Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ciki egy férfi szemében, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ciki egy férfi szemében, ha a nőnek egyetemistaként még nincs sok pénze?

Figyelt kérdés
Összeismerkedtem egy külföldi sráccal, akivel nagyon jól elvagyunk és elutazik Milánóba pár napra, mondta, hogy mehetnék vele. De olyan cikinek érzem azt mondani, hogy nincs most pénzem erre(amúgy szokták szüleim fizetni az utaimat, síelés, Görögország barátnőimmel meg ilyenek, de épp ezért most ezt nem fizetnék). Ha ezt így megmondom neki őszintén, nagyon beégek? :/

2018. márc. 15. 17:26
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
49%

"Egyik unokatesóm apjának autókereskedései vannak pl, a lánynak soha nemis kéne dolgoznia, az apja mindent magad/na neki"


Azért hogy SOHA nem kellene dolgoznia majd, azt nem merném így kijelenteni. Az apuka sem fog mindig élni, az élet pedig hosszú, az említett csajnak is lehet még hátra kb. 50 éve.

2018. márc. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
#12 örökségről hallottál már? Amúgy látom nagyon kiszúrtad a lényegét a mondandómnak, itt úgy látom egyesek profi szinten űzik a kötekedést😃
2018. márc. 15. 18:33
 13/25 anonim ***** válasza:
54%

#9

Pontosan olyan emberek vannak itt akik számára elfogadni és elbulizni nem ciki, de elmondani már az mert akkor lehull a lepel.

Olvastad a kérdést egyáltalán?

2018. márc. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%
Mennyi szánalmas, irigy nyomoronc van itt. Szerintem tök természetes, hogy a szülők, ha megtehetik, akkor támogatják a gyereküket, aki tanul. Én huszonévesen kitaláltam, hogy meg akarok tanulni spanyolul, és apukám kifizette a spanyolországi utamat. Majd mikor ki akartam menni Olaszországba dolgozni, akkor is kifizették az útiköltséget. Ennek köszönhető, hogy 3 nyelven beszélek, Magyarországon is jól boldogultam, így mikor a szüleim idősek és nyugdíjasok lettek, akkor én is tudtam segíteni őket. És én sem fogom azt mondani a gyerekemnek, hogy bocs, betöltötted a 18-at, innentől már nem jöhetsz velünk nyaralni, meg húzzál el dolgozni, innentől nem segítek neked. Ja, és a férjemet is támogatta az anyukája, pedig egyedül nevelte. Akkor most ő is aranyásó, mert elfogadta? Mi megtanultuk, hogy mindig számíthatunk a családunkra, és mégis sikeresek vagyunk a munkánkban.
2018. márc. 15. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

13-as: Képzeld, hallottam örökségről. Sőt eltékozolt, felélt örökségről is.

Az is munkával jár, és sok tanulással, hogy az örökség úgy "működjön" évtizedeken át, hogy abból megéljen az örökös.


Nekem amúgy nincs miért irigykednem, megsúgom, hogy negyvenes közgazdász vagyok, felső kategóriás fizetéssel, és támogatom a 20 éves egyetemista lányomat:)

Neked viszont elég üres fejecskéd van, már csak ezért sem feccelnék bele a szüleid helyében:)

2018. márc. 15. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Mit kene megertenie ket utolso? Azt hogy irigyek vagytok? :D Azt megertette szerintem. Persze kulon kepzes kell oroksegkezelesre hiszen a kerdezo biztosan annyira hulye, hogy magatol jozan esszel keptelen lenne ra :D Ez olyan mint amikor valaki gazdag csaladba (marmint tenyleg gazdagba nem magyar “gazdag”-ra gondolok) szuletik es akkor neki kabe ennyi volt a kihivas az eletben, hiszen gazdag mar semmi dolga minden megvan, csak megszuletni volt nehez. Persze ez a kapanyeles proli gondolkodas, elvegre aki szegeny az biztosan hulye is hiszen nem vitte semmire. Na ez kabe ugyanilyen csusztatas csak a masik oldalrol :)
2018. márc. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
46%

#19

Nem értitek az alapvető problémát és a kérdésben feltett elég nagy ellentmondást.

