Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Hogyan tudnék ismerkedni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan tudnék ismerkedni, ha szociális fóbiám van? 20/f

Figyelt kérdés

[link]


A lényeg hogy nem merek emberek közé menni, ismeretlenekkel beszélgetni, idegen helyekre menni. Még a haverjaimnak sem merek írni, hogy jó lenne elmenni valami buliba vagy ilyesmi...


Igazándiból gyakorlással ezek a dolgok mennének, csak nincs aki segítsen :/


Társkeresőzni, szakemberhez menni nem szeretnék.


2013. febr. 2. 21:58
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Az első 3-4 az megy... valahogy oda kellett jutnom a vizsgaterembe :D Meg volt, hogy elkértem valakitől a füzetét. Szemkontaktust felvenni meg nem gáz, ha nincsenek körülöttem ismerősök :)
2013. febr. 4. 21:45
 12/13 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.


Ha tényleg megy rendesen az első 3-4, azaz a legkisebb szorongás és belső félelem nélkül, mindenféle elnézéskérés és ilyenek nélkül odalépsz egy vadidegenhez, és simán azt mondod neki tök lazán, hogy

"Szia! Megkérdezhetem mennyi az idő? ... Ja, és ha már itt vagyok, merre van a Pízai ferde torony? Jó, ha nem voltál még ott, akkor is, jobbra vagy balra induljak?"

akkor tényleg megy. A gyakorlatot végig kell csinálni. Először megkérdezed, hogy hol van a sarki fűszeres. Aztán megkérdezed, hogy a szomszéd városba merre indulj, aztán megkérdezel egy tök idegen várost, amire tudod, hogy nem tudja a választ, pl. hogy merre indulj el a londoni Tower-hez, aztán már végül meg tudod kérdezni azt is, ami tök hülyeség, a legkisebb szorongás és félelem nélkül, előadva, hogy te tök komolyan gondolod, pl. Merre van a párizsi éjfél torony - merthogy tudod, hogy azt csak éjfélkor lehet látogatni, és gondoltad, éjfélre pont el tudnál sétálni oda, ha megmondja valaki végre az irányt.


Ezek a komfort fokozatok, és ha már megy mind, akkor tudod, hogy tényleg megy. Minden kérdés után értékeld magad - magadnak írod, egyrészt a saját önbesülésed, másrészt jobban rá tudod venni magad, hogy adott szintet tovább gyakorold. Egy nagyvárosban van sok ember, mindig akad új "páciens" :)

2013. febr. 5. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Hát inkább csak kényszerhelyzet szülte. Kicsit később indultam, mint kellett volna, aztán akkor nagyon muszáj volt... odamentem két csajhoz, mert nem tudtam, hogy merre van a porta, akkor a portástól is megkérdeztem, hogy merre van a terem. Végülis csak elsőre volt nagyon nehéz. Ugyanígy a boltnál, vagy egyetemi ügyeket intézni. Csak ezek mind ilyen muszáj dolgok... a szobatársaimhoz meg szinte hozzá sem szóltam, mert azt meg nem muszáj :(

Az a baj, hogy most üresjáratban vagyok két egyetem között, úgyhogy mostanában otthon ülök. Majd ha kitaláltam, hogy mit is szeretnék tanulni, akkor mindenképp elmegyek majd valamit sportolni, meg angol nyelvvizsgára felkészítő valamire. Úgyhogy akkor majd próbálok beszélgetni a társakkal :) Szeptembertől az új egyetemen meg már szeretnék nem ilyen lenni, mint most. Érzem belül, hogy én nem ilyen vagyok, de emberek közt teljesen más... Meg a haverjaimat is megpróbálom összeszedni :)

2013. febr. 5. 21:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!