Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Kihalt a rendes ismerkedés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kihalt a rendes ismerkedés?

Figyelt kérdés
rendes alatt azt értem, hogy a két fél türelmesen megismeri a másikat. Beszélgetnek, randiznak, építik a bizalmat és megnyílnak egymásnak. Azt tapasztalom ma nincs ilyen. Össze-vissza ismerkedés, ha nem tetszik a másik, valami apró béna dolog miqtt, akkor lekoptatja, és összejön a legelső emberrel a listáján. Vagy amikor kezd kialakulni valami, ramdiznak már, akkor félre..ur, félreismerkedik és meg sem várja mi lesz a vége, csak úgy dobja. Lehet én vagyok pancser, vagy sokat várok el, vagy nem ismertem még meg a rendes embert. Férfi vagyok, de én őszinte vgyok, nem ítélek el mát, amíg meg nem ismerem. ha Nem passzolunk, őszintén elmondom, ennyi. 24/f
2015. ápr. 6. 20:14
1 2
 11/17 Scav ***** válasza:
#10 én is így gondolom, de Te sokkal szebben levezetted. Jár a felpontozás!
2015. ápr. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

@Scav


Köszönöm, örülök, hogy te is egyetértesz velem, neked is megy a zöld kéz :-)

2015. ápr. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Ehhez kellene egy alapvető tisztelet, plusz egyfajta nem fel cserélhetőség. Amit te úgy fogalmaztál meg, hogy ha nem jön össze, akkor megy tovább a következőre.

Viszonylag kevés ember van, akinek annyira megtetszik a másik, hogy kitartó, és rászánja az idejét, hogy megismerje.

Sajnos.

2015. ápr. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

10-es.


Nem vagyok konzervatív, sőt...


De amikor már ismerkedem valakivel, nem azon jár az agyam mikor tudok kihátrálni valami gagyi indokkal, csak mert jött egy új, szebb, okosabb valaki. Nem rombolom le csak úgy azt az időt, energiát, amit beleöltem az építésbe, mert az időt senki sem adja vissza. és amikor valaki a semmiből csak úgy ezt lebombázza, amikor őszintén nyitottam, ismerkedtem hátsó szándék nélkül, akkor g**ire ordítani tudnék, persze indokkal sosem szolgálnak. Egyik ember sem egy tetves telefon, hogyha jön egy új modell, dobjuk el a régit, amit már úgy ahogy megismertem.


"ha van lehetősége" Nekem is van lehetőségem prostizni, mégsem teszem. Nekem is van lehetőségem kikacsintgatni, mégsem teszem, mert annyira tisztelem a másikat, és az ismerkedés elejétől már nem arra pályázom, hogy valakivel dumáljak, mert egy nyomorék könyvet nem tudok a kezembe venni ha unatkozom, így másokkal cs*szek ki és egyszerre 10-20 embert szédítek, majd mint valami kiszavazó show választok.


Ha valaki tetszik, érdekel, beleölöm időm és energiám hogy valamikor komolyabb legyen nem kell viszonyítási alap, nem kell másik fél valami alkalmi töcskölésből, hogy rájöjjek mit akarok, mert eddig is tudtam és mivel nem minden ember nyílik meg csak úgy, ezért kivárom és rászolgálok, hogy megbízzon bennem. Ha meg másik fél kell ahhoz, akkor az eléggé döntésképtelen, gyenge, és határozatlan emberre utal. A másik oldal amikor csak elvárása van, de persze adni nem tud semmit, csak elvár....


Utálom, hogy a legtöbben csak elvárnak, hárítanak, a felelősséget másra terelik és elvárják, hogy a másik fél kezdeményezzen, találja ki mit akar, teperjen amíg ő röhög magában. Megalázónak tartom, a folytonos megfelelést és azt, hogy bármikor eldob mert rájön hogy neki van más választása....

2015. ápr. 7. 13:06
 15/17 anonim ***** válasza:

Sajnálom egyébként, hogy erre rá kellett jönnöd, szerintem ez egy kifejezetten fájó, marcangoló gondolat. Nehezebbé teszi az ismerkedést, hiszen innentől fogva nem csak egy lány kell majd, hanem egy olyan lány, aki ugyanígy gondolkodik, ugyanúgy hisz a nem felcserélhetőségben, és alapvetően a személyiséged fogja meg. Ugyanakkor könnyebb is az ismerkedés, mert kevesen vannak viszonylag, akik így gondolkodnak, és ha találsz valakit, aki így gondolkodik, az viszonylag hamar kiragyog a társaságból.


