Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Lehet még találkozni ilyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet még találkozni ilyen férfiakkal? A régi értékeket ne is keressem?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a magyar történelem, a "régi" emberek mindennapjai, szokásai, dolgokhoz való hozzáállása, ezért aktívan foglalkozom is ezekkel. Nem csak könyvekből, internetről, hanem rengeteget beszélgetek idős emberekkel, Magyarország olyan kis pontjáról származom, ahol ennek nagy hagyománya van, beszélnek róla az emberek - sajnos már nem ott élek.

Mindig áhítattal, nagy szeretettel hallgatom/olvasom, hogy az idős emberek még "fénykorukban" mennyire mások voltak, mint a mai fiatalok (igen, nyilván én is ide tartozom). Nem csak abban, hogy akkor még nem volt internet, nem mehettek ilyen sokan felsőfokú oktatási intézményben, nem voltak ilyen sokrétűek a szolgáltatások... Hanem például a párkapcsolathoz, házassághoz, gyermekvállaláshoz, gyermekneveléshez való hozzáállásuk is merőben más volt... Én ezeket a dolgokat nagyon tisztelem, szeretném a mai viszonyok között beépíteni a majdani párkapcsolatomba, házasságomba, családomba.

Nem igazán értem meg sok mai "modern" nő gondolkodásmódját, életfilozófiáját (már ha lehet annak nevezni).


Lehet ma még olyan férfit találni, aki partner olyan párkapcsolatban, ami nem túl "modern", nem vesznek ki belőle abszolút a régi értékek? Például nekem természetes és természetes is lesz, hogy a férjemet majd ne pesztráljam állandóan, megtegyek érte mindent, ha hazaér a munkából fáradtan, igenis kiszolgáljam, főzzek, gyermeket neveljek, ne bölcsibe "rakjam"...


L19


2011. febr. 10. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát olyan fogsz találni rengeteget, aki "elviseli" majd, hogy kiszolgáld!
2011. febr. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem a kiszolgáláson van a hangsúly.
2011. febr. 10. 15:31
 3/12 anonim ***** válasza:

"ne pesztráljam állandóan, megtegyek érte mindent"


Tehát akkor nem akarod pesztrálni (gondoskodni róla), vagy akarod pesztrálni?

2011. febr. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Felénk a pesztrálni annyit jelent, hogy a gondoskodásnak egy olyan formája, amit túlságosan felfokozott, avagy már nem gondoskodás, hanem idegesítés...
2011. febr. 10. 15:44
 5/12 anonim ***** válasza:

Én a legelső vagyok. Oké, akkor nem a kiszolgáláson van a hangsúly. De akkor Te mit értesz azalatt, hogy fénykorukban mások voltak ezek az öregek?

Becsületesek? Olyat most is találsz.

Udvariasak? Ilyen is találsz.

Dolgos? Illemtudó?

Nem folytatom... Ezek a tulajdonságok mind megtalálhatóak korunk férfiaiban is. Lehet, hogy nem minden tulajdonság egy személyben, de ez régen sem volt másképp, hidd el!

Szerintem túlmisztifikálod az egészet. 2011-et írunk, de ettől még fogsz találni rendes fiút.

2011. febr. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Az sarkalt a téma kiírására, hogy egy női oldalon találtam egy közvélemény kutatást, miszerint a mai nők 70%-a nem készítene ki a férjének ki reggelit, ha egyéb dolga nem lenne, mert "mindenki csinálja meg magának"... Szerintem ez nagyon nem természetes. Lehet használni a kiszolgálni szót, én is használtam, régebben az asszonyok nagyon sok mindent a férjük elé tettek, főztek, gyereket neveltek, ha kellett, otthon fizikai munkát is végeztek, de a nadrágot mégiscsak a férj viselte, ő volt a védelmező... Tisztelték egymást jobban, mint a mostani párok. Nem véletlen nem volt ilyen sok válás, életük végéig együtt maradtak a nehézségek ellenére is. Mindig könnybe lábad a szemem, ha az utcán meglátok egy idős embereket kézen fogva menni, az mérhetetlen tisztelet, szeretet a szemükben (ha már nem is szerelem)... Ők tényleg együtt, egymás mellett öregedtek meg, a nő nem kúrt félre a főnökével, aztán hagyta ott a férfit, a férfi meg mindent megkapott (persze biztos nem volt hibátlan) és nem is hagyta ott a családját más nőért (ha volt is neki szeretője)...

Egy Fankadeli idézetet tudok hozzátenni: "Nagyapám lábánál, ha hiányzott a szóda

De nem hiányzott soha, mert a nagyi tudta,

30 évig gyászolt és 70 évig tisztelt

Ott kötelék volt, nem csak a torkodra spriccelt!"


És ezeket a dolgokat nem a mai férfiak hiányosságaként élem meg, szó sem róla, csak szerintem a nők is nagyon rossz irányba visznek sok mindent, sodródik az egész társadalom...

2011. febr. 10. 15:57
 7/12 A kérdező kommentje:
Hú, így végigolvasva elég sok kis felesleges szót tettem az írásomba, de nem javítgatnám, ha nem gond, éppen főzök közben... :D
2011. febr. 10. 15:58
 8/12 anonim ***** válasza:
Ami alatt Te azt érted, hogy tisztelték egymást a régi öregek, az tudod mi volt? Az, hogy nagyanyáinknak kuss volt! De szó szerint vedd ezt! Az én nagyszüleim is ilyen téren halálulik kitartottak egymás mellett, és persze könnybe lábad az ember szeme, ha rájuk gondol, de hidd el, emiatt, holgy a férfi volt az úr. A modern nők nem ilyenek. Céltudatosak és nem hagyják elnyomni magukat. És ez így van rendjén. Persze a világ ettől meg elkurvult.
2011. febr. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én pedig majd szeretnék érezni inkább egy kis elnyomást, minthogy sok pénz mellett egyedül haljak meg és csak akkor tűnjön fel az embereknek, mikor már 4. hete nem adtam életjelet és esetleg a szomszédok észreveszik - gyerek, unoka úgysem lesz, mert vagy Londonban élnek vagy valahol ahol "nyilván kolbászból van a kerítés" vagy mert egyet sem szültem, mert karriert építgettem.
2011. febr. 10. 16:17
 10/12 anonim ***** válasza:

Azért a mai világ sokat változott a régihez képest, amiről írsz. Régen a nő kiszolgálta a férfit mert az volt dolguk. Rendben tartották házat, mostak, főztek, gyereket neveltek. A férfi viselte a nadrágot, mert ő kereste a pénzt.

Manapság viszont nem nagyon lehet egy fizetésből megélni, a nőknek is el kell menni dolgozni és mellette háztartást vezetni, ami így együtt elhiszem, hogy nem könnyű.

Szerintem nincsen semmi probléma a gondolkodásmódoddal, én biztos nagyon örülnék, ha úgymond kiszolgálnának. Pl. reggeli. De biztos segítenék is ahol tudnék.

21/F

2011. febr. 10. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!