Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Pontosan mit értenek alternatí...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Pontosan mit értenek alternatív zene alatt?

Figyelt kérdés
Én ilyenekre gondolok hogy 30Y,Magashegyi Underground,Kaukázus. Szal ilyen "elvont" zenék az alternatívok? köszi nektek :)
2009. júl. 5. 10:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
22%

Csak egy véletlenszerű idézet: ""Játszunk most olyat,

Hogy én vagyok a menő menő

Kreatív Yodából minden képzelőerő

Velem van.

Hasra feküdt az ördög,

Neki hiába könyörgök,

Ne bújjon bele az ingbe,

És soha soha ne legyen vége. "


Szerinted ennek mi értelme van? Lehet én vagyok rosszul összerakva, de ebben semmi költőit vagy lírait nem véltem felfedezni. Hol van pl ebben metafora, vagy hasonlat? Ezek szerint én műveletlen vagyok az irodalom terén, amiért nem látok semmi értékelhetőt az alternatív dalszövegekben, és nem látom őket költőinek. Igen, ezt a mondanivalót valóban nehéz megérteni. Nehezen lehet megérteni azt aminek nincs értelmes mondanivalója. De te se lehettél egy magyarzseni ha a mondatokat nem kezded nagy betűvel. A műveltség valahol itt kezdődik és nem ott, hogy megérted-e ezeket a sületlenségeket. Hallgasd nyugodtan, a szint pont neked való.

2009. júl. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
95%
:)esetleg abba köthetsz bele, h nem tudok megfelelően gépelni...ez egy más dolog.csupán nincs kedvem nyomogatni a caps lockot.magánügy.ezek szerint én stikkes vagyok és velem együtt mindenki, aki a hasonló zenét szereti. tudod mi most itt szépen elvitatkozunk egymással. ez csakis két ember véleményét tükrözi, úgy gondolom nem hiába van akkora közönsége az alternatív zenét játszó bandáknak. engem nem fogsz meggyőzni arról, hogy az általam kedvelt műfajnak semmi értelme, zagyvaság az egész.ez nem fog sikerülni, de a fordítottja sem. remélem látogatják még ezt az oldalt olyanok is akik kedvelik az alternatív zenéket...:)egyébként a fenti szöveg az egyik kedvenc számomból való. ahhoz h értelmezni tudjuk a komplett szöveget kell nézni, a költeményeknek sem csak egy-egy részét emeljük ki a megértéshez...tehát azt ajánlom nézd globálisan.:)sajnos elég szűk látókörű lehetsz, ha így is képtelen vagy megérteni a szöveg tartalmát:)de valóban, jól mondtad, elég hiányosak az irodalmat illető ismereteid...olvass sokat!:)az segít...
2009. júl. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Thurston ***** válasza:
34%

Szerintem neked hiányosak a zenei ismereteid, ha nem tudsz ezeknél kidolgozottabb és komplexebb dalszövegekkel rendelkező bandákról. Komolyan nézd meg bármelyik Pain of Salvation album dalszövegeit. Mondjuk. Vagy csak nézz utána wikipédián az albumok konceptjeinek.


Egyébként ismerem jól a számot, amiből a szövegrészlet származik, és egészében sincs több értelme. Illetve értelme bizonyosan van, de semmiképpen sem olyan mélyenszántó, mint ahogy azt sokan elképzelik, amiatt a sok oda nem illő, erőltetett szófordulat és költői eszköz miatt.


Végezetül bemásolom két Converge szám dalszövegét, hogy lásd, költői eszközök, és felesleges vergődés nélkül is lehet mély, érzelmeket kiváltó dalszövegeket írni:


"Death was just a simple glance across a dim lit room

And those eyes did it

Those three words did it

Those three words killed him

And I surrender to it all

Between you and me, I surrender to you

Forgive me for the sadness

And the bringing of you down

I just needed a lover and I needed a friend

And there you were

Running from forever like all the rest

Three simple words bled me dry

Three simple word bled us dry, bled us dry

I love you"


"And I write this to you my dear

For your eyes alone

I'm out of heart and these tanks are low

So cast your days to flame

And set your phoenix to flight

Let her turn to ash

Among those flourescent lights

Let your love drift deeper

Let her wings catch the sky

Just remember my name, girl

And remember what died"

