Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Szakítás » Ti szakítanátok ilyen helyzetb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti szakítanátok ilyen helyzetben? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy fiúval az egyetemen szeptember óta barátkoztunk, kisegített mindig, kereste a társaságom, és szimpatikus volt. Decemberben többször találkoztunk egyetemen kívül, sétálgattunk, kávézgattunk, többször meglepett csokival. Január elején összejöttünk, rózsaszín felhőben éltem, nagyon izgatott voltam miatta. Barátnőjeim is megjegyezték, hogy nagyon örülnek nekem, mert kivirultam, amióta kapcsolatban vagyok. Azután jöttek a gondok. Megtudtam pl, hogy ő nem szeretne soha gyereket, ami már ütközik az én elképzeléseimmel. Aztán kiderült, hogy még mindig beszélget az exével, és nem tudja elkerülni, mert edzéseken találkozik vele, és állítólag mindig a csaj keresi őt valami hülye indokkal (utólag megtudtam, hogy karácsonykor szakítottak, úgy hogy még friss a dolog). Rosszul esett, mert az előző 3 éves kapcsolatom is ex miatt ment tönkre. Megbeszéltük annyival, hogy próbáljon neki ritkábban válaszolni, vagy ignorálja a csajt, de sajnos azóta többször láttam, hogy írkálnak, de szerinte nem lesz köztük már semmi.

Aztán rájöttem, hogy szexben sem passzolunk össze, a mérete mellett hiányérzetem van, és tanítgatnom is kellett, pedig neki 5-6 évig volt párkapcsolata, és idősebb is tőlem. Orális szexkor csak puszilgatott, aztán megmutattam, hogy hogy kéne, később meg az volt a gond, hogy amit mutattam, azt rossz helyen csinálta, és úgy voltam vele, hogy nekem nincs energiám tanítgatni. Valamint az elején azt hitte, hogy minden nőnek hüvelyi orgazmusa van (nekem meg olyan nincs), ego kérdést csinált az egészből, hogy "biztos jó a mérete?" és hogy egyáltalán én élvezem-e a szexet vele. Tehát még ezt is el kellett neki magyarázni, hogy valójában a nők hogyan működnek, hogy a többségnek egyáltalán nincs hüvelyi elélvezése. A tanítgatás csökkentette az izgatottságom a szex iránt (és a rossz nyelvtechnikája is mély nyomot hagyott bennem, mert akármikor lenyúlok, eszembejut, és összerezzenek). Kb 3 hete, mikor utoljára találkoztunk (kifejtem miért), már akkor is azt mondtam, hogy épp megvan, mert nem volt kedvem szexelni. Olyan is előfordul, hogy felizgat, fogdos, aztán pedig valami másik dologhoz fog hozzá. Ami nagyon zavaró, mert az exemmel, ha elkezdtük fogdosni egymást, akkor a végén szex is volt.

Megfigyelésem az is, hogy túl durva velem, és nem veszi figyelembe a kéréseimet. Ha együtt alszunk, reggel mindig mogorva vagyok, ő pedig magához/ra húz az ágyon, szorosan ölelget annyira, hogy kb a csontjaim ropognak, és ez a fajta törődés nagyon nem esik jól, mikor a szemem sem birom kinyitni, vagy félig alszok, ő pedig összevissza húzogat az ágyon, és szorongat. Rászóltam, hogy reggelente csak óvatosan ölelgessen, nem kell nyúzni engem, aminek az lett a vége, hogy kelés után magamra hagy a szobában és lemegy a szüleihez beszélgetni. Ebből a gondból ugorhatunk is a másikba, mert a kapcsolat korai szakaszán, mikor még először jártam nála, az történt, hogy sokszor egyedül hagyott a szobájában, mert neki fontosabb volt, hogy elmenjen 1 órát futni. Volt olyan is, hogy sielésből jött haza, felvett engem útközben, aztán otthon lerakott, ő pedig elment kocsit mosni. Nagyon rosszul esik, hogy friss kapcsolatban ő úgy viselkedik, mintha már évek óta egymás mellett élnénk.

