Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért kezelitek ilyen lenézően...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért kezelitek ilyen lenézően azokat, akiknek önértékelési problémái vannak?

Figyelt kérdés

Van itt pár srác, akiknek szerencsétlenül alakult az élete eddig, és kialakult bennük az az érzés, hogy ők valami módon kevesebbek, rosszabbak, mint más pasik. Emiatt attól félnek, hogy nem érdemlik meg, és sosem érik el, hogy olyan párjuk legyen, amilyenre vágynak.

Miért nézitek le, degradáljátok őket? Sajnos könnyen előfodrulhat, hogy egy teljesen normális, intelligens, külsőre is igényes ember bizonyos benyomások által ide jut. Erre azt kapja, hogy felszínes, meg keressen magának csúnya lányt, stb.

Nézzetek magatokba. Ti boldogok lennétek olyannal, akiről az az első gondolatotok, hogy "csúnya"?


2013. febr. 17. 00:58
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

08:48

Erről beszélek. Én nagyon sokat tettem, hogy megváltozzon az életem. Rám se lehet ismerni. Átalakítottam a stílusom, hogy szalonképes legyek, a viselkedésemen is sokat csiszoltam, elmentem egy csomó helyre, hogy tudjak ismerkedni.. De kis kavarásokon (max smár) kívül nem volt soha semmi. Mások TIZEDANNYIT nem tesznek ezért az amúgy teljesen magától értetődő dologért, és mégis simán megy nekik.

ÉS én vagyok a lusta? De tudom, ítélkezni, meg rávetíteni másra a sztereotípiákat (áh, biztos egész nap otthon wowozol) egyszerűbb.

2013. febr. 17. 09:33
 22/28 A kérdező kommentje:
Ja és mellesleg én már egyáltalán nem vagyok ronda, de amennyire semmibe vettek 20 éves koromig, az már tudat alatt teljesen belém ültette, hogy én nem vagyok férfi, és az ilyen gátlásokat nem olyan egyszerű ám kiölni. Persze, ismerkedik az ember, de ha belülről azt érzed, hogy "én nem kellek úgysem senkinek", akkor a másik megérzi azt. És ez nem "csinálás" kérdése, mert az idegi, érzelmi folyamataid csak pozitív élmények tükrében változnak. Azaz ha sikerülne bemákolni egy barátnőt, aki elnézi ezeket a "gyengeségeimet", akkor meg is szűnnének valószínűleg, csak hát ilyen csaj nem sok van.
2013. febr. 17. 09:35
 23/28 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos igen élénken él az emberekben a kép, hogy aki huszon-x évesen is szűz még, az tuti azért van, mert egész nap csak Wowozik. Pedig én sosem játszottam ilyen játékokkal. Viszonylag aktív életet élek, csak sajna túl ronda vagyok ahhoz, hogy lányok vonzódni tudjanak hozzám. Legtöbbször még egy tál hernyóra is inkább néznének, mint rám. Na mindegy. Az egészből csak azt akarom kihozni, hogy igen durva sztereotípiákkal illetik a ronda fiúkat, amik nem feltétlenül igazak. Na, mentem túrázni...
2013. febr. 17. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Nem kell ahhoz rondának lenni. Engem az idősebb és középkorú nők nagyon jóképűnek tartanak, a fiatal csajoknál mégsincs sikerem. Ők valamiért már nem gondolnak annak.

Én megfigyeltem már sok embert, akik sikeresek a csajok körében. Azt vettem észre, hogy valójában semmi extrát nem csinálnak, egyszerűen dumálnak a lánnyal, némelyik még szellemesnek sem mondható, mégis összejönnek velük.

Azt sem értem, miért gondolja azt mindenki, hogy az összes nem kelendő srác egy dagadt disznó vagy ellenkezőleg, egy sportgiliszta. Teljesen normál testalkattal, illetve magassággal is lehet valaki "észrevétlen".

Ami a környezetet illeti, azzal kapcsolatban azt vettem észre, hogy óriási a különbség azok között, akik inkább zárkózottabb életet élnek és azok között, akik mindig sok ember között mozognak.Ez nem hiba vagy erény, csak egy jellemző.

