Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Jó az a gondolkodásmód, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó az a gondolkodásmód, hogy ne akarjon párkapcsolatot az, aki még belül nem erősödött meg, nincs kellő önbizalma?

Figyelt kérdés
Pl. nehezen ismerkedik, teremt új kapcsolatokat, nincs sok barátja, és önbizalom hiányos. Amíg ezeket nem rakja rendbe magában, addig hiába álmodozik egy kapcsolatról, csak nyűg lenne a másiknak, és ez rövid időn belül csak megmérgezné a kapcsolatot is, ami még inkább húzné lefelé az illető már amúgy is alacsony önértékelését. Kíváncsi vagyok, hogy ti mit gondoltok erről az eszmefuttatásról.

2013. ápr. 24. 16:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem helyes gondolkodás.
2013. ápr. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell fogni egy olyan partnert, aki nem nyűgnek tekint, hanem támogat, erősít. Én is önbizalom hiányos vagyok, de nagy nehezen lett barátom, ő meglátta bennem az értéket, igaz nem picsogok neki egyfolytában, nyilván megkímélem ettől, de kell hozzám tolerancia, az biztos.

Összegezve szerintem egy megfelelő társsal inkább pozitív irányba változhat a helyzet.

2013. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szerintem aki kapcsolatot szeretne, az tegye meg; ha a párja elfogadja, hogy ő ilyen, és a változás időszakában van, miért is ne? Nekem és páromnak is vannak önértékelési problémái, de segítjük egymást, így könnyebben is megy a változás.
2013. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Nem, mert lehet, hogy pont attól jönne meg az önbizalma, hogy lesz valakije.
2013. ápr. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Hát....... én nem mondanám azt, hogy jó. Ha talál egy olyan embert, aki megérti őt, és támogatja, lehet hogy éppen ő segít neki a probléma megoldásában, az ő támogatása, dicsérete, szeretete növelné az önbizalmát, oszlatná el a kételyeit!
2013. ápr. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezek szerint szakítanom kéne a barátommal?

Én önbizalomhiányos vagyok, ő magabiztos. Neki vannak barátai, nekem nincsen egy sem. Legalábbis aki van nekem, nagyon nem itt lakik és évente egyszer találkozom vele. Távoli barát hogy úgymond. De így vehetjük teljesen nullának mert sosem látom... Nem mondta még, hogy nyűg lennék neki. Beszéltünk ezekről a dolgokról, tudja hogy én hogy állok, nullán. Mégis együtt vagyunk, tudta pedig hogy ilyen vagyok amikor összejöttünk.


Nagy baromság ez. Hogy erősödjön meg akárki is ha nem ismerkedik? Miért ne lehetne pasija/barátnője attól? Pont, hogy ha szeret valaki, az támogat, segít abban is hogy nagyobb legyen az önbizalma. Persze az embernek saját magáért kell tenni, hogy jobb legyen, de egy kis külső támogatás, noszogatás jól esik.

Ez kb. ahhoz hasonlít, amikor a depresszióst magára hagyják, hogy mássz ki egyedül. Igaz, hogy magának kell kimászni - evidens, DE egymagában az embernek nem lesz jobb kedve és elindulni is nehezebb.


Én így gondolom.

Aki azt mondja, hogy a kérdésben felvázolt gondolkodásmód a helyes, az nem hiszem hogy tudja mi az önbizalomhiány.

2013. ápr. 24. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen sokan válaszoltatok ilyen rövid idő alatt (kb. 10 perc) :D Magamról gondolkodok így... nehezen nyílok meg az emberek előtt, így senki nem tud igazán megismerni. Emiatt nehezen szerzek barátokat, mert úgy vagyok vele, hogy ha megmutatnám a lazább, humorosabb oldalamat, pont akkor néznének még nagyobb bolondnak, és kibeszélnének a hátam mögött. 29 évesen tudom, hogy ezeket már illene levetkőzni... férfi létemre... de baromi nehéz. :) Arra gondoltam, hogy addig, amíg magamat rendbe nem rakom belül, még vágyakozni sem érdemes egy kapcsolatra, társra, mert így csak nyűg lennék szegénynek. Viszont meglepett, hogy sokan ennek az ellenkezőjét gondoljátok.
2013. ápr. 24. 16:35
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal, ha ismerkedik vki és megtalálja azt az embert aki tolerálja az önbizalomhiányát, az hamar eltűnik!:) Tapasztalatból mondom, bár ismerek egy srácot aki tudja h tetszik nekem én is neki, mégis továbbra is önbizalomhiányos...ahol tudok segítek neki oldódni:)
2013. ápr. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Abból a szempontból jó, hogy sokkal vonzóbbnak látnak egy olyan embert, aki ragyog a jókedvtől, van társasága.

Szerintem barátok ill. haverok szintjén oké, hogy kell a támogatás, de párkapcsolatban ne kelljen egy lelki sérült embert pátyolgatni... Ez rohadtul kényelmetlen szerep!

Évekig csináltam, beleuntam.


19/F

2013. ápr. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
eddig én is így gondoltam, mint a kérdező, de most a válaszok alapján még ebben is elbizonytalanodtam :DD
2013. ápr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!