Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Ha lehetőség adódik mindig...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha lehetőség adódik mindig bepánikolok, pedig amúgy sóvárgok utána, de ha jön elfog a félelem, miért?

Figyelt kérdés

Magányos vagyok, nagyon. Sokáig a szüleim gyerekként kezeltek, mostanában talán változott a helyzet, de még mindig szorongok, ha kapcsolatról van szó. Nem is tudom hol kezdjem, annyira bonyolult. Szóval a gyerekként kezeltek-et úgy értem, hogy nem mehettem bulizni, nem pasizhattam, csak suli és utána tanulás otthon. Persze érdekelnek a fiúk már 13 éves korom óta kb arról álmodozom, hogy egyszer majd lesz valaki aki szeret és akit szerethetek. De akkoriban önbizalmam se volt. Megváltoztam, külsőre is, és belsőre is, felnőttem. Viszont most hogy már bulizhatnék, egyszerűen nem érdekel. Nem érzem jól magam egy discóban, nem vonz hogy leigyam magam, ha táncolni kell egyenesen rosszul érzem magam. Nem is nagyon járok el itthonról, így nincs lehetőségem ismerkedni. Még itthon lakom, mert kihagytam egy évet az egyetem előtt, diákmunkát vállaltam. ott találkoztam egy sráccal, de végül egy randinál tovább nem jutottunk, mert rájöttem nem tudom elképzelni, hogy kapcsolatom legyen vele, főként mert ő korombeli, nekem meg az idősebb apsik tetszenek. Nem is tudom miért mentem bele egyáltalán a randiba. Regisztráltam társkeresőkön, de általában olyanok találnak meg akik nekem nem jönnek be. Vagy ha igen akkor pl más városban laknak, nem messze, csak mondjuk 20 percnyire busszal, de lebeszélem magam, hogy az milyen macerás lenne. És tényleg ezt érzem. Azt hogy macerás lenne jelenleg egy kapcsolat, nem tudom elképzelni, hogy mondanám pl a szüleimnek azt, hogy ott akarok aludni a barátomnál, vagy hogy pénzt kell kérnem buszra, de közben tudom, hogy alig jövünk ki a pénzből és még ráadásul akkor én ilyesmire kérjek pénzt, aztán ha komoly kapcsolat akkor szintén pénz a gumi, vagy a bogyó is. Miért problémázok ennyit? Magamnak azzal magyarázom, hogy a szüleim miatt nem akarok belevágni, mert nincs kedvem újra gyereknek lenni és engedélyt kéregetni mindenre, vagy beszámolni mindenről. Inkább várok szeptemberig, amikor majd elköltözöm és nem kell beszámolnom senkinek arról, hogy mit teszek. Ugyanakkor mi lesz, ha akkor is lesz majd valami, ami miatt nem megy majd a kapcsolat? Mi van ha a szüleimnek való elszámolás csak egy indok, amivel takarózok? mi van ha ez megszűnik mint akadály, aztán lesz valami más? Mi van ha soha nem lesz kapcsolatom, mert én egyszerűen képtelen vagyok rá?

Aki veszi a fáradtságot és végigolvassa és megpróbálja megérteni, esetleg még válaszol is annak nagyon köszönöm:)


2011. márc. 22. 22:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Lemaradt, hogy 19/L
2011. márc. 22. 22:02
 2/14 anonim ***** válasza:

végig olvastam amiket, írtál ez vagyok csak fiú kiadásban:).

a szüleidnek való beszámolás mindenről csak egy indok, amivel takarózol'.


