Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mikor illik a fiúnak fizetni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor illik a fiúnak fizetni?

Figyelt kérdés
Csak én vagyok olyan aki elvárja egy férfitól hogy az első randikon felajánlja, hogy fizessen? Nem akarok kihasználni senkit, de azért mégiscsak úgy illik, hogy meghív egy fagyira vagy ilyesmi. Az utolsó két férfi, akivel alakulhatott volna a dolog, elvárta, hogy mindent én fizessek. Csak tátottam a számat, amikor az egyik vett magának egy fagyit és meg sem kérdezte hogy esetleg kérnék-e? A másik meg közölte, hogy miután meghívott engem egy italra, legyek szíves kifizetni a menüt a gyorsétteremben... Tényleg nekem ennyire nagyok az elvárásaim? Vagy ilyenek a mai férfiak? Zsugori, irigy emberek? szerintetek mikor kell egy lánynak fizetni és meddig kell a férfinek felajánlani, hogy ő fizet? (úgy értem egy kapcsolat milyen stádiumában feleznek pl.)
2011. márc. 15. 14:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem egy pasi sem hal bele, ha figyelmességből fizet egy fagyit. Milyen röhejesen néz ki pl, ha elmennek egy cukrászdába és a pasi elkéri a fagyi árát... Vagy ide szervez randit és nem hívja meg egy gombócra. Ha nem engedheti meg magának ennyi figyelmességet sem az anyagiak miatt, akkor ne vigye ilyen helyre a csajt.

Nem kell mindig a pasinak fizetni, de ha ő hívja el a lányt, akkor legyen már annyira udvarias, hogy legalább felajánlja, hogy fizet neki egy tiramisut, vagy valami hasonló.

Én személy szerint alapból utálom, ha egy pasi meghív valamire, mert nincs sok pénzünk, és kényelmetlenül érzem magam, ha a srác fizet, ezért kerülöm is az ilyen helyeken. De volt már, hogy randin párom meghívott valamire, és tuti képen töröltem volna, ha visszakéri az árát (,ami speciel 200-300Ft lett volna, szóval inkább a gesztus miatt.)

2011. márc. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
40%
Ezek tényleg parasztok. Lehet, hogy mindig nem, de azért az első pár randin el lehet várni, hogy a fiú fizessen.
2011. márc. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
70%

"Szerintem egy pasi sem hal bele, ha figyelmességből fizet egy fagyit."


Ez fordítva is igaz, a csajok sem halnának bele, ha nagy ritkán ők is perkálnának. Amúgy meg egyenjogúság van. Vagy az csak a szavazati jogra vonatkozott? Ha már tenni kéne valamit egy kapcsolatért mondjuk anyagilag, akkor már a férfinek illik fizetni? Már nem a XIX. században élünk, ahol a nőknek annyi volt a dolguk, hogy a háztatást vezessék és teljesen ki voltak szolgáltatva a férfiaknak minden téren. Ma már ők is eljárhatnak dolgozni, lehet saját pénzük, tehát igen is vegyék ki a részüket az anyagiakból. Ha meg elvárják az elején - mert mind elvárja - hogy a férfi fizessen, akkor hozzászoknak a jóhoz és később is természetesnek veszik, ellenkező estben jön a siránkozás, hogy nem szeret, meg sajnálja a pénzt stb. Fizesse mindenki a saját részét és akkor egyik fél sem használja ki a másikat anyagilag! Egy csaj sem felsőbbrendűbb, mint én, hogy csak én fizessek mindent mert férfi vagyok. Ezzel az sugallják, hogy "én vagyok a csaj, ha akarsz valamit, vedd elő a pénztárcádat és különben is érezd magad megtisztelve, hogy szóba állok veled." Hát egy nagy LÓF*SZT!

2011. márc. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

hát ha a fiú szervezi és ő az aki elhívja a lányt,akkor fizessen is a srác. de ha a csaj hívja el a srácot akkor meg fizessen a lány.

