az új párodat, mint az exedet (és valószínűleg azt gondolod, hogy nem, soha nem fogsz tudni senkit úgy szeretni - pedig dehogynem...) - ez a bizonytalanság érzése, szintén negatív.

Eddig már 7 különböző negatív érzelemnél tartunk...


Ezekre jöhet még a gyötrődés, hogy magadban keresed a hibát, hogy mi rosszat tehettél, hogy ő így bánt veled. - Ha ez így van, akkor állítsd le ezeket a gondolatokat. Mert lehet, hogy tényleg hibáztál valamiben, vagy akár több dologban is, de erre/ezekre a korrekt reakció az lett volna, ha megemlíti, megbeszélitek. Nem fair, hogy ha a hibáidért ilyen módon "büntet".

És pluszban jön az is, hogy feltépődnek a lelki sebeid a "közös helyek" láttán.


Így kapásból ennyi, de biztos van még több is. És persze az is nehéz, hogy az eddig az ő irányában táplált pozitív érzéseidet most le kell nullázni; sőt, akár átvinni negatívba.


Nekem mindig sokat segített a tudás (hogy egyáltalán tudjak ezekről), és a tudatosság (hogy felismerve ezeket az érzelmeket tudatosan harcoljak ellenük).


Amiket tudok javasolni:

- Ne menj a "közös helyekre", hacsak nem okvetlenül szükséges. Majd ha már túlleszel az egészen, mehetsz újból, akkor már nem fog fájni, elhalványulnak az emlékek.

- Ne hallgasd a "közös zenéiteket". Meg egyáltalán semmilyen "szerelmes dalt" se. (Idegen nyelvűt se.)

- Ajándékozz el vagy dobj ki mindent, amit tőle kaptál. Tudom, nehéz, de nagy mértékben segíti az elszakadást. (Ha nem okoz nagy problémát neked, akkor akár még azoktól a cuccoktól is megszabadulhatsz, amiket közösen vettetek.)

- Írj egy listát a negatív tulajdonságairól. Jellemhibák, rossz szokások, rossz tulajdonságok, viselkedésbeli hibák stb., minden legyen benne. Ha rászánsz több időt, akkor még az eseti negatívumokat is hozzácsaphatod (pl. hogy beszólt egy kiránduláson, vagy kigúnyolt az ismerősei előtt egy buliban, nem tartotta be az ígéretét, ilyesmik.)

Számíthatsz nagy lelki viharokra, amíg írod a listát; de jó esetben ahogy egyre hosszabb lesz, úgy fogsz egyre inkább megdöbbenni, hogy "Úristen, én ezt az embert szerettem ennyire?"...

Ha később bármikor elfog a "nosztalgia" vagy a "melankólia", vagy elkezded érezni a fájdalmat (bármelyik félét a fenti 7 közül), csak vedd elő a listát, és olvasd végig. (Ez nagy segítség a pozitív érzelmek negatívba fordításához.)

- Már nem emlékszem, hol olvastam a módszert, de nekem nagyon bevált ez is: A/4-es vagy A/5-ös papírokat kiragasztani a lakás több pontjára, szemmagasságban, rajtuk ilyesmikkel, hogy "VÉGE", "Véglegesen vége", "Jobbat érdemlek", "Nem érdemelt meg engem", "Nem fogok tovább szenvedni"... Írhatsz bármi mást is, amiről úgy érzed, hogy jót tehet, ha folyamatosan tudatosítod magadban azáltal, hogy naponta többször "szembejön veled az üzenet".

- Nem tudom, milyen típus vagy, hogy működik-e nálad a "kutyaharapást szőrével". Nálam soha nem működött, de sokaknál meg igen.

Viszont amikor már eltelt néhány hónap a szakítás után, és kezdtem egyenesbe jönni lelkileg, akkor bár még nem voltam teljesen "egészséges", összeismerkedtem valakivel, és extra gyorsan szerelem lett belőle, így őáltala teljesen meggyógyultam lelkileg. (Nem úgy, hogy pátyolgatott volna lelkileg, hanem az új pozitív érzések és a szerelemhormonok miatt.)

Járj társaságba, ismerkedj, barátkozz. Nem kell célirányosan új nőt keresned, de ha jön, az bónusz. Beregisztrálhatsz online társkereső oldalakra is. Az is segíthet, ha szimplán csak nézelődsz. Vagy ha levelezel másokkal. Ha meg kialakul egy barátság vagy egy új kapcsolat, máris nyertél.

De ha az ismerkedés alatt még úgy érzed, hogy nem tudtad lezárni a múltat, nem állsz készen egy új kapcsolatra, akkor legyél őszinte a másikhoz, mondd el neki. De ne úgy, hogy hát akkor hagyjátok a fenébe az egészet. Csak hogy lassú legyen a tempó a folytatásban. De persze az is lehet, hogy beindulnak a hormonjaid, és pikk-pakk egy új szerelem születik, az pedig gyorsan felülírja a még meglévő negatív érzelmeket.

ma 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!