Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Szerintetek ciki lehet, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ciki lehet, ha nem tud magyarul? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Szóval van egy amerikai pasi, aki most itt van magyarországon és elég sokat, szinte minden nap beszélünk facebookon angolul. azt mondta jól beszélem az angolt, de én azért elég sokszor használom a google fordítót, hogy biztos legyek benne, mindent jól írok e vagy ha néha nem jut eszembe egy egy szó. és attól félek, hogy élőben leblokkolnék, nem tudnék folyékonyan beszélni vele angolul, mert izgulnék és szerintem ez eléggé elrontaná az egész "randit" legalább is én nagyon hülyének érezném úgy magam. szerintetek találkozzak vele vagy mi legyen?
2012. febr. 17. 23:08
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
hát köszi most kicsit megnyugodtam mondjuk még így is izgulni fogok tuti elrontom na minegy:D köszi szépen:D
2012. febr. 17. 23:28
 12/19 anonim ***** válasza:
ne izgulj az amerikaiak tök lazák pláne ha magyarországra mennek,ezért találkozzál vele,most úgy csinálsz mintha feleltetésre mennél az iskolába pedig ez csak egy randi,ha nem oké neki menjen a pecsába oda ahonnan jött
2012. febr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
jaa elég laza meg vicces szóval nem is ő akadna ki hanem én haha tényleg olyan vagyok mint aki felelésre megy:D
2012. febr. 17. 23:50
 14/19 anonim ***** válasza:
mondom ne aggódj utána nevetni fogsz az egészen,
2012. febr. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

az jó, ha sokat beszélgettek és az nem baj, ha használod a fordítót, mert minél többször keresel rá valamire, annál többet tanulsz, a végén sokminden "rádragad"... ne aggódj a személyes talin sem, van, aki 0-ról indít, és mégis megtanulja valaki a másik nyelvét végül... én is kb. alapszinten voltam, mikor megismertem a párom, én is sokat fordítóztam, meg sokszor csak néztem rá bambán, mint borjú az új kapura, h miafenét mondott, de sokat fejlődtem, rámragadnak a kifejezések, amiket ő sokszor használ, de én eredetileg nem ismertem a jelentésüket... ne érezd gáznak, ha vissza kell kérdezned, én is még a mia napig van, hogy szólok: ezt a szót nem értem, és akkor elmagyarázza mit jelent, vagy más szót használ... mi már fél éve együtt vagyunk, a fél életem angolul élem, vele meg a barátaival és már lassan fel sem tűnik, van, hogy magyarok között is angolul jutnak eszembe a szavak először


22/L

2012. febr. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
de jó, hogy nem csak én vagyok ilyen helyzetben, köszi a válaszaitokat:D mi szerintem beülünk valahova aztán elmegyünk bulizni ti mikről beszélgettetek az első találkozásokon?:)
2012. febr. 18. 00:54
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

hú..elég sokmindenről :) a kulturális különbségek sok jó témát tudnak szolgáltatni, szinte kifogyhatatlan... a mai napig is annyi minden van, amiben elmerülünk néha... ő mesél az ő otthonáról, szokásairól, családjáról, stb., én meg az enyémről... kérdezgesd amerikáról :) szinte mindenről eszedbe juthat egy kérdés, legalábbis velem így volt...mindent megkérdeztem... ez ott hogy van? és ez? és ez hogy működik? nálatok is így van? stb. , na meg persze magáról is kérdezd :) meg úgy megy ez, mint a neten, ott is jön a téma, nem? :)

mondjuk nálam kicsit más volt a szitu, mert én személyesen találkoztam vele először(csak simán leszólított és meghívott egy italra, először el se akartam fogadni) elég morcos hangulatomban voltam, így gyakorlatilag arról szólt az első találkozó, hogy én nárcisztikus voltam, durcás, beszólogattam, elég harapós voltam, ő meg incselkedett végig és azt mondta:máris belémzúgtál :D és a végén tényleg belehabarodtam :)

2012. febr. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát én párkapcsolattal kapcsolatban nem tudok releváns hozzászólást írni, de a nyelvel kapcsolatban talán.

Próbálj laza lenni. A feszültség a tudást is megöli. Emlékszem az elő állás intrjúmra, ahol angolra fordítottuk a dolgokat. Teljesen leblokkoltam. Meg mukkani sem tudtam. Utána pedig már azért nem mert majd meghülyültem mérgemben, hogy nem jön belőlem egy szó sem és a végén azt vettem észre, hogy magyarul sem jut eszembe semmi.


Hidd el az amcsik sokkal érthetőbben beszélnek mint az angolok. Vagy lehet, hogy csak nálam van így nem tudom. Az biztos, hogy én rengeteg sorozatot néztem, mindet eredeti nyelven felirattal és onnan istentelen sok szelnget el lehet sajátítani. Meg kifejezést és szavakat is. Ajánlom neked is :)

Addíg fajult a dolog, hogy már már azt veszem észre, hogy hamarabb eszembe jut egy kifejezés vagy szó angolul. Pedig alig használom a nyelvet. Sőt néha egy-egy sorozat után még a gondolkozás is megy angolul :D Hihetetlen mennyit javít a dolgon.

Csak nem szabad izgulni. Amiatt pedig pláne, hogy butának néz vagy valami... Szerintem ő is tisztában van vele, hogy szóban kommunikálni sokkal nehezebb mint írásban. Írásnál át tudod gondolni a dolgokat, beszéd közben pedig nem lehet. Illetve lehet csak tized annyi idő van rá.


Igyekezz úgy fordítani, csavarni a mondandódat, hogy azt le tudd fordítani. Nekem az szokott működni, hogy eleve úgy találom ki a mondandómat magyarul, hogy azt le is tudjam fordítani. :) Nem lesz az, hogy percekig gondolokozol és leblokkolsz...

Ha nem tudsz valamit, ne törd a fejed, hogy mi is lehet az angolul, hanem kezd el körbeírni. Ezzel is megy az idő, kommunikálsz, nem pedig ülsz kukán :)


Ha tényleg tetszik az illető, szerintem ne mond le a randit... Legrosszabb esetben rosszul sül el, de károd nem lesz belőle!

Ja és még valami. Az hogy nem tudsz folyékonyan beszélni nem gond. Nekünk nem ez az anyanyelvünk. Csak beszélgetés közben ez eszedbe se jusson! Emiatt fogsz leblokkolni, hogy bénának érzed magad. Biztos, hogy meg fogja érteni a srác, hogy nem vagy perfect. Emiatt ne izgulj! :)


21F

2012. febr. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
köszi nagyon a segítséget nektek! nagyon jó tanácsokat adtatok így azért mégis könnyebb lesz remélem:))
2012. febr. 18. 15:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!