Mindenben különbözik a véleményünk, nem ugyanazokat a dolgokat szeretjük, nem ugyanaz az életstílusunk. Illetve most a karantén ideje alatt úgy érzem, hogy kiszerettem belőle(azért találkoztunk már 3 hete, mert én hazautaztam, és határzár áll fent jelenleg is). Egyáltalán nem vagyok már izgatott, ha üzenetet is ír, olyan semmitmondóak a beszélgetéseink, ha küld képet, akkor sem érzek már vonzalmat (külsőről eszembejut, hogy igénytelen volt, amikor találkoztunk, mindig korpás és zsíros, szagos volt a haja, és fél nap után saját magamon éreztem ilyen szörnyű,"zsíros" szagot, és a nemiszervét sem borotválta). Mostanában le is fogyott, ez sem kifejezetten tetszik nekem, mert nem érzek biztonságot, ha egy ilyen vékony fiút megölelek, mert olyan törékeny, sokkal jobban tetszenek a kicsit pocakosabb pasik. Tehát most már olyan állasponton vagyok, hogy se külsőleg, se belsőleg nem felel meg. Illetve a karantén idején olyan gyerekes lett a viselkedése, mindent a szájába kell rágnom, másrészt nem tartom jó dolognak azt, hogy naponta kimegy a szabadba eddzeni, illetve bevásárolni családtaggal megy. És panaszkodik nekem, hogy ő megöli magát, ha 2 hétig is bent kell maradnia, meg neki muszáj kimennie a szabadba. Meg még pluszban ilyenekkel is untat, hogy nem tudja, hogy valaha fogjuk-e még látni egymást, meg lehet mire az egyetemre megyek megint, addigra már ő meghal. Ez is eléggé kiábrándító dolog.

Szóval felmerül bennetek a kérdés, hogy ha egy regényt tudtam írni a problémákról, és kiszerettem belőle, akkor miért nem szakítok. Az egyik gond, hogy januárban volt egy bőrproblémám, és az apukáján keresztül sikerült kapcsolatba kerülnöm bőrgyógyásszal, és ki is fizette mindkettőnknek, mivel a barátom is jött velem vizsgálatra, és egész nagy összeget fizetett (20ezer a 2 személyre). Persze én előtte is ki szerettem volna fizetni a saját részem, de nem engedték, ezért alakult így, és nagyon szégyellem magam, hogy a szülei költöttek rám, aztán én meg hálátlanul dobom a pasit. Illetve az miatt sem szeretnék még szakítani, mert nagyon érzékeny, és nem akarom megbántani, tudom róla, hogy ő nagyon szerelmes, és összetörne.

Ti mit tennétek a helyemben? Nem látok már jövőt ennek a kapcsolatnak, de nagyon kínos lenne a szakítás, nem tudom még meddig húzhatom, de felőlem olyan erőltetett az egész.

Ő 22, én 19/L.


2020. márc. 29. 04:21
1 2
 1/15 opened paradise ***** válasza:
100%

20 ezer forintot diák munkával is vissza tudsz adni neki egy hét alatt, ha nagyon akarod. De valószínűleg el se fogadnák.


Konkrétan minden területen zavar valamiért téged. Az elején fellángoltál, de mostmár ismered is.

Te is tudod, hogy szakítani akarsz, nem szabad megsajnálni, mert így csak az időtöket húzzátok.

2020. márc. 29. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg is válaszolta magadnak a kérdést...

Egyértelműen nem passzoltok össze.

Ez a tipikus vége annak, mikor szerelmes vagy magába a szerelembe,és ez miatt az elején nem látod azt amit mostmár látsz.

Abszolút megértelek.

Az, mikor egy srác nem tudja, hogyan kell nyalni, de gyakorlatilag elvárja az orgazmust egy nőtől, az rohadt kiábránditó lehet!

Az igénytelenségről inkább nem beszélek már.

Bennem undort kelt mikor egy ember büdös, retkes.

A kutyaszar mellett szívesebben állok mint egy ilyen ember mellett.

Tehát rövidre zárva a dolgot, szerintem lépd meg amit kell, és ne keress görcsösen kapcsolatot.

Higyj nekem, jobb lesz mind a kettőtöknek hosszútávon!


33/F

2020. márc. 29. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
20.000 Ft az semmi. Fizesd ki és köszönj el szépen.
2020. márc. 29. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szakíts, ennek semmi értelme!
2020. márc. 29. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Többször is láttad, hogy írkál az exével? Azt meg hogyan? Neki irogat miközben együtt vagytok?
2020. márc. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyértelmű, hogy nem illetek össze, taszít téged szinte mindenben. Csak azért nem szakítottál vele eddig, mert félsz, hogy "összetörne"? Sose húzz egy szakítást, nem vagy őrangyala, ha valami nem esik jól neked, nem akarod folytatni, akkor lépj ki belőle. Szarul fog neki esni, de túléli, nem vagytok évek óta együtt, hogy akkora sebeket okoznál neki. Főleg 19 évesen ne ragadj bent egy rossz kapcsolatban.


