Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Pontosan mit értenek alternatí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pontosan mit értenek alternatív zene alatt?

Figyelt kérdés
Én ilyenekre gondolok hogy 30Y,Magashegyi Underground,Kaukázus. Szal ilyen "elvont" zenék az alternatívok? köszi nektek :)
2009. júl. 5. 10:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
28%

I.ez a kérdée nem ide való

II. az alternatív zene szószerint alternatív,leggyakoribb az alternatív rock,ami csak egy igénytelen utánzata az eredeti műfajnak,ezek gyenge zenék nyálas szövegekkel

Ugyanez vonatkozik a punkra is!!

Ezeket nem csak azért írtam mert én nem kedvelem ezt a fajta "zenét" de ez tényleg így van

2009. júl. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim válasza:
95%

Én is leginkább a 17:50-essel értek egyet,végre valaki válaszolt is a kérdésre :) a két kialakult táborról meg annyit,hogy én a 2között vagyok,mind2ben látok igazságot,de feleslegesnek találom a vitázást,mivel különbözőek vagyunk,különböző az ízlésünk és a világra való rálátásunk,a véleményünk és épp ez a szép.Szeretem az alternatív dolgokat,mert szerintem elgondolkodtatóak,viszont igaz,hogy nagyon "divatos" manapság és abban is látok valamit,hogy néha "túl erőletetett",de Quimby-ben és Hiperkarmában még nem csalódtam :) gondolkodásra késztetnek,ez a cél,hogy gondolkodjunk és ne csak robotként éljünk:


Egy rajzfilmben élek együtt veled,

látom a fejed felett a kérdőjelet

Nem érted miért nem vagy boldog

Hiszen itt mindent lehet, ide az anyád elől is elrejtheted

a fejed felől a kérdőjeled


És ha olyasmit szeretnél nekem mondani amit én még nem tudok, akkor azt mond meg hogy miért mindig a szimpatikusabb állatok a vesztesek, olyanok akár a gyalogkakukkban a prérifarkas, aki lyukat üt a kanyonban mégis mindig újra próbálja, jobb lesz minden, nekem elhiheted,

leesik az állad, kinyilik a szemed és észreveszed (te is észreveszed) a fejed felett a kérdőjelet, látod a fejed felett a kérdőjelet, a fejed felett van saját kérdőjeled


Már átláttok rajtam, de nem láttok belém, én egy univerzális gondolkodóval élek, aki folyton boldogabb akar lenni, s nem érti meg, hogy ez nem igy működik, nem ilyen egyszerű, s folytatnám még tovább is van, de félbeszakit, s azt mondja hogy ez az élet szerinte, annyira egyszerű, hogy az már fáj, mégis érdekes láthatnám én is, hát persze hogy láthatnád, csak akkor ne legyél már ilyen mélységesen felületes!


Mond meg milyen legyek mikor egy rajzfilmeb élek együtt vele, együtt vele, és ott van a fejed felett a kérdőjeled, neked is ott van a fejed felett a kérdőjeled, a fejed felett van saját kérdőjeled.


Lassan vége lesz és te itt maradsz

Van saját kérdőjeled

Lassan vége lesz és te itt maradsz...


gyönyörű

2009. aug. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
93%

A 30Y miért tinipcsáknak való szr? Mert leadták a Bogozd ki-t a viván? Képzeld, még a bogozd ki-nek is van mondanivalója. A Kaukázus meg "inkább" mainstream?:D ezis gondolom azér\' mer\' leadták a Szalai Évát valami danubiushoz hasonló rádióba. Hallod... Menj el inkább egy koncertre, még akkor is, ha nem szereted, sőt... Ajánlom, talán rád ragad valami, és nem csak ez a sokat tanultság feeling. Meg hogy képes vagy fogalmazni... Jó, és igényes zene az alternatív. Ha nem érted, hogy láthatnád be:D Mi értjük, vagy próbálkozunk. És úgy képzeld el, hogy amíg nem volt "divatos" (50ből 1 alteros és 50ből 1 hallott már az alterról/indieről), addig is volt közönség... Elég szomorú hogy van aki ezt csak divatból hallgatja, és jár el a koncertre. Én szinte ezeken nőttem fel(a szó nem szoros értelmében)... Az életemhez tartozik. Furcsa hogy metál zenéket hozol fel ellenpéldának, elég szimpla szövegek, számomra persze. Valamint az is, hogy mennyire nem veszed észre magad... Hát sajnálom a kuszaságot, kicsit idegből írtam... Nem szeretem az ilyen embereket. Bocsánat. Ugyebár minden nézőpont kérdése, csak az ideg mellett ez az elv nem érvényesül bennem.


Kispál,Quimby,Hiperkarma,30Y,Kaukázus,Heaven Street Seven, Eleven Hold, Kiscsillag, Péterfybori&Loveband, Amorf ördögök, Vad Fruttik, sajnos van amelyiket már csak mp3 formátumban, van amelyiket még koncertes programnak is ajánlom... Nem mondom hogy mindenkinek, leginkább értelmesebb, elvontabb embereknek ajánlom, persze ha érteni is szeretnéd. És ezt nem lenézésből...

2009. aug. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Ezekben a zenekarokban mi az elvont? Mert szerintem semmi. Csak azt hiszik elvontak.
2011. okt. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Alternatív az a zene, ami tök alap hangszerelést használ, dögunalmas akkordmeneteket, szövegét tekintve meg a Kispált próbálja utánozni.

Az alkotók azt hiszik, a dalszöveg attól lesz költői, hogy nulla kohézió van az egyes sorok között, vagy hogy közneveket tulajdonnevesítenek (a.k.a. Coelho-effektus).


Nekem semmi bajom az irányzattal, jól megfér a Gödörben meg a Szimplában ücsörgő szabadbölcsészek playlistjén. A gond inkább azzal adódik, hogy egyes rajongók azt hiszik, ha ők összekapaszkodva és sikítva eléneklik a refrént, beavatást nyernek valami mély titokba, és bebizonyítják, hogy ők sokkal intelligensebbek a pórnépnél, hiszen ők "értik" ezeket a nagyon "mély" szövegeket ("Vágjál lyukat a kádba" "Emberben városok, városban emberek" meg a többi ál-intellektuális kaki.) Szóval a hangsúly a zene élvezetéről áttevődik a zenehallgatás kifelé való kommunikálására, ami egyszerű sznobizmus.

2019. júl. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!