szia

2011. márc. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Jesszus, mintha rólam írtad volna, csak néhány apró eltérés van. Tanács nekem is jöhetne. 19/L
2011. márc. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy régebben egyszerű volt saját magamnak azzal takaróznom, hogy a szüleim miatt vagyok egyedül. De nem hibáztathatom őket érte. Ráadásul egyre engedékenyebbek. Vagyis nem tudom. Nyáron, miután leérettségiztem már mehettem párszor 1-2 haverral ide-oda, strand, mozi, de ez csak pár alkalom volt és mind nappal. Illetve most ez a randi azzal a sráccal, apám nem is foglalkozott vele, anyával beszélgettem róla, nem kellett engedélyt kérnem, nem ellenezte. De engem feszélyez, hogy egyáltalán be kell számolnom arról, hogy mit csinálok. És nem tudom pl ha randiznék egy férfival, aki idősebb nálam, és esetleg 1-2 randi után, nem előre tervezetten odajutnánk, hogy nála aludnék, akkor el nem tudom képzelni mit reagálnának a szüleim. elképzelem, hogy felhívom őket, hogy hát izé nem alszom otthon majd holnap megyek, és innentől filmszakadás, mert el se tudom képzelni mit reagálnának erre. Nem ismerem őket igazán, az a baj. A szigorú szülőket, akik soha semmit nem engedtek ismertem, szar volt de legalább tudtam mire számítsak, de most ezeket az engedékenyebb szülőket nem tudom hova tenni. Már megfordult a fejemben, hogy talán simán napirendre térnének a dolog felett és úgy állnának hozzá mint minden normális szülő, de nem tudom. mi van ha nem és ha csak újabb konfliktusforrást és lecseszési lehetőséget adnék neki egy kapcsolattal?
2011. márc. 22. 22:28
 5/14 anonim ***** válasza:
Hát... egyrészt tutira probléma a rossz gyerek-szülő kapcsolat. Nekem az jött le az egészből, hogy nem tudsz beszélni velük. Plusz talán még most is gyerekként kezelnek (egyébként egyke vagy?), és talán nem sok elismerést, törődést kapták tőlük gyerekkorodban. Lehet, hogy eleve van benned valamiféle ösztönös "félelem" a férfiaktól, nem tudom. (Csak zárójelben: nézd meg Polanskitól az Iszonyatot, hasonló téma.) Talán gyerekkorodtól kezdve rosszul ment a kommunikáció, és ez is gátlásossá tehet téged. A problémáid forrása lehet az önbizalomhiány, illetve az, hogy talán nem tudod magad elfogadni nőként. Plusz apakomplexus (?). Igazából ha a szüleid keményen fognak még most is, akkor ne reménykedj abban, hogy ha elmész pl. egyetemre, akkor nem kell beszámolnod mindenről. Dehogynem. Az ilyen szülők annyira rátelepednek a gyerekre, hogy képtelenek őt elengedni. Elsősorban ezt a kapcsolatot kellene rendbetenned, meg kell tanítanod őket arra, hogy tudjanak elengedni, hogy ne kérdezősködjenek állandóan a dolgaidról, hogy végtére is felnőtt ember vagy, nem lehetnek állandóan a sarkadban. (Persze biztosan elő fognak állni mindenfélével: hogy akkor már nem is szereted őket stb. stb. Ezt nevezik érzelmi zsarolásnak, és néhány szülő - akár tudtán kívül is - nagyszerűen tudja alkalmazni. Az ilyesmit azzal tudod leszerelni, ha megmondod nekik, hogy attól még ugyanúgy szereted őket, ha nem kötsz mindent az orrukra, mert már felnőtt vagy, és te vagy felelős a saját életedért.) A másik eset az lehet, hogy tényleg csak kifogásokkal élsz, és valójában más okok miatt félsz egy kapcsolattól. Annyit tudnék tanácsolni, hogy ha gondolod, akkor menj el egy pszichóhoz, ő segíthet feltárni neked az esetleges múltbeli problémákat. Helyetted persze nem cselekedhet, de megmutathatja a kivezető utat. Igazából szerintem csak ők tudják megmondani, hogy mi lehet a tényleges probléma, már ha őszinte vagy velük, és elmondasz mindent, ami eszedbe jut. Most hirtelen ennyit tudtam összeszedni, bocs, de fáradt vagyok. De ha gondolod, írj privit, majd válaszolok.
2011. márc. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Hátöö először is köszönöm a választ. Reagálnék.

