Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Szerintetek fontos szempont a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek fontos szempont a társkeresésnél, hogy a leendő partnernek van-e diplomája?

Figyelt kérdés

Én nem tudnék elképzelni magamnak olyan társat, akinek nincs diplomája. Nekem van, hamarosan lesz mégegy. Tudom, hogy vannak kevésbé értékes, "büfészakos" diplomák is (az enyém nem ilyen), de szerintem a főiskolai/egyetemi végzettség műveltségbeli és gondolkodásmódbeli többletet is ad a nem diplomásokhoz képest. Ezt a főleg gondolkodásmódbeli különbséget pedig egy párkapcsolatban aligha tudnám kezelni.


24/F


2011. aug. 5. 20:55
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

21:11 - Ez nem így van. Én is egyetemre járok (BME), és azt tapasztalom a saját karomon, hogy nagyon megoszlanak az emberek. Vannak, akik kevésbé okosak, lassabban haladnak, köztük is van, aki tisztában van a képességeivel, és van, akinek nagy a pofája. Akik, pedig jobb képességűek, köztük is találni normálisabbakat, és öntelt hólyagokat. Természetesen jelen vannak a nagyon kockák is, akik meg hááát... érdekesek. Ismerek olyat, aki egyszerűen kiröhögött, mert valami apróságot nem tudtam, pedig én sem tartozom a síkhülyék közé, de a kockák közé sem.

19/L

2011. aug. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem maga a diploma a fontos. De a diploma megléte jelzi, hogy a tulajdonosa hogy is épül fel szellemileg. Azaz azon kívül, hogy megvan a megfelelő tudása egy adott területen, van annyi akaratereje, kitartása, hogy el is végezzen egy egyetemet vagy főiskolát, van benne akkora igényesség, hogy akarjon megszerezni egy diplomát, és hát tükrözi az értékrendet is, melyet magáénak tud.


A diploma HIÁNYA természetesen nem azt jelenti, hogy valakiben nincsenek meg ezek a dolgok. De a diploma MEGLÉTE jelzi, hogy megvannak.


Innen indulhat a válogatás. Kinek mi a fontos. Ha számodra fontosak a fenti tulajdonságok, akkor teljesen természetes, hogy diplomás társat keresel.


Pedro

2011. aug. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:

21:13 - Mi vagy te, jós? :D Abból, amit leírtál egyértelműen az tükröződik, hogy neked ez sérelmed; gondolom a diploma egy olyan dolog, amit te nem tudtál/tudsz elérni, ezért a könnyebb utat választod, és utálod azt, akinek sikerül(t). Gyűlölködni persze sokkal könnyebb, mint tisztelni, és megbecsülni egymás munkáját...

19/L

2011. aug. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
Szerintem nem fontos. Nekem is diplomám van (nem büfészakos), de jelenleg kitörölhetem vele, mert munkanélküli vagyok. A párjaim közül volt 2, akinek "csak" 1 szakmája volt a 8 általános mellé, és 2, akinek technikusija, akiből az egyik a mostani párom, de a te kérdésedből kiindulva, most már értem, hogy miért kezelt az elején fenntartással, mert rólam is azt hitte, hogy feljebb valónak érzem magam, holott én ugyanaz a nő vagyok, mint aki 8 általánossal voltam. Nem diploma kérdése az intelligencia.29N
2011. aug. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
Én nemvagyok ilyen igényes.de ha valakinek ez a fontoshát rajta.
2011. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:

Nekem van diplomám, de nem várom el, hogy a páromnak legyen. Több olyan embert ismerek, akinek nincs, mégis rendes, intelligens emberek.

Inkább barátnőm lenne mint diplomám! Ugyanis több sorstársammal együtt nem találok vele munkát, de még a technikusi bizivel sem.

2011. aug. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
Én egyet értek veled kedves kérdező.Bár nekem még nincs meg a diplomám,de minden erőmmel azzal vagyok,hogy meglegyen.Én sem tudnék magam mellett egy olyan embert elképzelni akinek csak 8 általános iskolája van.
2011. aug. 5. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
Nem!!!
2011. aug. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:

ma 21:21 közöm nincs a diplomához ezt jól látod,de hogy a diplomásokkal bajom lenne ezt rosszul látod,egyszerűen felháborít az az ember aki azért lenézi a másikat mert neki több van :S úgysem értitek ezt meg ti hólyagok,de mesélek valamit.

Nekem kereken 8 általános a végzettségem nem szégyellem,leszartam az iskolát,sőt egyenesen utáltam,betöltöttem a 18 évemet és elmentem egy gyárban szalag mellé dolgozni ahol különböző végzettségű emberek dolgoztak,volt egy 40 éves diplomás is,a műszakvezetőnknek pedig szintén 8 általánossal ült a posztján.Meguntam ezt az egész szalagmeló témát és útra kerekedtem 20 évesen,különböző országokat megjártam és mára (24évesen) megtaláltam ami nekem kell,és nem havi 500eurót keresek,mint abban a gyárban elhiheted.

Ezzel azt akarom mondani hogy én 24 évesen többre vittem már most,mint az a 40éves diplomás hölgy ott a gyártósoron,és ha ez a dolog kezd kiégni már megvan a következő ötlet.

Nem az iskola teszi az embert.

2011. aug. 5. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

21:52!


Nem azt állítottam, hogy diploma nélkül nem lehet karriert építeni, illetve magas jövedelmet elérni. Viszont a 21:13-kor írodott hozzászólásod is alátámasztja a nézetemet, miszerint az alacsonyabb iskolai végzettségűek jóval hajlamosabbak a trágárkodásra. Ezt nem tudnám tolerálni, és azt gondolom, hogy ez nemtől független. Például a sógornőmnek is 8 általános iskola a legmagasabb iskolai végzettsége, és minden 3. szava az, hogy "b...meg". És itt az alapvető különbség. Nem kell mindenkivel egyetérteni, de azt hiszem, véleményedet megfogalmazhattad volna kultúráltabb módon is.

2011. aug. 5. 22:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!