Ugyanakkor ez egy szép elmélet, de gyakran felülírja a gyakorlat. Hozzád hasonló értelmes srácok is félre tudják tenni az ezzel kapcsolatos problémáikat, vagy háttérbe tudják szorítani, ha adott lánynak olyan az arc vagy alakja. Sokkal könnyebb meglátni a jót egy szép lányban, mint elfogadni, hogy az ideális nő nem az ideális testben létezik.

Általában ha van megalkuvás, akkor inkább ebből engednek a párt keresők. Ez nőkre is igaz.

2015. ápr. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

@Kérdező


"Nem vagyok konzervatív, sőt..."


-->Én úgy gondolom, hogy konzervatív vagy, csak mentegetni próbálod most magad.


"De amikor már ismerkedem valakivel, nem azon jár az agyam mikor tudok kihátrálni valami gagyi indokkal, csak mert jött egy új, szebb, okosabb valaki. Nem rombolom le csak úgy azt az időt, energiát, amit beleöltem az építésbe, mert az időt senki sem adja vissza"


-->Akkor ismerkedj tovább azzal, aki nem megfelelő neked, és kész. Ugyanazt csinálod, mint azok a csajok akik kötelességből találkoznak egy pasival, mert már megígérték, noha alapból nem lenne kedvük az illetővel lenni. Senki se mondja, hogy ne csináld, de én nem értek veled egyet ezzel a filozódiával. A párkeresésben ugyanis az a lényeg, hogy jól érezzem magam én is, meg az is, akivel ismerkedek. Ha nem megy a dolog, mert találtam időközben jobbat, mint aki előttem áll, akkor jobb továbblépni. Nekem azért, mert van egy lehetséges barátnő jelölt, neki meg azért, hogy megadjam a lehetőséget arra, hogy találjon egy olyan hapekot, akivel megérti magát. Lerombolni meg nincs mit, mert nem egy 30 éves házasságról beszélünk, csak egy pár napos/hetes

ismerkedésről.


"és amikor valaki a semmiből csak úgy ezt lebombázza, amikor őszintén nyitottam, ismerkedtem hátsó szándék nélkül, akkor g**ire ordítani tudnék, persze indokkal sosem szolgálnak."


-->Magyarul inkább erőlteted az, ami nem megy, csak azért, mert a te nézeteidnek nem tetszik a megoldás.


"Egyik ember sem egy tetves telefon, hogyha jön egy új modell, dobjuk el a régit, amit már úgy ahogy megismertem."


-->Azt félig-meddig világos számomra, hogy neked az egyéniéleg felállított etikai szabályaid fontosabbak, mint az, hogy örömöd legyen egy olyan nővel, akiben valóban társra lelhetnél, de azt ne várd már el, hogy más is átvegye ugyanezt a negatív szellemiséget. Ha egy nő talált nálad jobbat, akkor nem kényszertheted, hogy legyen veled. A nők rendkívül érző lények, és ők csak avval tudnak meglenni, aki iránt éreznek valamit, függetlenül attól, hogy te hogyan látod a dolgokat.


"Nekem is van lehetőségem prostizni, mégsem teszem. Nekem is van lehetőségem kikacsintgatni, mégsem teszem,...így másokkal cs*szek ki és egyszerre 10-20 embert szédítek, majd mint valami kiszavazó show választok."


Pontokba szedve a gondolataimat


- Mint mondtam az ismerkedés elején lehetőség van tisztázni, hogy akkor csak egymással ismerkedtek, vagy másokkal is. Ha azonban előjössz már az 1. randin ezzel a szöveggel, akkor nem kizárt, hogy hülyének néznek majd. Elkötelezni ugyanis valakit magad mellett valamilyen szinten csak akkor tudod, ha komoly érzelmeket váltasz ki belőle, az 1. randin ez meg nem biztos hogy összejön

- Nem "kikacsintgatás" az, ha valaki egy olyan ember mellett, akit pár napja/hete ismer, még másokkal is ismerkedik. A csaj ugyanis nemhogy nem a feleséged, de még a barátnőd sem, csak egy barátnő jelölted, aki viszont rendelkezik ebben a stádiumban még megfelelő szociális szabadsággal. Az, hogy te nem élsz evvel, az megint csak a te szemléleted, ami nem egy általánosan elfogadott szabály a társadalomban.

