Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Helytelen ok ezért szakítani?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Helytelen ok ezért szakítani?

Figyelt kérdés

23(N) éves vagyok, párom 27(F). Lassan 6 éve vagyunk együtt, amiből 4 éve együtt is élünk.

Pénzügyi gondjaink nincsenek, mindig tökéletesen egyhangon vagyunk, gyermeket nem szeretnénk. (Nem. Nem gondoljuk meg magunkat később.)

Sosem voltunk házasság pártiak, viszont amikor megismerkedtünk ez mindkettőnkben megváltozott. Az utóbbi 2,5 évben többször is szóbakerült az eljegyzés, néha vicc (pl: "Majd, ha gyűrű lesz a kezemen.", "Na most helyben letérdelek."), néha pedig komoly témaként is. Ebben a 2,5 évben párom többször is utalgatott, hogy számítsak rá (szülinapok, évfordulók), még azt is megbeszéltük, hogyan, milyen stílusban szeretnénk (gyűrű stílusa, mennyire publikusan, stb.), de sosem jött el a nagy pillanat.

Namost...nemrég egy ismerősünknek új párja lett. 1 hét alatt jöttek össze, 3 hónap után költözött hozzá a csajszi, fél éves évfordulójukra a leányzó gyűrűt kapott, én pedig koszorúslánynak is fel lettem kérve. Még viccelődtek is párommal, hogy neki is ideje lenne, mert a végén más teszi meg.

Nem tudom, mi történt, viszont olyan érzés fogott el, mintha egy kapcsoló átbillent volna a fejemben. Elbizonytalanodtam a kapcsolatunkban. Türelmesen vártam/várom az ígért alkalmat, de lehet, hiába. Mintha már nem is vágynék rá annyira. Fiatalon köteleztem el magam, és egyre jobban hiányzik a szabadság, mivel úgy érzem, én komolyabban gondolom párommal, mint ő velem. Én mindent betartottam, amit ígértem, ő (még) nem.

Viszont nem tudom, találnék-e mégegy olyan hozzám hasonló embert, aki a legjobb barátom is lenne egyben. Szeretem teljes szívemből, de nem tudom, meddig kéne még várnom. Nem tudom, meddig akarok.



2021. szept. 12. 08:53
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
#10 Egyáltalán elolvastad?
2021. szept. 12. 10:59
 12/21 anonim ***** válasza:
51%
Van ilyen probléma, de ennek nem a párod az oka. Bárkivel lehetnél, akkor is idővel lehet így éreznél. Ha lecseréled másra, nem biztos hogy attól jobb lesz
2021. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%

"Úristen, 23 éves vagyok, de rettentően idegesít, hogy mások bezzeg már menőzhetnek az eljegyzéssel! Azt akarom, hogy elvegyenek, miközben szabadságra vágyom!"

Az ilyen esetekből lesznek a kierőszakolt lánykérések, aztán a válások, mert "még nem éltem ki magamat"...

2021. szept. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Pedig itt nincs más megoldás, mint nyílt lapokkal játszani. Nem kell letámadni, hogy jegyezzen már el, de az se segít, ha magadban őrlődsz.

A beszélgetés lényege az, hogy egyeztetitek a távlati terveket, az érzéseket. Nyugodtan mondd ki, hogy te úgy érzed, vele akarod leélni az életed, és részedről ezzel el is jött az ideje, hogy eldöntsétek, hogy házasodni fogtok, vagy marad ez a papír nélkül együtt élés. Elmondhatod, hogy te miért szeretnél házasodni, mi a különbség, miért nem csak egy papír.

Kimondhatod azt is, hogy miért van hiányérzeted, amiért nem lépte még meg, és ő mikor, miből látná azt, hogy ideje lenne.

Ne úgy állj hozzá, hogy ez az ő dolga, ő dönt róla, te meg legfeljebb kiérdemled, és nem voltál elég jókislány.

2021. szept. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%

#11

Nem, csak találomra írtam valamit.

2021. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
#13 Te fogyatékos, már ne haragudj. Abban mit nem lehet érteni, hogy Ő HOZTA FEL? Ő KÉRDEZTE MEG ELŐSZÖR, HOGY MI LENNE HA. Nekem azzal van a bajom, hogy ígérget, de nem tartja be.
2021. szept. 12. 15:35
 17/21 A kérdező kommentje:

#12 Te sem fogod fel. Én ígérgettem? Nem. Én hoztam fel? Nem. Én beszéltem annyit róla, hogy a másik számítson rá? Nem.

Nem akarok mással lenni. Ezt sem mondtam.

2021. szept. 12. 15:37
 18/21 anonim ***** válasza:
45%
Mit nem értesz azon, hogy nem akar megkérni? Döntsd el, hogy vele maradsz gyűrű nélkül is, vagy szakítasz, mert nem őszinte.
2021. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
8%
Ilyen hisztis fehérnépként örülj hogy van párod, nem ám hogy gyűrű...
2021. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

#18 Akkor miért hozta fel? Miért beszélt róla annyir? Miért mondta, hogy számítsak rá? Miért említette több embernek is?


#19 Ennyi év alatt egy vitánk sem volt. Nem hogy "hiszti", de biztosan te tudod:D

2021. szept. 13. 20:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!