Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ha lehetőség adódik mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha lehetőség adódik mindig bepánikolok, pedig amúgy sóvárgok utána, de ha jön elfog a félelem, miért?

Figyelt kérdés

Magányos vagyok, nagyon. Sokáig a szüleim gyerekként kezeltek, mostanában talán változott a helyzet, de még mindig szorongok, ha kapcsolatról van szó. Nem is tudom hol kezdjem, annyira bonyolult. Szóval a gyerekként kezeltek-et úgy értem, hogy nem mehettem bulizni, nem pasizhattam, csak suli és utána tanulás otthon. Persze érdekelnek a fiúk már 13 éves korom óta kb arról álmodozom, hogy egyszer majd lesz valaki aki szeret és akit szerethetek. De akkoriban önbizalmam se volt. Megváltoztam, külsőre is, és belsőre is, felnőttem. Viszont most hogy már bulizhatnék, egyszerűen nem érdekel. Nem érzem jól magam egy discóban, nem vonz hogy leigyam magam, ha táncolni kell egyenesen rosszul érzem magam. Nem is nagyon járok el itthonról, így nincs lehetőségem ismerkedni. Még itthon lakom, mert kihagytam egy évet az egyetem előtt, diákmunkát vállaltam. ott találkoztam egy sráccal, de végül egy randinál tovább nem jutottunk, mert rájöttem nem tudom elképzelni, hogy kapcsolatom legyen vele, főként mert ő korombeli, nekem meg az idősebb apsik tetszenek. Nem is tudom miért mentem bele egyáltalán a randiba. Regisztráltam társkeresőkön, de általában olyanok találnak meg akik nekem nem jönnek be. Vagy ha igen akkor pl más városban laknak, nem messze, csak mondjuk 20 percnyire busszal, de lebeszélem magam, hogy az milyen macerás lenne. És tényleg ezt érzem. Azt hogy macerás lenne jelenleg egy kapcsolat, nem tudom elképzelni, hogy mondanám pl a szüleimnek azt, hogy ott akarok aludni a barátomnál, vagy hogy pénzt kell kérnem buszra, de közben tudom, hogy alig jövünk ki a pénzből és még ráadásul akkor én ilyesmire kérjek pénzt, aztán ha komoly kapcsolat akkor szintén pénz a gumi, vagy a bogyó is. Miért problémázok ennyit? Magamnak azzal magyarázom, hogy a szüleim miatt nem akarok belevágni, mert nincs kedvem újra gyereknek lenni és engedélyt kéregetni mindenre, vagy beszámolni mindenről. Inkább várok szeptemberig, amikor majd elköltözöm és nem kell beszámolnom senkinek arról, hogy mit teszek. Ugyanakkor mi lesz, ha akkor is lesz majd valami, ami miatt nem megy majd a kapcsolat? Mi van ha a szüleimnek való elszámolás csak egy indok, amivel takarózok? mi van ha ez megszűnik mint akadály, aztán lesz valami más? Mi van ha soha nem lesz kapcsolatom, mert én egyszerűen képtelen vagyok rá?

Aki veszi a fáradtságot és végigolvassa és megpróbálja megérteni, esetleg még válaszol is annak nagyon köszönöm:)


2011. márc. 22. 22:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A 22:30-as vagyok. Az egykék esetében ez gyakran előfordul, féltik a lányukat, bár a fiúknál is megesik. Pl. velem, nekem még egyetemista koromban is minden este haza kellett telefonálnom, hogy még élek. :S Igazából az elég nagy probléma, ha a szüleiddel nem tudsz beszélni. Mert normális esetben a család lenne az, akire/amire támaszkodhatsz, ahonnan gyerekkorban a szeretetet, a törődést kapod. Ha ez kimarad, a későbbiekben sokkal nehezebb lesz. Persze ez jó esetben "okos" szeretet, vagyis nem viszik túlzásba a féltést, a családtagok tudnak beszélgetni stb. Elmondanám, hogy a családban mi sem ültünk le soha komolyan beszélgetni, én is elhallgatok egy csomó dolgot. Ha a családon belül sem érzed "biztonságban" magad, akkor a világban még kevésbé fogod. Ezért lenne jó, ha valamivel javítani lehetne a kapcsolatotokat.

