Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Nem megy a szakítás, pedig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Attila016 kérdése:

Nem megy a szakítás, pedig tudom hogy az lenne a helyes, De hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Lassan 8-éve együtt vagyunk. És sajnos már nem érzem ugyan azt amit eddig éreztem. De egyszerűen nem megy , túlságosan kötődök a megszokáshoz. Rá nézek csak megszakad a szívem, és a gondolatok hogy nem ébredhetek többé mellette .. Tudom hogy az lenne a helyes , ha elmondanám neki hogy mi a helyzet.. De nem akarom össze törni a szívét .. Nem tudom hogy kéne elkezdeni a beszélgetést, csak gyötörnek a gondolatok.. Lehet hogy a tanácskérés hülyeség , de esetleg ha bárki volt ilyen helyzetbe, annak örülnék ha leírná hogy vészelte át,hogy élte meg . 25/F

2020. ápr. 13. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Először is azt kellene átgondolnod, hogy egyáltalán miért akarsz szakítani vele, ha ennyire kötődsz hozzá, ennyire szíveden viseled a sorsát. A lángoló szerelem szinte törvényszerűen elmúlik 8 év alatt, s úgy látom, az esetedben is ez gondoskodó szeretetté alakult át. Mit szeretnél egyáltalán az élettől, amit ő nem ad meg neked? Ha egy egész életen át tartó szerelmes érzésre vágysz valaki mellett, akkor ábrándokat kergetsz. Ha elhagyod a társad és találsz valaki mást utána, akkor is szinte garantált, hogy abban a kapcsolatban sem éreznél szerelmet újabb 8 év után. Akkor pedig miért akarnál szakítani a jelenlegi társaddal, ha egyébként szeretetben éltek egymással és ő kitart melletted? A jó párkapcsolatot meg kell becsülni, mert nem terem minden fán. Sokkal rosszabb helyzetbe is kormányozhatod magad, s utána egy életen át gyötörhet a bűntudat és az önvád, hogy elszúrtad.
2020. ápr. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az egyes össze is foglalta az összes okos dolgot, amit lehet tanácsolni.

Két dolgot szeretnék hozzátenni..

Az egyik, hogy egy nyugodt este szépen odatereled a szót, hogy kicsit beszélgettek magatokról es elmondod,hogy úgy érzed, hogy ellaposodott a kapcsolatotok.

Próbáld meg úgy elmondani ezt,hogy semmi vádaskodás ne legyen benne. Kérdezd meg, hogy szerinte te mit tehetnél, hogy mit kellene másképp csinálnod. Ebből érezni fogja hogy nem őt hibáztatod és nem egy vádaskodó ,ki mit csinál rosszul beszélgetés lesz..

Másrészt, ha te így érzed, hidd el hogy ő is érzi, hogy benned valamiféle változás zajlik.

Egyrészt tudni fogja, hogy neked valami már nem az igazi, de mégsem úgy öntöd rá, mint egy vödör hideg vizet, másrészt rövid idő alatt megtudod, hogy van e bennetek együtt és külön-külön is annyi hogy tegyetek egymásért.

Akárhogy is alakul, az hogy egy ilyen helyzetben ki hogy viselkedik nagyon meghatározó tud lenni.

Hidd el, hogy normális kommunikációval a legrázósabb ,legkínosabb dolgot is meg lehet beszélni.

A másik, ami inkább csak egy megfigyelés részemről...

40+ vagyok már..

Látom, hogy nagyon fiatalon jöttetek össze..

A középiskolás évek alatt sok olyan párra vissza emlékszem, akik már a suli utolsó éveiben összejöttek. Néhány évig még volt olyan ,akiről tudtam ezt azt..aztán évek teltek el. Aztan ahogy megjelentek a közösségi felületek, látom, hogy bakker...rengeteg olyan pár van ,akik huszonéve együtt...

És emlékszem akkoriban azt gondoltam mikor már 20 évesen volt olyan,aki 3-4 éve párkapcsolatban élt, hogy tuti nem lesz tartós...

Nem kicsit lepődtem meg


Lehet, hogy ez nem jelent semmit, de mégis úgy látom, hogy jelentős többségben együtt vannak, míg a többi ember nagyrészt több hosszabb rövidebb kapcsolat után sem állapodott meg..

Minél idősebb vagy,annál körülményesebb egy másik ember szokásait megszokni. Nem azt akarom mondani hogy lehetetlen,de szerintem sokkal nehezebb.

Sok sikert neked!

Én azért remélem ,hogy együtt maradtok:)

2020. ápr. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"És a gondolatok, hogy nem ébredhetek többé mellette." Te szereted ezt a nőt.

Gyerekek voltatok még, amikor kezdődött. Egy gyerek máshogy éli meg a szerelmet, mint egy felnőtt. Teljesen normális, hogy ennyi idő alatt megváltozott.

A megszokás nem egy ördögtől való dolog, nem értem, hogy miért félnek tőle ennyire, főleg, ha pont egy olyan dolog, amihez kötődsz. Jó érzés a kezdeti szerelem, és elhiszem, hogy félelmetes, hogy talán többé nem élheted meg, de hülyeség ezért az érzésért feladni egy más, mélyebb érzést, ami nem hónapokig tart, hanem egy életen át.

2020. ápr. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

25 éves, hadd legyen már még egyszer kétszer lángoló szerelmes!


Eldobja a 600 millás főnyereményt a másfél milliárdos lehetőségért, majd a végén kap egy 400 millásat, sokkal jobban fogja értékelni, megbecsülni.

2020. ápr. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért akarsz szakítani ha még ennyire ragaszkodsz hozzá. Az törvényszerű, hogy ennyi év után a szerelem át alakul féltő szeretetté.
2020. ápr. 15. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!