Nincs azzal baj, hogy valakinek jól keresnek a szülei és támogatják. Azzal sincs baj, ha megengedheti magának, hogy ezzel a pénzzel ilyen-olyan élményekhez jusson.


Nekem itt egyedül az szúrt szemet, hogy a kérdező maga érzi cikinek ezt bevallania, erről kérdez. Ciki számára az, hogy most nem tud elutazni valahová, ezt hogyan tálalja és, hogy ezzel "beég"-e.

Felvázoltam egy tényt a jelenlegi állapotra amit eddig senki nem tudott cáfolni, a kérdező sem. Csak megy az "ilyen, olyan irigy lúzerezés" megint.

A kérdező egy szülei pénzéből nagy lábon élő egyetemista lány aki megismerkedett egy feltehetően jómódúbb külföldi férfival és most ciki-e neki elismerni, hogy az eddig magáról mutatott felszín valójában nem olyan mint amilyennek elsőre tűnik. Valamint, hogy hülye lenne nem elfogadni, ha más pénzzel támogatja a szórakozását. Ez anyagias hozáállásra és utal (pont mert cikinek érzi és emiatt kérdez), innen jött, hogy jó aranyásó alapanyag.

Senki nem irigy, mindenki elfogadja, mindenkinek jól esne. Egy normál ember viszont annyit mondana, hogy "sajnálom, de nem tudok elutazni mert nekem erre nincs pénzem, mások pedig nem akarják kifizetni". Ha ez ciki számára akkor ott van a probléma és nem ott, hogy párszor elmegy nyaralni a szülei támogatásával.

2018. márc. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
77%

Most komolyan emberek... Melyik egyetemistának van sok pénze?


-Akit a szülei pénzelnek

-Aki egy büfészakon van és tud mellette dolgozni főállásban, ergo később szart sem fog érni a diplomája

-Aki prosti

-Aki hitelt vett fel

-És aki ráérzett a szerencsejáték vagy a vállalkozásépítés ízére. Utóbbiak vannak kevesebben.


Szánalmas mindegyik lehetőség, az utóbbi kivételével. És sokkal normálisabbnak tartanék egy olyan embert, aki inkább nem jön velem, de képes felmérni, hogy meddig ér a takarója.

2018. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
76%
Szanalmas akit a szulei penzelnek? :D Ennyire ne legyel mar gyoker. Ha te megtehetned netalantan, hogy tamogatod a gyerekedet az egyetem alatt akkor inkabb nem tenned mert jaj de szanalmas? Inkabb nelkulozz kisfiam lehetoleg ne is egyel es veletlenul se tudj elmenni szorakozni, igaz az egyetemi idoszak kifejezetten a legalkalmasabb erre. Szegeny gyerek elore sajnalom.
2018. márc. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

22-es


Állj már le. mindenki támogatni fogja a gyerekét, amennyire csak megteheti. Itt a kérdező jellemén akadt ki mindenki. És senki nem irigyel semmit, ezzel felesleges jönni, hiszen nem tudjuk, melyik hozzászóló mivel foglalkozik, mennyit keres, mennyit örökölt.


Valakinek fentebb: nem mondta senki, hogy külön képzés kell az örökség kezeléséhez. De nemcsak készpénzt lehet örökölni. Van olyan, h megörököl valaki egy (témánál maradva) autókereskedést, de mivel nem ért hozzá, hiába próbálja meg továbbvinni, csak tönkreteszi a céget. Sose hallottál még oylanról, hogy egy pizzéria/éttterem/cukrászda/pub nagyon jó hely volt, aztán tulajdonosváltás volt és már senki nem jár oda?

2018. márc. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!