Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogyan fogadjam a közeledését,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan fogadjam a közeledését, ha egy roma fiú elhívott randira?

Figyelt kérdés

Igazándiból ismerem már vagy 6 vagy 7 éve és bár nem mindennapos kapcsolatban állunk, nagyon nagyon sokáig volt, hogy nem is beszéltünk. Szóval lehet, hogy ez így soknak tűnik, de ez még nem jelenti, hogy mindig tartottuk a kapcsolatot. Mindezektől függetlenül normálisnak és kedvesnek ismertem meg, sőt egyszer egyik barátnőmmel összevesztünk, aki nagyon rondán kezdett velem viselkedni, de ez a srác mellém állt és megvédett.

Azt vettem észre hogy mindig érdeklődik irántam, érdekli, hogy mi történik velem, hogy mi a véleményem stb.

Eddig nekem nem nagyon volt jó tapasztalatom a romákkal kapcsolatban, de bízom benne, hogy vannak még normálisak. Már pedig ő nem az a legalja ember. Nagyon figyelmes, lehet vele komolyan meg kevésbé komolyan beszélni, szereti az állatokat, beszél cigányul és angolul is ami nálam szintén egy jó pont.


Szóval ez a srác azt szeretné, hogy menjek el vele randira. Szívem szerint elmennék, de közben félek, hogy mi van, ha mégsem olyan mint amilyennek mutatja magát.

Bocsi, hogy idepofátlankodtam egy ilyen kérdéssel, csak kicsit el vagyok bizonytalanodva.


19/L


2016. okt. 14. 10:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy próbát megér. Igazából egy randiból úgysem fog kiderülni, ha másnak mutatja magát, de ha jól érzed magad vele, akkor szerintem érdemes megpróbálni.
2016. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
66%
Ha el vagy bizonytalanodva, akkor ne menj el. Felesleges bonyolítani az életet.
2016. okt. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Roma, nem roma, megfontoltnak kell lenni, ha ez megvan, nem fog csalódás érni.

A megfontoltság ne abban merüljön ki, hogy embereket a származása alapján kapásból elítélsz, mert ez nem helyes.

2016. okt. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Megertem a kerdesedet es az ezzel kapcsolatos aggalyaidat is.


Nagyon szivesen valaszolnam azt, hogy, nem mindegy, hogy roma, fekete, azsiai, magyar vagy egyebb? Az szamit, hogy ö milyen ember! Sajnos ez csak reszben igaz. Nagyon szamit az is, hogy milyen körülmenyek között nevelkedett. Termeszetesen ebben is igazsagtalanok az elöiteletek, de ha nem lenne tarsadalmi szenten nemi alapja, nem tetted volna fel a kerdest.


Ez alapjan, amit leirtal, nagyon normalisnak tünik a srac es szerintem, megerdemel egy eselyt.

Amit en a romakkal kapcsolatos elöiteletek közül a legrosszabbnak tartok, az a konfliktuskezeles. Ebben oriasi szerepet jatszik, hogy a szülök, csalad milyen peldat mutatott. Akinek a környezeteben agresszioval, ordibalassal esetleg tettlegesseggel "oldottak meg" a nezeteltereseket nagyon nehezen tanulja meg az eszerveken es kölcsönös tiszteleten, meghallgatason alapulo dialogust ingerültebb helyzetekben.

Sajnos ez barhol elöfordulhat, de szemelyes meglatasaim alapjan nagyobb aranyban fordul elö a romak köreben.


Összefoglalva: Adj neki egy eselyt, de keszülj fel arra, hogy elöiteletekkel szembesülsz, talan szeretteid köreben is. A sracnak, ha szükseges, mutasd meg hatarozottan, hol vannak nalad a hatarok, de esetleg legy türelemmel, ha ezek szamara nem egyböl egyertelmüek.

2016. okt. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a családját.

Az első problémánál velük fogsz szembekerülni, méghozzá jó eséllyel egyszerre az egész családdal.

Ha ez így neked elfogadható, akkor mehet.

2016. okt. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jókat írtak az előttem szólók.

Nézd, én ismerek olyan roma fiút (lányt is), aki teljesen "átlagos" családban szocializálódott, szülei is dolgoztak világéletükben, a gyerekeiket taníttatták, szóval semmiben nem különböznek a magyar családoktól. (Megjegyzem, a romák igen jelentős része ún. "romungro", vagyis az általános társadalmi normák szerint él, nem igazak rájuk a romákkal kapcsolatos sztereotípiák. Ez azért nincs a köztudatban, mert csendben belesimulnak a környezetükbe, észre sem veszed őket, hiszen nincs velük probléma... ők vannak többségben, mégis a problémás "kisebbség" alapján szokás megítélni a romákat.


Viszont pont a sztereotípiák és előítéletek miatt jó eséllyel kapsz majd hideget-meleget. Erre nem árt felkészülni...

Azt, hogy milyen a srác, nem a származása dönti el, hanem a személyisége, a családi szocializációja, az egyéni törekvései. Magyarok között is bőven akad olyan, akivel nem érdemes kapcsolatot kezdeni, mert totál alkalmatlan kapcsolatra. Ahogy romák között is van ilyen. (Egyszer találkoztam egy roma fiúval, ő is romungro volt, érettségizett, világéletében dolgozott. Viszont gyerekkori traumái miatt voltak nála személyiségproblémák. - Igaz, dolgozott ezeknek a megváltoztatásán, például járt pszichodráma csoportba.)


A származás, azt gondolom, az esetedben a legkevésbé számít. Egyetlen szempontból lehet fontos: a környezet megítélése szempontjából.

A családomban és a baráti körömben van olyan, akinek roma a párja. Nálunk viszonylag elfogadó a környezet, de azért ha valamilyen konfliktus merül fel, akkor bizony jön az ujjal mutogatás, hogy "ez azért van, mert roma". Nem irigylem egyáltalán a roma származásúkat, mindig rajtuk van ez a bélyeg, bármit tesznek is...

2016. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj
2016. okt. 14. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem kell előítéletesnek lenni, "fehér" sráccal is lehet pocsék randi, az is lehet bunkó, erőszakos, idióta stb. Egy próbát megér, max ha csalódás lesz nem mész el vele többet.
2016. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!