Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Szerintetek fontos szempont a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek fontos szempont a társkeresésnél, hogy a leendő partnernek van-e diplomája?

Figyelt kérdés

Én nem tudnék elképzelni magamnak olyan társat, akinek nincs diplomája. Nekem van, hamarosan lesz mégegy. Tudom, hogy vannak kevésbé értékes, "büfészakos" diplomák is (az enyém nem ilyen), de szerintem a főiskolai/egyetemi végzettség műveltségbeli és gondolkodásmódbeli többletet is ad a nem diplomásokhoz képest. Ezt a főleg gondolkodásmódbeli különbséget pedig egy párkapcsolatban aligha tudnám kezelni.


24/F


2011. aug. 5. 20:55
1 2 3 4
 21/39 stikkes ***** válasza:
Ez a kérdés a felső 10000nek szól.
2011. aug. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
43%
Szia! Én lány vagyok, de szintén így gondolkozom. Lehet sznob köcsögözni, de akkor is műveltségbeli különbség van a diplomás és nem diplomás emberek között. Bár szerintem jelentős az eltérés a valódi értelmiség és a büfészakosok között is. Nem tudom elképzelni, hogy a gyereke(i)m ne értelmiségi családban, könyvek, művelt emberek között nőjön/nőjenek fel. A baráti körömben vannak kevésbé okos emberek, de őket is próbálom terelgetni, de az mégis más. Barátságban elfogadható, azonban családalapításhoz, együttéléshez nem.
2011. aug. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
23:05: Csak a te kérésedre: Sznob khöcsög. Amúgy végül is érthető az indokod.
2011. aug. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
66%

Ez hülyeség, ez nem diplomafüggő, hanem sokkal inkább emberfüggő. Lehet, hogy úgy alakult akkor az élete, hogy nem jött össze neki az egyetem. Aki igazán bölcs, nem kritizál, nem cimkéz, és nincsenek "kellene" listái. Te bölcsnek tartod magad?


És mielőtt rámripakodnál, igen, egyetemre járok, és nem, nem büfészakra.

2011. aug. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
66%
Ám azt se értem, hogy ezekkel a "büfészakokkal" is mi a bajod. Nem lehet mindenki atomfizikus meg agysebész. Szerintem csak az szúrja a szemed, hogy szerinted te megszenvedtél a diplomádért, ő meg a semmiért elkapta, és ezt még a társadalom is tolerálja. Nahát... Neked sincs egészséges önbizalmad, mert ha az volna, nem az mozgatna, hogy diplomás barátnőt szerezz, nem akarnál kitünni és kérkedni az "intelligenciájával"...
2011. aug. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Diplomások közt én nagyobb eséllyel találok megfelelő társat. Nem diplomásokkal rossz tapasztalataim vannak.

Ugyanakkor a diplomások közt is kevés a normális, de még mindig több, mint a nem diplomások közt.

Nem mindegy, hogy valakinek a szocializációja 17-18 vagy 23 évesen zárul le.

2011. aug. 6. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:

A büfészakok mellett én a nagyon elvont, de nehéz szakokat sem nagyon csípem, illetve azokat az embereket, akik ilyenre járnak.

Sok az antiszociális, primitív gondolkodású mérnök hallgató és TTK-s, akik ugyan meg tudják csinálni a diploma előfeltételeit, de nem tudom elképzelni, hogy valaki őket akarja párjának, társának, szerelmének.

Az orvosisok, jogászok, közgazdászok viszont szerintem nagyon műveltek, igazi értelmiségiek, kellemes társaság.

2011. aug. 6. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
Én nő vagyok,és diplomás leszek.Nem tudom magam elképzelni egy nem diplomás pasival.Persze most még nem számít annyira,de a közeljövőben már fog.Persze előfordulhat az is hogy megismerem esetleg a nagy Ő-t akinek nincs diplomája,csak emiatt nem fogom elküldeni.
2011. aug. 6. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:

Akkor kijelentem én is, hogy olyan nővel nem járnék akinek nincs diplomája, kizáró ok.

21f

2011. aug. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

20 éves vagyok, nekem a nálam fiatalabb lányok jönnek be.

Nos egy 18 évesnek nem is lehetne diplomája.


Nekem nem lesz diplomám, most szakmát tanulok. Én csak annyit várok el hogy ne álljon meg a 8 általánosnál.

2011. aug. 6. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!