Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítás után jó kapcsolat?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítás után jó kapcsolat?

Figyelt kérdés

Véget ért egy hosszú párkapcsolatom, együtt is éltünk. Jól elvoltunk, de az utóbbi 1 évben langyos víz lett, és nem voltunk jó hatással egymásra.

Ennek ellenére én szeretem őt, és láttam én is, hogy nem volt jó az utolsó év, és azóta foglalkozom magammal, sok mindenre ráébredtem, és vannak is céljaim, motivációim. A kapcsolatunk barátinak mondanám, sosem volt ajtó csapkodás. Én szeretném vele újrakezdeni/folytatni pár hónap múlva, egy kis különtöltött idő után (ha még akkor is így gondolom). Kérlek, töltött káposztás példát ne hozzuk fel, van olyan exem, akivel beszélni sem tudtunk szakítás után, annak értelme sem lett volna folytatni.

A baráti kapcsolat az rossz jel? Azt gondolom kb. 2 opció van, vagy seggfej vagyok (de miért lennék), vagy baráti kapcsolat, de ez is 2 esélyes, vagy arra gondol, hogy tök jó, változom és erre lehet alapozni, vagy az is, hogy ja, párként nem működtünk, de barátnak oké.

Egy kapcsolat 2 emberen múlik, ezzel tisztában vagyok, megalázkodni nem fogok, és futni sem érte. De tényleg azt érzem, hogy ha ő is változik picit, és én is, akkor másodjára működhet.


29N



2023. febr. 20. 11:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor barátkozni akarsz vagy összejönni vele?

Szerintem a langyos víz kapcsolatot nincs értelme folytatni

2023. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Baráti kapcsolat?

Persze tök jó, ha neked nem probléma ha a másik fél megismerkedik valakivel, szerelmes lesz és neked ömleng majd az új nőjéről.

Te meg majd asszisztálhatsz hozzá mosolyogva és támogatva őt az új szerelem megélésében.

Hát köszi, ebből én nem szoktam kérni.

Azt sem mondom hogy haragban kell elválni, de én a kapcsolat utáni barátkozásban sem hiszek, azért amit fentebb leírtam.

Az meg eleve nem barátság ha két ember közt van szexuális vonzalom, mivel eddig párkapcsolatban voltak. Barátok között alapból nincs szexuális vonzalom.

Minél tovább vagytok egyébként külön, annál nagyobb rá az esély, hogy az egyik fél találni fog valaki mást. Azt nem mondom hogy akik már éltek együtt azoknak másodszorra sem fog sikerülni (mert van rá példa hogy igen), de az esetek többségében oka volt a szakításnak nem véletlenül nem működött. Ahhoz hogy működjön igen sok munkát kell beletenni mindkét félnek. De ha már az egyik nem akarja, akkor a másik hiába reménykedik.

2023. febr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1) nem szeretném, hogy újra langyos víz legyen. Rájöttem sok hibámra, elég sok frusztráció van/volt bennem. Ezeken dolgozok. Neki is van (lenne) min dolgoznia. Azt gondolom a külön élés jót fog tenni.


2) párkapcsolatot szeretnék tőle ismét. Én azt gondolom működhetne, de tudom, hogy ez 2 emberen múlik. Nem akarok asszisztálni a csajozásához, egy kicsit fájna is, ha ennyi év kapcsolat után rögtön összejönne valakivel, de ha ez történik, akkor elfogadom, és elengedem a témát.

2023. febr. 20. 11:37
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez attól is függ, ki szakított kivel. Szerintem ha ő szakított, nem valószínű, hogy akarja ismét, vagy csak max. azért, mert nem jött össze addig jobb, a szex meg hiányzik és kényelmes típus. (Van pár fiú barátom, akik szakítottak, és mind ezért kezdték újra végül - bár kétségtelen, hogy újrakezdték.)


Ha te szakítottál, úgy más a gyerek fekvése, úgy nyilván simább az ügy, ha csak nem nagyon önérzetes.

2023. febr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom erről, hogyha van egy probléma, amit nem tudtok együtt megoldani és emiatt szakítotok, akkor a későbbiekben ha összejöttök mi rá a garancia, hogy nem lesz újra valami, amit nem tudtok megoldani és ugyanaz lesz a végkifejlet, mint most?

Ha ellangyosodott a kapcsolat, akkor valaki már nem szerelmes a másikba, azt meg, hogy kibe vagy szerelmes nem te irányítod. Sőt, a szünet sem segít ilyen helyzetben, mert amit érezni fogsz / érzel az nem szerelem, hanem a hiánya.

Amelyik párnál ez volt a probléma a szakítasnál, ott én még sosem tapasztaltam azt, hogy az újraösszejövetel után működött a kapcsolat.

2023. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Magadat kinzod vele, ha baratkozol, de kozben meg vissza akarod kapni. Ahogy fent is irtak, neki most mar szabad az ut egy uj kapcsolathoz, akkor is baratkozni akarsz vele, ha lesz valalije?
2023. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, szörnyen naiv vagyok. Csak a környezetemben van néhány ilyen pár, akiknek másodjára már jól ment. Nem tudom mi lesz akkor, majd az idő eldönti. És persze figyelek rá, hogy ne legyek kihasználva. Ha meg nem halad és csak hiteget, akkor idővel úgy is rövidre zárom. :)

Köszi a vaszokat.

2023. febr. 20. 13:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért arra kiváncsi lennék, hogy az a többi pár mi miatt szakított?
2023. febr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azt gondolom ne legyél seggfej a te szavaiddal élve, hanem maradjatok barátok. Ha tényleg szerettétek egymást és ráismertek a hibáitokra, akkor működhet másodjára, persze a különtöltött idő esetében a 2 hónapot azért kissé túlzásnak érzem, inkább 1 az ideálisabb
2023. febr. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nyilván semmi nem lett ebből. 1-2 hónap után éreztem, hogy bár hiányzik nagyon, jobb ez így. 3-4 hónap után meg biztos voltam benne, hogy sosem kezdeném újra, láttam a hibáit, és hogy sosem tisztelt engem. Ő az első félévben elég sokat írogatott nekem, én mindig próbáltam lerázni, felfogta és már nem keres.

Igazából ha valaki idetéved, csak azt tudom javasolni, hogy forduljon őszintén maga felé, és ne akarjon visszamenni ahhoz, aki már egyszer összetörte a szívét. Meg kell gyászolni, de mindig van más! :)

febr. 15. 01:15

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!