Nem biztos, hogy nincs apakomplexusod. A lányoknak is szükségük van férfimintára, mint a fiúknak, csak más formában. Nem tudom, apukád milyen ember, mennyire t_ökös. Én az én apámtól semmilyen férfimintát sem tanulhattam el, soha nem is foglalkozott velem ilyen szempontból, a mai napig sem tudok tőle pl. tanácsot kérni. Egyébként a korodbeliek között is akadhat olyan gondolkodású, mint amilyen te vagy. Én már tinikoromban is sokkal komolyabb voltam az átlagnál, sokak szerint túl komoly is. Engem sem érdekelt soha az, hogy részegen fetrengjek valahol, "szórakozás" címszó alatt. Persze a fiatalok nagy többsége azt hiszi, ha nem "éli ki" magát ilyesmivel, akkor a későbbiek során kevesebbet fog érni. Szóval ha alaposabban szétnézel, akkor találhatsz olyan fiút, aki korodbeli, mégis megfontolt.

A pszichóról meg csak annyit, hogy vannak ingyenesek is, a környéketeken is biztosan találsz. Szétnézhetsz a neten, de beszélhetsz a háziorvosotokkal is. Az egyik előttem szólónak részben igaza van, kellenek a barátok, de ha mondjuk gyerekkori lelki sérüléseid vannak, és ezeket nem beszéled ki (márpedig nem biztos, hogy egy akármennyire is közeli barátnak ezeket elmondod), akkor az tovább mérgezi a lelked. Egy pszichó jó esetben tovább lát, mint egy "egyszerű ember", néha egy idegennek könnyebb is elmondani dolgokat, mint egy ismerősnek, barátnak. Ráadásul egy szakember könnyebben fel tudja tárni az okokat, jobban látja az összefüggéseket, hiszen neki ez a feladata. Nem azt mondom, hogy a barátaidnak ne mondj el semmit, mert nyilvánvalóan sokszor az is segít, ha valakinek elpanaszolhatod a bajodat. De ők gyakran a saját problémáikkal vannak elfoglalva, meghallgatnak ugyan, de lehet, hogy csak felszínesen, valójában oda sem figyelnek. Vagy ha igen, sokszor akkor is túllépnek rajta, mert őket is rengeteg gond emészti. Nem szeretnélek rábeszélni semmire, de a problémáid mélyebb okai csak akkor jönnek felszínre, ha őszintén tudsz beszélni róluk valakinek, még arról is, amit egyébként szégyellsz. Remélem, azért mielőbb rendeződik a helyzeted, és a szüleiddel próbálj leülni megbeszélni a dolgaidat, hátha megértőbbek lesznek.

2011. márc. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
És hogy lesz végül nekem jó. Ha behódolok, nem lázongok és csinálom amit elvárnak tőlem, vagy ha fellázadok és azt csinálom amit én akarok és letojom ők mit akarnak?
2011. márc. 22. 23:40
 13/14 A kérdező kommentje:

22:30-asnak köszönöm

Én is remélem, hogy valahogy majd rendeződnek a dolgaim. Rengeteget gondolkodtam már, hogy mit tegyek vagy hogy. És sokmindenben igazat kell adjak neked. Az apamintában is volt igazság, nekem sem igazán volt, és abban is igazad van, hogy a barátoknak se lehet mindent elmondani, idegeneknek sokkal könnyebb megnyílni. Tulajdonképpen ezért is írtam ide. Idegeneknek, anonim módon könnyebb elmondani a problémákat, és sokszor attól is jobb, ha beszélhetünk róla.

