Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Hogy bocsátottatok meg magatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy bocsátottatok meg magatoknak?

Figyelt kérdés

Volt egy lelki bántalmazó exem. Sajnos amikor ismerkedtünk, akkor nem ezt az oldalát mutatta, és bevettem a mézes maszlagot.

Bár volt 1-1 furcsasága, de én is rossz passzban voltam, jól esett a kedvesség, illetve azért mert néha fura volt nem gondoltam rosszra.

Aztán utána már elszabadult a pokol köztünk és majdnem minden nap veszekedtünk meg rengeteget sírtam. ..utáltam magam (most is), iszonyat nehéz volt, mert együtt laktunk. Már több mint 8 hónapja véget ért, de így sok idő elteltével visszanézve nagyon utálom magam és ostobának érzem magam, hogy nem vettem észre. Hogy nem vettem észre milyen az az igazi arca. Össz 5 hónapig voltunk együtt de én sosem éltem még meg ilyen traumát. Nagyon szégyenlem magam és félek tőle még most is. Nem tud nem az önvádaskodás gyötörni.


jún. 10. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Fogd úgy fel, mint egy tanulási fázist. Az ember, amíg él, tanul, legalábbis jobb esetben, a hibáiból. Nincs miért megbocsátani magadnak.
jún. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugyan, mind esünk ilyen hibába. Semmi baj, kedves kérdező. Ne hibáztasd magad! Inkább gondolj erre úgy, mint egy kicsit kevésbé kellemes tanulópénzre! :) A jövőben meg figyelj oda extrán a jelekre az elején és ha úgy érzed valami nem oké, akkor jó eséllyel igazad is van. ;)
jún. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonlo.

Én arrol irtam ki kérdést hogy szerelmesen miert megyek át 2 bites tyúkba?


Engem ez fpglalkoztatott.

Pl józanul racionálisan tudom azt hogy aki trágárul beszél kapcsolatban az nem tisztel nem szeret stb, józanul ki is dobom az ilyeneket.


Szerelmesen meg mint vmi fogyatékos!

Meg akarom beszélni vele, kutatom a multját hogy talán a rossz gyerekkor, mentegetem hogy lehet neki csak amolyan szavajárása, de biztos szeret, küzdök azzal hogy határokat mutatok, hátha csak velem nincs képben hogy én nem épp egy falusi parasztasszony vagyok akik így élnek, és ez a normális, nevelgetem terelgetem, reménykedek hogy kikopik belőle, és ez csak 1 példa volt. Merthát a gyökerek nem egy dologgal hanem ezer másikkal pl csenddel verés, fenyegetés szakitással, másokkal flörtök stb egy rakat mindennel bántanak.


De én is nem odacsapok az asztalra olyankor mikor már szerelmes vagyok, hanem mint akin van vmi szentbirka köd, hogy bocsássunk meg másoknak, ő igy tud szeretni, talán majd megtanul tisztelni, igazábol jó ember ő, meg hol lennék én nélküle, és sírdogálok csak, reménykedek csak, félek csak hogy elhagy nem szeret, és beleesek a fájdalmakba, szenvedésekbe picsogásba.


Nekem csak ez volt a kérdésem hogy szerelmesen miért leszek 2 bites hülye fogykos?

Csak mert a kövi hasonlót 2 lábbal rúgnám ki már akkor mikor először megbánt!


És még olyan válaszok jottek hogy mindenki megérdemel mégegy esélyt és hasonlók!!

Na pont ezt akarom elkerulni hogy én ujabb meg ujabb meg ujabb esélyeket adjak ha beüt megint nálam a birkaeffektem!

jún. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Majdnem mindenki beleszalad egyszer egy ilyenbe. Ha nem parkapcsolatban,akkor sajnos a szülőd lehet ilyen, azt meg tudom erősiteni hogy borzasztó, vagy a munkahelyen, sőt meg a baratnője is lehet hogy valakinek ilyen. Nagyot koppanunk aztán felállunk mind és megcsinaljuk az életünket ugy,hogy a szeretetet adjuk es kapjuk. En csak a saját elmenyemet tudom elmondani, 23 év rabsag,izolálás. Az apam beteg erőszakos borzasztó üvöltöző ember volt. Ha bántott,ütött, akkor élvezte hogy ő a kiraly. Až önhibaztatason én is atmentem, szégyen,trauma...minden volt amit leírtál. Ostobanak éreztem magam 100x hogy nem mertem kihivni a rendőrséget rá. Féltem tőle, evekig remalmok gyotortek még a halála után is. Azt almodtam hogy üt,ver stb. Panikrohamokra ebredtem almomban... De ezek az érzések mind validak amit érzel. És mind ezt érezzuk, akkor is ha sikerul kiszabadulni. De ne add fel, tanulj belőle, jó iskola volt. Az idő halistennek sokat segit. En jártam 3 évig terapiába es feldolgoztam,Boldog életet elhetek 😊 annyi hosszú év amit én Mint gyerek - fiatal -felnott atéltem 3 ev alatt feloldódott. Sőt erot meritek belőle, egy igazi túlélő vagyok, nem félek soha semilyen feladattól,vagy nehézsegtol. Mert tudom hogy képes vagyok ra. Azt kivanom Neked hogy szeresd magad, engedd hogy ezek až érzesek lassan elmenjenek, leülepedjenek. Olyan szivesen segítenek Neked. Nekem sokat segitettek a YouTube videok a narcisztikusokrol. Mert legalabb tudtam hogy ők ezt a szégyent kitermelik benned. A félelem az eszközük, až hogy ostobanak érzed magad azt ők hitették el veled. Minden beteg elme ezt ugyanígy csinalja. Kérlek ne csüggedj el. Ők elerik hogy ugy érzed 100 darabra törtél es nem tudod hogyan rakd össze magad, de amikor az első 2 darabkát összerakod büszkén kelj fel. Minden nap csak 1 dolgot tudatosits, csak 1 videot ha megnezel, lassan össze fog allni a kep es kilábalsz meglatod. Nagyon szoritok 👍
jún. 10. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Még elfelejtettem, az önvadaskosast tőle kaptad 😲 Mint egy batyut, bizots vagyok benne hogy ezerszer hibaztatott, minden aprósagot felfujt es TE voltal a rossz a hibas a semmirekellő. Ez nem a te érzésed!!! Ezt ő ultette el benned. Nem tudhattad hogy narci,mivel extrém jól leplezik. Nem hibaztathatod magad. Megbocsatani magadnak nem kell, inkabb büszkén légy hogy mi mertél lepni, hogy küzdesz. Büszkén légy hogy sikerült kijonnod tœle es nem dőltel be a meg 1 esélyt stb. Dumaknak. Eljöttel,ez a saját megbocsátásod és szupererőd egyben. 👍
jún. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sok videót megnéztem én is, és nagyon meglepően tapasztaltam, hogy ez egy bevett minta amit követett.

Csak ennél azt hittem jobb ember ismerő vagyok, és lám nem. Pedig 30 felett nagyon azt hittem, hogy velem ilyen nem történhet.

Most meg minden nap azon imádkozom, hogy ne térjen vissza soha az életembe. Teljesen átvette a mindennapjaim a szorongás, önutálat, bűntudat.

jún. 11. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!