Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mennyire zavaró az ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire zavaró az ha a kiszemelt pasiról kiderül hogy csak egy okj képzésre jár?

Figyelt kérdés
2017. máj. 7. 00:48
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
73%
Nekem van diplomám, és azt gondolom, a tanulás egyfelől nagyon fontos, másfelől pedig sosem szégyen. Ha egyetemen, akkor ott, ha okj-s képzésen, akkor ott. Nekem még sosem volt diplomás párom, de egyiknél sem éreztem a hiányát. Vagyis egyiküknek volt kisebbségi komplexusa emiatt szerintem, állandóan okoskodott, méricskélte, melyikünk a tájékozottabb, és mindig megpróbált lenyomni. A mostani nem küzd ilyen nyomorúsággal, pontosan érti, hogy az én szakmámhoz felsőoktatási képzés kell, az övéhez meg nem kellett, ennyi.
2017. máj. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
78%
Már megint egy kisebbségi komplexusos szerencsétlen aki azt hiszi h a fizetése miatt nem talál magának csajt, igaz?
2017. máj. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
71%

Nem zavarna. Csomó szakma van, amihez nem kell egyetem, de a társadalom számára azért igencsak fontos (pl szakács, cukrász, pék, csak hogy a reggelizés közben felmerülő lehetőségeket soroljam). Ha neki az az álma, hogy ezen szakmák egyikében helyezkedjen el és érvényesüljön, akkor szerintem egy normális embert sem zavar az, hogy "csak" okj. Az más kérdés, hogy ha azért ment el IT-s féléves képzésre, mert azt hallotta, hogy az a terület sokat fizet, de egyébként kőbuta és fogalma nincs a világról, és közben amúgy nem is tanulna szívesen, csak a szülei noszogatják, de itt sem maga az okj lenne visszatartó tényező.


Két diplomám van, a diplomaosztó utáni napon kezdtem el dolgozni szakmán belül, bőven átlagon felüli fizuért. És még így is azt mondom, hogy inkább legyen valaki jó szakember (amiből sajnos bőven hiány van az országban, mindenki elmegy külföldre, pedig amúgy itt is megfizetné sok ember a tudását egy vízszerelőnek vagy asztalosnak), minthogy elvégezzen egy büfészakos alapképzést 5 év alatt, hogy utána ugyanúgy munkanélküli legyen, mint előtte, de elmondhassa magáról, hogy van papírja. Ennek semmi értelme nem lenne.


Az intelligencia meg szerencsére végzettségtől független tényező.

2017. máj. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
56%
Miért baj az, ha érettségi után még tanul?
2017. máj. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Az elso paromnak sem erettsegije, sem. szakmaja nem volt. Nem zavart. Nem a kepzettsegtol lesz szimpatikus vagy unszimpi egy ember.

Amugy nemely okj szakma tobbet er, mint a diploma a munkaero piacon is..

Nem

2017. máj. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
9%
A vőlegényemnek egy okj végzettsége van, semmi más. Mégis többet keres mint én a versenyképes, mérnöki diplomámmal, pedig én se keresek rosszul. Nem a papírtól függ egy ember értéke.
2017. máj. 7. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Diavolino44 ***** válasza:
A nok nagy reszet nem erdekli mi a fenet csinalsz. Az egyik baratnommel, ket hetig leveleztunk, majd lenyomtunk egy 9 oras elso randit. Meg sem kerdezte mivel foglalkozok.
2017. máj. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Ha Te feltetted ezt a kérdést vélhetőleg zavar. Egy párkapcsolatban annyi minden fontos, úgy, összességében nézve, azt pedig mindannyian tudjuk,hogy egy diploma nélküli ember is lehet értelmes, okos, talpraesett, kellően jómodorú, családcentrikus, ahogy egy diplomás is lehet ennek az ellenkezője.

Rengeteg olyan diploma van amivel semmire nem megy az ember, és nagyon sok olyan képzés, amivel azonnal talál megfelelően megfizetett munkát.


Viszont bárki bármit mond, manapság igenis számít a diploma a párválasztásnál,számtalan kérdés/ válasz utal erre itt, a gyakorin is.

2017. máj. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Engem nem zavarna, ameddig tájékozott, művelt és intelligens... a lényeg az, hogy kezd vmihez az életével.
2017. máj. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem izgatna, hogy OKJ-re, vagy orvosi járt/jár-e.
2017. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!