2009. júl. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
22%
Neked sem ártana a művelődés. Mivel elég ha csak lenyomva tartod egy betű erejéig a shift billentyűt ( tudod az a nagy nyilacska), és máris kész a nagybetű. Nem mondtam, hogy stikkes lennél amiért ezt szereted. Csak nem kéne ezt a műfajt az égig magasztalni. Megnyugodhatsz, hogy nem csak az alternatív zenekaroknak van nagy közönsége. Belegondoltál már, hogy miért van akkora közönsége? Mert divatos, és most nagyon menő a fiatalok körében. Nem érdekli őket, hogy semmitmondó. Nem hinném, hogy ennek köze lenne a beszűkültséghez. Lényegében szerinted én azért vagyok beszűkült, mert nem tartom értelmesnek ezt a műfajt. Ha pedig ennyire nagy irodalmár és verselemző vagy, illett volna felfedezni egyes mondataimban az iróniát. Nézz utána, hogy mi az az irónia.Amúgy megkérhetnélek arra, hogy fejtsd ki ez a szám miről szól ha globálisan nézzük? Mert ez nagyon érdekelne, talán megérteném ennek a zagyvaságnak a világmegváltó érzelmes jelentését.
2009. júl. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Felfedeztem az iróniát...:)igen valóban a shiftről van szó...tehát én mást hallgatok, meg te is:)ha neked ez nem tetszik, nem hallgatsz ilyet. végülis egyszerű az egész:)egyébként már csak az hiányzott, hogy "ledivatzenézd".mindegy mellékes.én megmondtam, soha nem győzöl meg arról, milyen jó az amit te hallgatsz.még szerencse, hogy nem egyformák az emberek, sokszínűek vagyunk. további szépet mkinek!
2009. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
90%
jah és én semmit sem magasztaltam, az egy más fogalom...nem ártana ha te meg azzal lennél tisztában:)
2009. júl. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
12%
Nem akartalak meggyőzni arról, hogy hallgasd azt amit én. Már az elején megmondtam, hogy a te dolgod mit hallgatsz.De azok a zenék amiket felsoroltam jóval igényesebbek mint például a Magashegyi underground. Amúgy szerinted mi ez, ha nem divatzene? Minden második ember nagy alteros és odavan ezért a műfajért. A dalszövegekről meg annyit, hogy leültetsz egy tök tehetségtelen befüvezett embert, és simán összedob neked egy ilyen dalszöveget. Mert kb akkor jönnek az embernek ilyen gondolatai amikor be van tépve. Mellesleg a magasztalás dicséretet, dicsőítést jelent. Szerinted te mit csinálsz? Túldicséred az egészet, pedig vannak ennél jóval jelentősebb zenei művek is. Bár ezt nem nevezném műnek. Tehát amíg nem vagy tisztában a szavak jelentésével, addig ne próbálj meg belekötni a szavaimba. A beszűkültségről meg annyit hogy, felsoroltam neked együtteseket, kétlem hogy bármelyiktől is kerestél volna zenét, és még mindig úgy viselkedsz mintha nem létezne az alternatívnál jobb zene. Maradj ennél a stílusnál ha neked ez tetszik, senki nem kérte hogy váltsál. Csak annyit mondtam, hogy van ennél igényesebb zene is, te meg erre kikérted magadnak, elkezdtél itt lehordani engem, hogy hülye és műveletlen vagyok, holott egy teljesen hétköznapi szó jelentésével sem vagy tisztában.
2009. júl. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, amiket felsoroltál, manapság tényleg az alternatív csoportba vannak beszorítva, talán mert a legtöbb 14-18 évesnek az hangzik legjobban, hogy ő alternatív.

Én 16 éves vagyok, hallgatok Guns n Rosest, Nirvanát, Nightwisht, Quimbyt, Kispált, Hiperkarmát, PASO-t, SKA-P-t, Sigur Róst, Röyksoppot, Morcheebát, Kowalskyt, Black Outot, Bob Marleyt- tahát punkot, rockot, altert (a hallgatható és színvonalasabb fajtát), ska-t, indiet, reggae-t, metált.

A magyar alternatív zene msotanbáan nagyon elterjedt a korosztályomban, főleg azért is, mert a legtöbb bulit, kocnertet ilyen együttesek tartják, és ezekre az olyan emberek járnak el, akik pl nem discora, gépzenére akarnak táncolni. Sajnos nagyon sok ember tényleg csak divatból hallgatja ezeket a zenéket, és sok együttes szövegei tényleg az értelmetlenségig mentek el. Szerintem a Quimby, Kispál, Hiperkarma, Kowalsky meg a Vega szövegek mind hordoznak valami jelentést, értelmet, érzést néha tényleg elvontan.

2009. júl. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
teljesen egyetértek az előttem válaszolóval...ennek a stílusnak is van mondanivalója, nem kevés...
2009. júl. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%
Pont ez az, a sok hülye tizenéves ilyen idióta zenéket hallgat! 21 vagyok, de ennél sokkalta jobb zenék is vannak, sőt, csak jobbak.
2009. júl. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!