Ahogyan az sem lényegtelen, hogy az ember milye4n rokonokkal, barátokkal bír. Mert van úgy, hogy a jótanácsok esetleg semmitmondóak, használhatatlanok, míg ezzel szemben rengeteg rosszindulatot kap másoktól az ember. Azon sem könnyű túllépni.

Ezeket azért írtam le, mert nagyon sokan tévedésben vannak itt a fórumon. Nincs fekete és fehér, csak szürke van.

2013. febr. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

"Ami a környezetet illeti, azzal kapcsolatban azt vettem észre, hogy óriási a különbség azok között, akik inkább zárkózottabb életet élnek és azok között, akik mindig sok ember között mozognak."

Igen. Én mindig ilyen "magányosabb" dolgokat szerettem csinálni, illetve nem vagyok ez a mindenkivel haverkodós-jópofizós fajta. Van néhány jó barátom, és ha velük leülök egy sör mellé beszélgetni, az kellemesebb, mint egy 16 fős társasággal felszínesen csevegni, hogy közben a felüket nem is ismerem.

És ez tényleg sokat számít. Van egy-két kifejezetten ronda ismerősöm, akik mivel mindenkivel jóban vannak, nagyon szociálisak, ezért mindig akad is rájuk valaki.

2013. febr. 17. 10:52
 26/28 anonim ***** válasza:

Na röviden annyi: aki gyenge az megtörik. És aki megtörik az csak sajnáltatja magát. Szerinted kit érdekel , hogy a múltban mit értél el vagy nem , ha a "jelenben" csak azt szajkózod : de hát én megpróbáltam!


Öreg , nagyon jól tudom mit érez az , aki önbizalomhiányos és önértékelési problémás én is voltam ilyen a családom is rátett egy lapáttal. Nap mint nap látom , hogy én nem akarok így élni ahogy a szüleim , ők tipikus példa arra amit itt leírtak páran. Lusták tenni a változásért és meg is van az eredménye. Hiába dicsekednek ilyen meg olyan diplomával előttem. Az életük egy katasztrófa és azt akarják hogy az enyém is olyan legyen.


De , ha csak az önsajnálat megy , akkor ne várj változást.

Bármennyire is leplezed , ha magad nem fogadod el önmagad akkor azt más is meglátja , főleg a lányok.


El kell jutni ahhoz az elhatározáshoz mikor aztmondod: Lóf*szt neki! És keményen dolgozol érte, amit mint te leírtad ezt csak elkezdted de kitartásod már nem volt folytatni.


1 éve még azt se tudtam , hogy szólítsak le egy lányt mostmeg egyszerre 6-al ismerkedem és találkozgatok aztán lesz ami lesz , ha valamelyikbe beleszeretnék , ha meg elutasít még mindig ott van a másik 5.


Semmi bonyolult nincs randira hívásban.Úgy kell velük bánni az elején mintha egy haverod lenne kb abszolút közömbösen bánsz vele aztán szépes lassan megnyílhatsz előtte és mehet minden ahogy kell. És nem vagyok top pasi. Sok mindent változtatnék a fejemen, ez van ilyennek születtem. Viszont a többin lehet változtatni. Kondi, sport ésatöbbi.


Összegezve : Tojni kell a társadalom véleményére hogy milyen a külsőd és építs magadnak önbizalmat amihez kitartás és akaraterő kell , ha ez nincs elég sanyarú sors elé nézel.


Továbbá egy költői kérdés: Ha magadat képtelen vagy elfogadni miért várod el hogy más elfogadjon?


17/f

2013. febr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
*ha nem fogadod el önmagad , bocs az elírásért :D
2013. febr. 17. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Jó dolgokat írsz, viszont valamit hozzátennék! 17 évesen könnyű beszélni, mivel még borzasztóan fiatal vagy. Ha n20 vagy akár 30 feletti valaki és akkor ismerkedik, akkor már mondhatni professzionális ismerkedési tudást várnak el az embertől, különben mehet a levesbe. Te még hivatkozhatsz arra, ha bénázol; hogy még fiatal vagy.
2013. febr. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!