Szóval egyke vagyok, a szüleimmel tényleg elég hézagos a kapcsolatom. Vannak, dolgok amikről nem tudok beszélni velük. egyszerűen képtelen vagyok megosztani a gondjaimat velük, mert nem értenek meg, sose értettek meg igazán. Nem értik az álmaimat, nem értik a vágyaimat. És régebben voltak olyan reakcióik az őszinte megnyilvánulásaimra, amik miatt nem tudok teljesen megnyílni nekik.

Apakomplexusom viszont nincs:) Tény, hogy az idősebb férfiak tetszenek, de nem azért, mert idősebbek, hanem mert bennük látom azt a fajta életstílust, amit a korombeliekben nem értékelek, ők meg már kinőttek (nem buliznak, legalábbis nem discóban, részegen, hanem máshogy szórakoznak). Meg az én apám 31 volt mikor én születtem, szóval a nálam 10 évvel vagy akár 15-tel idősebb pasikról nekem nem egy apa jut eszembe.

Pszichológus jó ötlet, de sajnos mint mondtam pénzügyi problémáink vannak, nem nagyon, de ahhoz eléggé, hogy ne engedhessem meg magamnak a pszichológust.

2011. márc. 22. 22:40
 7/14 anonim ***** válasza:

pszichológus helyett mindenkinek kell hogy legyen legalább 1 olyan barátja akinek minden kínját el tudja mondani, én rendszeresen ha felmegy a pumpa tele írom egyik ismerősömet msnjét a hülyeségeimmel:) és utánna sokkal jobban érzem, ő meg cseppet sem érzi magát-e miatt rosszabbul, mert ha nem veled történik nem érdekelhet annyira, hogy komolyan elvegye kedved.


nekem is folyton pénzt kell kérni a szüleimtől, és mindig tudniuk kell, hogy éppen hol és mikor leszek. ez ge*ire idegesít és nem tudom megoldani, h máshogy legyen.és elárulom, hogy hiába lettem egyetemista ez a helyzet nem javult sokat. viszont az egyetemen olyan komoly csaj(-pasi) választék van, hogy minden nap úgy leesik az állam, hogy alig bírom összeszedni:)

2011. márc. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Dettó ugyanez vagyok.


Sóvárgok, hogy milyen jó lenne ha lenne már valakim, de mikor ott van, akkor nem érdekel. Illetve beijedek.

Az a vicc, hogy mikor járhattam volna bulizni, akkor nem akartam. Most meg néha jó lenne tombolni egyet, de a nagyim nem enged (vele lakom).


Pl most is tetszik egy srác. De ő kb csak ismerősként tekint rám, és már olyanokon kattogok hogy "ha összejövünk, akkor hogy mutatom be a nagyimnak?" Mert itt vagyok ennyi idősen, és ő lenne az első pasi akit bemutatok. Ha mondjuk 15 évesen kezdtem volna, akkor más lenne, de így...És akkor inkább nem is akarok belebonyolódni.


Szeretném ha lenne valakim, de ugyanakkor félek is a család reakciójától, meg ettől az egész helyzettől...


21/L

2011. márc. 22. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Próbálj először barátkozni... ha az már megy akkor próbálj közelebbi barátként odamenni a kiszemelthez... majd ha esemény van, akkor adj bele mindent, és majd másnap megmagyarázod a szüleidnek! Nem csak a szülők vannak a világon gondolj egyszer saját magadra is!


(am detto ugyan az vagyk mint te csak "szülők nélkül")


17/F

2011. márc. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

[ engem különös örömmel tölt el, hogy sikerült egy gyakorikérdések.hu- kérdés alá csak 100%ban normális válaszokat adni és kellemes légkört varázsolni. ]


egyet sose felejts el az élet ezeket a dolgokat megoldja magától. ha eléred a kitűzött céljaidat azokból önbizalmat nyerhetsz, mellette sportolj rendszeresen így leszel kívül belül egészséges a szüleid is neked akarnak jót, csak van hogy az a jó a te céljaiddal szembe helyezkedik el...

2011. márc. 22. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!