ha közösen beszélik meg h hova menjenek,akkor meg felesben. Ilyen egyszerű

2011. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
Nálunk úgy működött a dolog, hogy kapcsolat elején én fizetek. Mivel mindketten fiatalok vagyunk és egyikünket sem vet fel a pénzt, egy idő után kialakult, hogy a hétköznapi dolgokat felesbe fizetjük.PL hazafelé egy meki. De évfordulón vagy bármi alkalomból vagy anélkül egy romantikus vacsoránál nyilván fizetek. Szerintem egy nőben kell lennie, annyi önbecsülésnek, hogy "ne tartassa el magát". A bnőmet kimondottan zavarja, ha nem egyenlő részben vesszünk részt a dolgokban, beleértve az anyagiakat is.
2011. márc. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Amikor véget ért a nagyon hosszú kapcsolatom és elkezdtem randira járni, rájöttem arra, hogy a pasik rettenetesen sóherek. Nagyon jól keresek, amit soha nem hangoztattam a férfiak előtt. Soha nem fizettek nekem semmit, igaz fel sem ajánlották, hogy például az ásványvizemet kifizetnék. Sőt, elvárták, hogy én fizessem ki az éttermi számlát, habár ő hívott meg, ingyen taxi lettem és egy jó nő, akit ágyba lehet vinni... Na, ebből elegem lett. Most lehet hogy sokan elítélnek majd, hiszen én sem gondoltam volna magamról, hogy évekkel ezelőtt minderre képes leszek. Egyszóval most már nekem fizetnek a férfiak. Vacsora, ruha, szex. Rettenetesen kényeztetnek. Persze ez mellett rendesen dolgozom és a környezetem sem tud semmiről. Egyre azonban még mindig nem tudtam rájönni. Miért van az, hogy a férfiak csak akkor képesek Úriemberként viselkedni, ha fizetniük kell egy Hölgy szolgáltatásaiért? Talán ennyit ér a diszkréció?!
2011. márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, fiú, vagy lány, általában annak illik fizetni, aki meghívja a másikat. Több oka is van, pl. kiemelném azt, hogy az első találkozáskor még nem biztos, hogy tisztában vagyunk az illető pillanatnyi anyagi helyzetével, elhívjuk egy olyan helyre, amiről úgy érezzük, megfelelő a pénztárcánknak, aztán az egyenjogúság nevében azt mondjuk neki, fizesse a számla felét, viszont az ő pénztárcájának egyáltalán nem megfelelő a hely. Ez kellemetlen.


Én úgy gondolom, az első randin, ha a fiú hívja el a lányt mindenképpen illik azért neki fizetni. Maximum egy üdítőre hívja el, ha úgy áll anyagilag és nem egy flancos étterembe. (Azért hozzátenném, nekem mindenképp jól esett, ha a pasi első találkozáskor felajánlotta, hogy ő fizet). A többi találkozás meg sok mindentől függ. Pl. ha az egyik fél még tanul, nincs pénze, a másik meg jól keres és valami drága helyre akar elmenni, akkor inkább fizessen ő. Ha meg hasonló helyzetben vannak, akkor bármelyik félről van is szó, illik felajánlani, hogy fizeti a saját részét.

Aztán, hogy a másik elfogadja-e, az más kérdés.

De lehet, hogy én vagyok a régimódi.

2011. márc. 15. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

"hát ha a fiú szervezi és ő az aki elhívja a lányt,akkor fizessen is a srác. de ha a csaj hívja el a srácot akkor meg fizessen a lány.

ha közösen beszélik meg h hova menjenek,akkor meg felesben. Ilyen egyszerű"


Ez nagyon jó gondolat. Ez lenne a legésszerűbb és a legjobb megoldás.


"A többi találkozás meg sok mindentől függ. Pl. ha az egyik fél még tanul, nincs pénze, a másik meg jól keres és valami drága helyre akar elmenni, akkor inkább fizessen ő. Ha meg hasonló helyzetben vannak, akkor bármelyik félről van is szó, illik felajánlani, hogy fizeti a saját részét."


Igen, ha valaki még iskolába jár, nyilván nem veti fel a pénz, sőt még ha dolgozik, akkor se mindig. Ebben azaz érdekes, ha egy csaj suliba jár, könnyedén hivatkozhat arra, hogy neki nincs pénze, állja a fiú a költségeket. Rendben. Ha viszont a fordított a helyzet - mármint a fiú még tanul és nincs pénze - akkor meg jönnek azzal, hogy nem költ rá semmit, tehát nem is szereti. Tehát, ha tizenéves srác vagy és tanulsz, akkor is te oldd meg az anyagiakat, mert te vagy a férfi. Ha a férfiaknak illik felajánlani, hogy mindent ők állnak, akkor a nőknek is illene felajánlani, hogy "á, hagyjuk, fizetem a saját részemet", vagy "jól, van, de legközelebb én fizetem az egészet." Ha nem is mindig, de azért párszor ilyen is előfordulhatna.

2011. márc. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
amikor benyújtják a számlát
2011. márc. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!