2011. márc. 22. 23:46
 14/14 anonim ***** válasza:

Még mindig a 22:30-as vagyok. :)) Na ja, rákattantam a témára, de sebaj. Az élet nem fekete-fehér, nem gondolkozhatsz "szélsőségekben". Ha behódolsz a szüleidnek, azzal egyrészt feladod önmagad, másrészt ők is joggal kezelhetnek gyerekként. Ha lázadsz, akkor megvalósíthatod önmagad, de tévútra is mehetsz, és elveszítheted a szüleid szeretetét is. Talán hallottál az önérvényesítés (asszertivitás) fogalmáról. Ennek az a lényege, hogy úgy tudod érvényesíteni a saját érdekeidet, hogy másnak nem okozol kárt. Az általad vázolt két lehetőségben ez nem menne, hiszen nem egyenrangú felek állnának egymással szemben, márpedig egy családban a családtagok bizonyos szempontból egyenrangúak (oké, vannak szülők és vannak gyerekek, de a felnőttek normális esetben egymással egyenrangúak). Az lenne a lényeg, hogy ezt a fajta önérvényesítést megtanuljátok, ne "ellenségeskedés", "hatalmi harc" legyen, hogy ki az erősebb, ki "hódoljon be". Normális esetben senkinek sem kell meghódolnia, nem kell letojnia a másikat. Ehhez viszont beszélgetnetek kell, ami néha nagyon nehéz. Meg kell találnotok azt a megoldást, ami mindenkinek jó, vagy ha nem is jó egyformán mindenkinek, de el tudjátok fogadni. Sok szülővel azért nem könnyű, mert esetleg ők is elrontották az életüket, jönnek sorra a problémák, és a gyerekben remélik megvalósítani azt a céljukat, amit nekik nem sikerült. Az ilyen szülők a gyerek életét akarják igazgatni, mert a sajátjukkal sokszor nem tudnak mit kezdeni. Lehet, hogy ők sem tehetnek erről. Ezért is jó lenne, ha tudnátok beszélgetni, talán kiderülne, hogy miért olyanok, amilyenek.

Egyébként az tényleg igaz, hogy anonim módon, pl. fórumokban sokszor könnyebb elmondani bizonyos dolgokat. De nem ez az igazi megoldás, tapasztalatból tudom. Első lépésnek jó, hiszen valamilyen formában megnyílsz, legalább odáig eljutsz, hogy egyáltalán megfogalmazod azt, ami nyomaszt. Viszont belefuthatsz olyan emberekbe, akik szándékosan rosszat akarnak, visszaélhetnek a jóindulatoddal. Ráadásul egy ilyen fórumos kibeszélés általában nem oldja meg a problémák valódi okait, csak nyugtatólag hat, de attól a problémák később újra jelentkezhetnek. Én ezen már végigmentem, tudom, miről beszélek. Hiába írtam le ezerszer is, ami nyomasztott, egy ideig jó volt, de a problémák megmaradtak, mert ez csak "tüneti kezelés" volt. Megváltozni csak te magad tudsz, és lehet, hogy ehhez szükséged van személyes segítőkre, nem elég az anonim támogatás. Fel kell tudnod tárni a problémáid gyökerét, anélkül semmit nem ér az egész. Azt tanácsolom, mindenféleképpen keress olyan embert a környezetedben, akiben feltétel nélkül megbízol, akinek mindent (tényleg mindent!) elmondhatsz, és nem kell előtte szégyenkezned. Ez már egy nagy lépés lesz előre. A személyes kontaktus sokat segíthet, nagyon jó érzés pl. az, ha szomorú vagy, és odamegy valaki, és megölel, és mond néhány jó szót. Csak ennyi, de ez óriási dolog, és semmivel sem pótolható. Azt mondom, jó dolog ez a fórumosdi, de próbálj meg kilépni az életbe, picit nyiss az emberek felé, és legfőképpen te magad igyekezz változni, apró lépésekben.

2011. márc. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!