- Tévedsz azzal kapcsolatban, hogy aki 10-20 emberrel foglalkozik még, az "szédíti" a másikat minden esetben. Ez csak a te fantáziád, mert túlságosan konzervatív vagy. Amíg nincsenek komoly ígéretek, addig senki sem szédít senkit, pláne, ha elmondja őszintén, hogy időnként találkozik ezzel-azzal.


"Ha valaki tetszik, érdekel, beleölöm időm és energiám hogy valamikor komolyabb legyen nem kell viszonyítási alap, nem kell másik fél valami alkalmi töcskölésből, hogy rájöjjek mit akarok, mert eddig is tudtam"


-->Nem lehetsz túl férfias, ha képes vagy "időd és energiád" maximumát felhasználni azért a nőért, aki tetszik. A nő felé ez már önmagában jelzi, hogy nincs magánéleted, hanem ki vagy éhezve egy társra. A nők azokat a pasikat szeretik, akiknek vannak céljai, és nem loholnak, mindig az útjukban. Én nekem eszem ágában sem volt minden időm és energiám a nőkre pazarolni, vannak céljaim, férfi vagyok, élem az életem. És ez az igazán vonzó a nők számára. A való életben is megfigyelheted, hogy a nők az után futnak, akik kissé semmibe veszik őket, azokat meg, akik kisutya módjára követik őket berakják a barát zónába. Továbbá, neked csak azért nem kell viszonyítási alap, mert a szövegedből úgy néz ki - és ezzel nem akarlak megsérteni, - hogy nem vagy igazán jó a nőkkel való ismerkedésben, ezért ha találsz egy olyan nőt, aki megfelel neked elsőre, már úgy érzed, megütötted a főnyereményt. Valójában azonban az idő múlásával, amikor véget ért a rózsaszín köd, derül ki, hogy rosszul választott az ember, és akkor már sajnálja, hogy nem ismert meg másokat. Egyébként meg nem tudom, mit értesz az "alkalmi töcskölésen".


"Ha meg másik fél kell ahhoz, akkor az eléggé döntésképtelen, gyenge, és határozatlan emberre utal. A másik oldal amikor csak elvárása van, de persze adni nem tud semmit, csak elvár...."


-->Nem értek egyet veled. Példák: Honnan tudod, hogy a baptista teológia a helyes, ha nem olvastál katolikus vagy ortodox kommentárokat? Honnan tudod, hogy a Tottenham a legjobb futballcsapat a világon, ha nem láttad még játszani a Barcelonát vagy a Rel Madridot? Sehonnan! Csak a szerencsén múlhat, hogy valóban úgy van-e, de pontosan csak akkor tudod meg, ha megnézed azokat is. A párkeresés sem sokkal másabb! Éppenséggel az a döntésképtelen, gyenge ember, aki lehorgonyozik az első kikötőben, mert örül, hogy szárazföldet talált, mert fél, hogy ha tovább hajózik, nem talál másikat. Pedig ha megtenné, lehetséges, hogy olyan földre bukkanna, ami termésben bőségesebb mint az előző! [ugye érted ezt a képes beszédet?]


"Utálom, hogy a legtöbben csak elvárnak, hárítanak, a felelősséget másra terelik és elvárják, hogy a másik fél kezdeményezzen, találja ki mit akar, teperjen amíg ő röhög magában. Megalázónak tartom, a folytonos megfelelést és azt, hogy bármikor eldob mert rájön hogy neki van más választása...."


-->Pontosan az ilyen panaszkodások miatt nincs barátnőd. Érdemes lenne változtatni.

2015. ápr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

köszi, de ez már a második ítélkezésed, ami téves.nem az a kérdés miért nincs nőm, ha észrevetted volna, nem erre céloztam, hanem férfi és női kapcsolatokra. Max saját példát hoztam fel, mivel nem férfiakkal ismerkedem...


Erről beszélek. Másikat megítélni ismeretlenül persze tévesen, könnyű.

2015. ápr. 7. 16:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!