Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mérgező kapcsolatból hogy lehet kiszállni ha a másik fél nem enged?
7,8-as vagyok
Na igen, ez nem az erőszakról szól, de ha ő a kezed szorítva "sarokba szorít" ott nincs mit tenni..
Volt ismerősöm hasonló helyzetben, az iylen férfi ember önbecsülése nem túl nagy és labilis, érteni pedig nem fog csak a te szép szavadból ha már most is ezt csinálta.
Mellesleg nem is kell eroszakhoz folyamodni, de nem árt 1-2 barátod lelekjelenlete a helyszínre.
Zárat cserélni tudsz. Kicseréled, cuccait az ajtó elé kiteszed a megbeszélt időpontban, elviheti, ha gondolja, ha nem, akklr suabad préda. Ha nincs pótolhatatlan holmid nála, én hagynám.
De igen, a legjobb megoldás egy szemléltető erős barát, aki csak akkor lép közbe, ha ő fenyegetően viselkedik.
Ne kérd el a kulcsot, mert lehet nála másolat.
A cuccod felejtsd el, ha esetleg nagyon értékes, férfi ismerőssel menj érte. Az övét meg rakd ki vagy semleges, nyilvános helyen add át
Jogod van lecserélni a zárat, azután közlöd a tulajdonossal.
"Ki a birtokos és mi a birtok:
A jog a birtoklás fogalmát úgy határozza meg, hogy az a dolog feletti uralmat jelenti. Köznapi nyelven ezt úgy fordíthatnánk le, hogy az a birtokos, akinél az adott dolog éppen abban a pillanatban van, vagy joga van arra, hogy nála legyen. Természetesen sokszor előfordul, hogy több embernek is joga van arra, hogy egy adott dolog „nála legyen”, tehát hogy birtokolja azt. Ilyen esetben mérlegelni kell, hogy kinek van úgymond „erősebb joga” a birtokláshoz, vagy amennyiben minden jogosultnak egyforma joga van, akkor bizony mindenki úgy köteles használni az adott dolgot, hogy ahhoz más is hozzáférjen.
Nézzük a fentieket konkrét példákon keresztül. Az első esetben adott egy lakástulajdonos, aki bérbe adja az ingatlanát egy másik személynek. A bérlő rendesen fizet, és nem is rongálja az ingatlant, a bérlet zavartalanul telik. Kérdés, hogy ilyenkor kinek van erősebb joga a birtokláshoz? Habár az mindenki számára egyértelmű, hogy a lakás tulajdonosa az a személy, aki rendelkezhet a lakással, tehát logikusnak tűnik a feltételezés, hogy az ő joga mindig erősebb a birtoklás kérdésében is, mint bárki másé. A bérleti szerződésnél azonban ez nem így van. Ha ugyanis a bérlő lakbért fizet, és cserébe a tulajdonos átengedi neki az ingatlanának a használatát, a bérlőnek van erősebb joga a birtokláshoz – hiszen a bérlő éppen azért fizet, hogy ideiglenesen a lakás birtokában lehessen, azt használhassa. Ha tehát a bérlő rendesen fizet, és a tulajdonos nem is mondja fel a szerződését, akkor nem találhatja ki egyik napról a másikra, hogy ő is beköltözne. Ilyen esetben a birtokvédelmet a bérlő kapja meg, és kötelezni fogják a tulajdonost arra, hogy hagyja el a lakását."
Esetleg az nem opció, hogy mikor otthon vagy, belülről zárod a bejárati ajtót, a kulcsot pedig elforgatva benne hagyod? Így nem tudja az övével kívülről kinyitni, minden más pedig már betörésnek számít. Ez mondjuk nem oldja meg azt a helyzetet, ha épp nem vagy otthon, vagy ha ő előbb ér oda és bent vár meg, de a semminél talán több.
Esetleg másik albérlet nem jöhet szóba?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!