Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Jó az a gondolkodásmód, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó az a gondolkodásmód, hogy ne akarjon párkapcsolatot az, aki még belül nem erősödött meg, nincs kellő önbizalma?

Figyelt kérdés
Pl. nehezen ismerkedik, teremt új kapcsolatokat, nincs sok barátja, és önbizalom hiányos. Amíg ezeket nem rakja rendbe magában, addig hiába álmodozik egy kapcsolatról, csak nyűg lenne a másiknak, és ez rövid időn belül csak megmérgezné a kapcsolatot is, ami még inkább húzné lefelé az illető már amúgy is alacsony önértékelését. Kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok erről az eszmefuttatásról.

2013. ápr. 24. 16:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Ha mással nem is, legalább azzal próbálj kezdeményezőbb lenni, aki tetszik, hogy meg tudjon ismerni és onnantól már maguktól zajlanak az események. Persze pont vele szemben a legnehezebb, ez egyértelmű, de muszáj ezeket meglépni.
2013. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég kétélű a dolog.

alaphelyzetben azt mondanám, hogy helyes elgondolás van benne igazság, de itt vagyok én ellen példának. A kapcsolatom előtt teljes idegroncs voltam, elbújtam a magam kis világában, az se érdekelt volna, ha másnap meghalok. Nem volt önbizalmam, önbecsülésem még annyi se. Aztán összejöttem a barátommal, és elkezdtem elhinni, hogy én is érek valamit. :) Szóval egyéntől is függ, lehet, hogy épp egy rendes párkapcsolat tudna segíteni. :)

2013. ápr. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

ez marha nagy hülyeség, önbizalmad pont attól lesz, ha van valakid aki szeret és törődik veled


a zárkózottság más tészta, szerintem kétféle ember van:

-aki már rájött milyenek is igazából az emberek

-és vannak a naivak, akik még nem estek igazán pofára


végezetül egy gondolat:

ha valaki könnyen adja a barátságát komoly esély van rá, hogy az fabatkát sem ér

2013. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
ha srácról van szó akkor nem is lesz addig kapcsolata, ha akar ha nem :D
2013. ápr. 24. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez ennél összetettebb dolog. Alapvetően nem jó az, ha egy párkapcsolatban saját magad kiegészítését, az életed problémáinak megoldását keresed.

Pl. ha valaki totál sikertelen az élet minden területén (munka, baráti kapcsolatok, stb.), és egy párkapcsolattól reméli a megoldást, az nem vezet sehova - voltam ilyen helyzetben, és folyamatosan azt éreztem, hogy "lehúz" a partnerem. Tehát súlyos önérékelési zavarokkal szerintem nem szabad párkapcsolata kezdeni, mert az valami rettenet a másik fél számára.

Ha csak "biztatásra" van szükséged, és magadtól is érzed magadban az erőt arra, hogy többre, jobbra törekedj, akkor egy párkapcsolat akár még inspiráló is lehet, de nagyon fontos, hogy ezzel párhozamosan az életed más területein is "dolgozz". Tehát kezdj el nyitni az emberek felé, próbálj barátkozni.

Pl. én elég extrovertált, társasági ember vagyok, és ha lenne egy introvertált, önbizalomhiányos partnerem, akivel együtt elmegyünk egy társaságba, engem rettenetesen zavarna, hogy míg én próbálom magam jól érezni, addig ő búvalb***tt képpel ücsörög. De ez egy szélsőséges példa. Arról nem beszélve, hogy az önbizalomhiányos emberek gyakran képtelenek valódi kötődésre, mert nem tudják elhinni, hogy őket lehet szeretni, ezért sokszor manipulálják a partnerüket, vagy folyamatosan erősíteni kell őket.

Tehát én azt javaslom, hogy ha keresel is kapcsolatot, ne attól várd a megoldást! Csak te tudsz megváltozni, ne várd, hogy más "mentsen meg", mert az úgy nem működik!

2013. ápr. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen szinten vagy. Tedd fel magadnak a kérdés: tényleg csak úgy tudok viselkedni, hogy az nyűg legyen a másinak? Ha a válasz egy jól átgondolt igen, akkor nem vagy kész semmilyen párkapcsolatra.

Szerintem nagyobb az esély rá, hogy csak zárkózott vagy, amin pedig a magány nem segít. Tessék ismerkedni! :)

2013. máj. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!