21N

2020. márc. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvastam, végig azt éreztem, milyen józanul gondolkodsz, addig a pontig, míg azt nem írtad, hogy azért nem szakítasz, mert sajnálod és összetörne. Az a helyzet, hogy ennek semmilyen szinten nincs értelme, sem haszna egyikőtök számára sem.


Itt van pár dolog, ami eszembe jutott azokról, amiket leírtál, és érv lehet a szakításra:

- mennyi időre gondoltál, hogy rászánod erre a helyzetre (kapcsolatra)? Mennyit ér meg neked ez, pár hetet, hónapot, évet? Hozzá is mész? :) Ugye, hogy nem. Hová húzod? Később jobb lesz szakítani?

- írogat az exével, pedig kérted hogy próbálja ignorálni, egyedül hagy mikor nála vagy, nem keresi a társaságod mikor együtt lehetnétek, nem mutatja a friss kapcsolatokra jellemző rajongás jeleit, ápolatlanul, elhanyagoltan, büdösen mutatkozik előtted. Szerintem baromira nincs oda érted. Te miből gondolod hogy igen? Abból, hogy mondja, vagy hogy ölelget meg csókolgat? Lehet hogy csak kötelességtudatból teszi, mert kapcsolatban ezt "kell", vagy mert akar valakit, testiséget, és inkább megtart téged mert kényelmes, még ha nem is szeret. A te korodban nekem is volt egy pasim, aki eljött hozzám büdös lábbal, zsíros hajjal, mert majd meggebedt hogy valahogy lekoptasson, közben meg kimondta, hogy szeret (én nem mondtam ilyet neki), mert "hát akik együtt vannak, szokták ezt mondani egymásnak". Ritka egy gyökér volt.

- ugyanez, a fentebbi példában lévő pasi azért nem szakított velem nyíltan és egyenesen, mert "nem akart megbántani", pont mint te. Helyette arra játszott, hogy én küldjem el őt, ezért volt büdös, mellőzött engem, beszólogatott, amivel folyamatosan megbántott amíg együtt voltunk. Fuck logic. Bár végülis kiábrándítania tényleg sikerült. Nem vagyok hülye, tudtam hogy koptat, de halálra idegesített a gerinctelensége, ezért én meg arra játszottam, hogy csakazértis ő szakítson, legalább egyszer legyen már töke az életben, végülis ő volt az, aki szinte az elejétől fogva nem érzett semmit. Mai fejjel már csak szembesíteném a hülye viselkedésével miközben kidobom, de nem csinálnám utána. Nade a lényeg, hogy általában is mindenki érzi, ha egy kapcsolatban nem szeretik, úgyis észreveszi a te barátod is, annyira csak nem hülye. És ha nyilvánvalóann kelletlenül vagy vele, azzal is bántod, megalázó is hogy hülyének nézed, akkor már inkább szakíts vele.

- folyton azzal jön, hogy ő mindenfélébe belehal, meghal - ezt meg egyszerűen nem lehet elviselni. Menekülj, mielőtt ronggyá mennek az idegeid.


Jó, nem kell semmit a fejéhez vágni, ha nem akarsz, csak mondd, hogy megismerve már úgy érzed, mégsem illetek össze, pár semlegesebb dolgot felsorolhatsz, ha konkrétumot akar hallani, és kész. Lehet ezt kíméletesen is csinálni, de ess túl rajta.


Ja, semmiképp ne lépj le úgy, hogy a pénz ügyében lapítasz. Szerintem állj eléjük, hogy köszönöd, de szeretnéd visszafizetni, mivel a fiukkal elválnak útjaitok, és így érzed tisztának. Akár elfogadják, akár nem, te megtetted ami tőled elvárható.

2020. márc. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

nehogymár 20 ezer forinton problémázzon.


Én a barátnőmet 2 év alatt vagy 100x elvittem étterembe, és mégsem kértem vissza



Szerintem is szakits, ha nem jó vele.

De nem is élvezted a sexet vele?

