Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért nem kíváncsi rám senki,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem kíváncsi rám senki, hogy folyik egy normális beszélgetés?

Figyelt kérdés

Aktívan párt kereső, 24 éves genetikailag nagyon jó adottsággal rendelkező, értelmiségi nő vagyok.

Tényleg nem vagyok se buta, se közönséges, papiron minden oké velem, mégis azt veazem észre, hogy a legtöbb randimon nem kérdeznek rólam és ha elkezdek valamit mondani, a szavamba vágnak.

legutóbbi találkozóm pédája: kiderült, hogy a férfi ott nyaralt tavaly, ahol én voltam erasmuson és ott éltem egy fél évet Spanyolországban. Elmesélte, hogy kinél lakott, hogy került oda, de mikor belekezdtem volna, hogy nekem az a fél év hogy telt, milyenek a mindennapok arra, akkor egyszerűen félbeszakitott agy hogy

én: igen, amikor én éltem ott már....

ő: ahhhh tök jó neked, hogy élhettél ott, én azt a hetet bármikor vissza blah blah

én: :((

És már nem egy embernél van ez, az összes randim arról szól, hogy meghallgatom idegen emberek életét, amiről már kb fél óra után tudom, hogy amugy nem számit neke mert nem tetszik a férfi és nem lesz belőle semmi. Ez a jobbik eset, a másik amikor tetszik és tényleg érdekel ezért 4 óra elmegy azzal, hogy én mindent tudok róla ő meg avégén megjegyzi h de jó volt velem beszélni de konkrétan annyit nem tud elváltak e a szüleim én meg azt is tudom mikor döglött meg az aranyhala.


2019. jún. 22. 13:41
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%

Kedves #27-es!


Gratulálok a szép válaszhoz!

Köszönöm, hogy az én válaszomat is meg tudtad fogalmazni tudományos szemszögből!

Én is egy rakat könyvet olvastam a témában, szeretem is, leginkább alkalmazni ezt a tudást. Átadni már nem annyira megy, látod... 😃

Írhatnál valami könyvet a témában, vagy részt vehetnél folyóirat-oldal szerkesztésében! Nagyon tetszett a fogalmazásod és a tájékozottságod.


Üdv! #6-os

2019. jún. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Igen, vonzódom az őszinte és nyílt személyiségekhez és én is ilyen vagyok, ugyanakkor kissé nárcisztikus és vágyom a csodálatra, ha nem kapom meg összetörik az egyébként gyenge lábakon állló önértékelésem. Valószínűleg ezekkel az emberekkel is ez volt a baj, sokkal magabiztosabbak voltak nálam és nem mertem beszélni mert úgy éreztem unalmas vagyok, ezért azt gondolom mások is csak ennyit látnak belőlem.
2019. jún. 22. 23:30
 33/36 anonim ***** válasza:
Engem érdekelsz. Keress meg. 31f
2019. jún. 22. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
No igen, az nem árt, ha magadtól is beszélsz, mert kérdezgetni sokan nem szeretnek (én se). Nem azért, mert nem érdekel a másik, csak kicsit erőltetett, mikor abból áll a beszélgetés, hogy folyton kérdéseket tesznek fel egymásnak a felek.
2019. jún. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Először is megköszönöm #31-esnek a megerősítését, úgy néz ki, hogy mégsem írtam kliséket. (ha bejutok alapszakra, lehet, hogy 6-8 év múlva lesz folyóirat... :D )

#28-as említi, hogy az introvertáltabb egyénekre is nagy a kereslet. Nyilván a "nyitottabb" fél részéről, mert a magasabb aktivációs szinttel kevesebb energiával is fent tudnak tartani egy kapcsolatot, az introvertáltabb fél pedig ugyanúgy "nyer" belőle. (Bocsánat a száraz megfogalmazásért, de sajnos ilyen az ember. Ezért tini-rovatban már gyilkolnak...)

#30-as hozzászóló említett egy dolgot, az ösztönöket. Ez igaz lehet, viszont jelenleg ebben a felgyorsult társadalmi közegben túl sok olyan inger éri az embereket, amiket nem tud tudatosan felfogni. Az embereknek néha nincs is idejük arra, hogy önismeretet gyakoroljanak! Az ösztönöket a poszthumanizmussal eldobjuk. Na de a lényeg:

Ezeket az interakciókat Eric Berne (Emberi játszmák. Az emberi kapcsolatok pszichológiája, Sorskönyv) alapján játszmákként is lehet értelmezni.

#32-es válaszodban említed, hogy az önértékeléseden sokat dobna egy-két pozitív visszajelzés! Ez az említett géniusz a kapcsolati szükségleteket 3 részre osztotta fel:

-ingeréhség

-struktúraéhség

-elismeréséhség

Hozzáteszi, hogy a párkapcsolat képes leginkább kielégíteni mint a három motívumot (kicsit hasonlít Maslow "piramisához", valójában ő hierarchiáról beszélt, de szerintem Berne is hasonlóan vélekedett).

Egy ilyen kapcsolatig viszont hosszú az út ugye. :) Át kell lépni a protokolláris, formális, rituális kereteket, élményeket és időtöltést kell fordítani rá. Itt újra felmerül, hogy azokat a társalgási attitűdöket, amikbe belelépsz, hogyan éled meg. Milyen jelzésekből szűröd le a szubjektumod számára, hogy nem érdeklődnek irántad?

Ezzel kapcsolatban elmesélek egy anekdotát, a jó öreg Tony egyszer azt hiszem egy fogműtét után beszélgetett (néma volt) a másik féllel, és azt mondta, hogy a partnertől harmadik emberen keresztül hallotta vissza, hogy ő micsoda jó beszélgetőpartner. ( a társas intelligencia jele)

Ezek az interakciók végül vagy emberi játszmákhoz vezetnek, laza kapcsolatokhoz, vagy egy intim kapcsolathoz. (a játszma pejoratív, de az eufemizmus nem lenne célravezető)

Berne: ~Az intimitás akkor kezdődik, amikor az egyéni (ösztönös) programozás intenzívebb lesz, a kapcsolati szabályozás és az indítékok vesztenek erejükből.~

Vagyis az intim vonzalom ösztönös, a szív ügyeibe a logika... továbbá gátlástalan, nyílt, őszinte.

Summa summarum: talán túl hamar vonsz le rossz következtetéseket, vagy "figyelmetlen" férfiak akadnak horogra. (ezen érdemes elgondolkodni, mert ebben is van valami racionális determinizmus, nem véletlen, és itt jön a "van bennük valami közös": konkrétan minták, sablonok alapján, program szerint zajlik minden, tiszta Mátrix).

Sok duma, de remélem még segít a jövőben. :D

2019. jún. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 A kérdező kommentje:
segít, meg igazad is van. Azt hiszem kicsit felfüggesztem az ismerkedést, míg nem leszek rendben magammal egyedül.
2019. jún. 24. 12:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!