Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Szakítottatok már valakivel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szakítottatok már valakivel azért, mert fontos volt nektek, és tudtátok, hogy jobb lesz neki nélkületek?

Figyelt kérdés

2021. jún. 19. 20:04
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%
Miből gondolod kérdező, hogy jobb lesz neki nélküled? Miből gondolod, hogy nem ütöd meg a mércét?
2021. jún. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%
Velem ő szakított, mert úgy gondolta, hogy neki jobb lesz nélkülem. Sírtunk együtt, de tudtuk, hogy vége. Fura, mert én megkönnyebbültem és nekem jobb. Őt viszont nem tudom.
2021. jún. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

10!

A rózsaszín szemüveg előbb utóbb elmúlik. Ameddig minden szép és jó addig kell erősíteni a kapcsolatot. Ha ekkor belédszeret, akkor azért kisebb az esélye hogy szakít veled a negatív tulajdonságaid miatt, hiszen már megmutattad neki a sok pozitívat.

A bántalmazó kapcsolatokban pedig általában a bántalmazottnak valamilyen lelki problémája van. Egészséges értékrenddel rendelkező személy az első pofon után komolyan elgondolkodik és lelép.

2021. jún. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

#13 "A rózsaszín szemüveg előbb utóbb elmúlik"


Ebben egyetértünk, semmi sem örök, de ha a pozitívumok nem állnak legalább egyenes arányban a negatívumokkal, akkor nem lehet kompenzálni. (Nálam kb. fordítottan arányosak. :) )


Stockholm szindróma elvileg egészséges embereknél is kialakulhat, de ez már OFF, és nincs is róla tapasztalatom.

2021. jún. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
51%
Tudok egy sztorit, elméletileg ott a pasi azért nem keresi a csajt, mert fél a pasi, hogy nem tudná annyira szeretni a csajt, mint amennyire ő szeretné, mint amennyire a csaj azt megérdemelné, hogy visszakapjon szeretetet. Tehát elvileg fél a csávó, hogy nem tudná viszonozni azt a szeretetet, amit a csaj küld feléje. És hát ez picit gyerekes gondolkodás talán itt ebben a példában , amit leírtam. Mert szóval a Kérdező konkrét esetét nem ismerem.
2021. jún. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

14!

"de ha a pozitívumok nem állnak legalább egyenes arányban a negatívumokkal, akkor nem lehet kompenzálni."

Ezzel tökéletesen egyetértek. De még mindig nem kaptam választ a kérdésemre. Van egy lány és fiú, most vagyük úgy, hogy te vagy a fiú. Összejöttetek, minden szuper. Te tudod a saját negatív dolgaidat, de a lányt ezek nem érdeklik, hiszen összejött veled, boldog melletted stb. Te tudod, hogy előbb-utóbb TALÁN szakítani fogtok, de egyelőre minden szuper és boldogok vagytok. Miért törnéd meg a boldogságot? Miért okoznál fájdalmat a lánynak, aki szeret téged? Sokkal könnyebb lenne a lánynak úgy szakítania, hogy ismeri a rossz tulajdonságaidat, és meg akar tőled szabadulni.

2021. jún. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:
Az en peldamban egyenlotlen erzelmek vannak a ferfi reszerol. Kevesbe szereti a not es ez zavarja.
2021. jún. 19. 22:23
 18/27 anonim ***** válasza:
24%

#16


Hülye példa, de hogyan szeretnél meghalni? Csendben elaludni a saját ágyadban, vagy hónapokig kínlódni egy kórházban, lassan leépülve?


Jobb, ha "megtörik" a boldogság, mintha évekig próbálná a másik fél menteni a kapcsolatot (a lányokat általában türelemre/empátiára nevelik), beleölünk rengeteg időt/energiát és lassan elérem, hogy a másik szándékomon kívül meggyűlöljön. Miért lenne könnyebb neki a tudat, hogy hónapokat/éveket pocsékolt el az életéből feleslegesen?

Elméleti kérdés (sosem volt senkim), de nem jobb úgy, ha békében válunk el, mintha akaratlanul is elérném, hogy megutáljon? Így még mindig kevesebbet szenvedne, mint egy rossz kapcsolatban, huzamosabb ideig.

2021. jún. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Igen aztán véletlenül újra találkoztunk összejöttünk és most kezdek rájönni ő nem felel meg nekem. Szerintem gondolkodj el te is a fordítottján. Nem mindig az van, amit elhitetnek veled!
2021. jún. 19. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

18!

Azért ez nem éppen így működik, ahogyan te leírod.

Összejössz valakivel, nyilván először az előnyös tulajdonságok törnek felszínre, így kerül oda az a bizonyos rózsaszín szemüveg is. Max fél év, és lehullik a lepel, jönnek a negatív dolgok. Hidd el, kevés olyan lány van, aki csak azért benne marad egy számára rossz kapcsolatban, mert türelmes és empatikus.Nyilván itt most nem a bántalmazó kapcsolatról beszélek.

Illetve még mindig nem világos számomra, hogy miért hiszi valaki azt, hogy ennyire elviselhetetlen? Te ismered magad, utálod magad és nem látod magadban a jót. De lehet, hogy jön valaki, aki legyint a te rossz tulajdonságaidra, mert meglátja benned a jót és belédszeret.

2021. jún. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!