2020. márc. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, hogy időt szántatok erre a hosszú regényemre! :)

Egy kis dolog lenne, amit szeretnék tisztázni. 20 ezer forint volt kettőnk vizsgálata, mivel ő is eljött velem, és rögtön le is fagyasztottak rajta szemölcsöket. Tehát rajta dolgoztak is, engem meg csak megnéztek, és felírtak 2 krémet. Nem szeretnék önző lenni, de így úgy gondolom, hogy az apukájának csak a saját részem szeretném kifizetni. Nem tudom, hogy külön-külön mennyi volt, én úgy gondolom, hogy 10 ezer az igazságos lenne. Másik gond pedig, hogy szerintem még további 1 hónapig biztos nem látom őt, de 1 hónapig nem fogom birni mellette. Ki tudja mikor találkozok vele. Akár júniusban állítsak be hozzá, hogy "szia, szeretném kifizetni a félévvel ezelőtti bőrgyógyászt?". Aminek valószínűleg az lenne a vége, hogy még akkor sem engedné, mert a vizsgálat előtt is elmondtam neki, hogy én nem akarom ráhárítani a költségeket, aztán a vizsgálat után is megkérdeztem tőlük, hogy így hogyan adjam meg a tartozást, de minden alkalommal elutasítottak. Most mindenkinek úgy tűnik, mintha kifogásokat keresnék, de nagyon aggaszt ez a helyzet. Valójában, amikor ez történt, akkor tudtam, hogy később ezt nagyon meg fogom "bánni", és egyszerűen majd nem tudok megoldást találni rá.


#5/8 Igen, pontosan így történt. Nem akartam feltűnően nézni a telefont, de többször is megláttam, hogy exszel írkál, de nem akartam hisztit csapni, aztán pár nappal később mégis szóvá tettem, mert nem hagyott aludni a gondolat. Ezután mondta, hogy az exe keresi folyton valami dologgal, és hogy nem tudja lerázni a csajt. Rákérdeztem, vajon az exe tudja-e, hogy van barátnője, és a barátom nemet felelt. Akkor csak annyit válaszoltam rá, hogy valószínűleg ezért írkál még neki, és kicsit rosszul is esett, mert mintha eltitkolt volna engem. Később az ex végül megtudta, hogy én is létezek (ocsmány módon derült ki, valakik lefényképeztek minket ketten a barátommal, ahogy vásároltunk, és továbbküldték neki), és akkor ismét ráírt a barátomra, hogy: "mondhattad volna". Ezután ismét szóbajött az ex, mert gondoltam, hogy a hátam mögött is tovább írkál vele, de csak ismételgette, hogy "dehát nem akar tőle semmit, és amióta tudomást szerzett rólam az ex, idővel kevesebbszer is ír". Nincs kedvem ezt az ex-vitát folytatni, tehát ezért nem mondtam még, hogy tiltsa le a fenébe, mert kiszerettem a barátomból, és jelenleg őszintén nem érdekel, hogy írkál-e vele vagy sem. Csak még amikor a rózsaszín felhőben éltem, nagyon rosszul érintettek a dolgok.


#8/8 Változó volt. Néha élveztem, néha nem, mert ugye az előző barátomhoz hasonlítottam, és nem ehhez vagyok szokva. Nyelvmunkával sem vagyok megelégedve, és nem mindig elégültem ki, mert 2 perc lovaglás után mondjuk elélvezett, és elmondása szerint neki kell fél nap, hogy regenerálódjon. Pedig egy több éves kapcsolatban volt ideje gyakorolni a technikát is.. Tehát ez nem egy olyan ok, ami miatt megtartanám őt.

Tényleg köszönöm mindenkinek a válaszokat! Elgondolkozok, hogy hogyan tovább...

2020. márc. 31. 01:56
 10/15 anonim válasza:

Pénzt át lehet utalni is, ha nem szeretnéd odaadni személyesen.


Én személyesen szakítanék vele.


Pl legközelebb mikor visszamész, találkoztatok, töltsetek el egy napot. És aludj rá egyet, ha másnapra még mindig úgy érzed hogy nem szereted, akkor takálkozz vele és zárd le.


De én még eltöltenék vele egy-két napot hogy meggyőződjek hogy tényleg mit akarok, mert egy pár hónapos távollét, sok rossz gondolatot szül az ember fejében. :)

2020. márc. 31. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!