Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Mitől büdös, mi lehet ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mitől büdös, mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A problémám hát elég... érdekes. Neten ismerkedtem meg egy sráccal, sokat beszélgettünk msn-en majd megbeszéltük hogy találkozunk. Első alkalommal "nyílt terepen" voltunk (tehát szabadtéren) és nem is volt semmi gond, nagyon megtetszett és jól is éreztem magamat vele. Most találkoztam vele harmaddszorra és kicsit megijedtem. Elmentünk egy taázóba és éreztem, hogy valahogy olyan "érdekes" szaga van. Olyan ápolatlan szag, vagy hogy is mondjam, pedig tiszta és fürdik rendesen. Amikor először éreztem, reménykedtem hogy csak valami múló állapot de legközelebb is ugyan olyan volt.

Nem tudom, ez mitől lehet, vagy hogy utalhatnék rá finoman? Mert egyébként nagyon tetszik és asszem járnék is vele, ha nem lenne ez a kis gondja!


Tudom, viccesen hangzik nagyon, de KOMOLY a kérdés és légyszi válaszoljatok komolyan!


Köszi!


2010. dec. 14. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy azért, mert a immunrendszeretek genetikája hasonló. Emiatt érezheted kellemetlennek a szagát, mert a természet úgy rendelte, hogy az immunrendszeredtől legeltérőbb immunrendszerű egyén szagát érzed a legkellemesebbnek. Ennek oka is van. Ha netalántán összejössz mégis egy hozzád hasonlóval, és babázni akartok, akkor nagy az esélye, hogy simán elvetélsz, vagy súlyos genetikai betegségben szenvedő gyereketek lesz.

Noh, a természet ezt igyekszik "kiszűrni" a szagokkal.


A másik lehetőség, hogy nem fürdik rendesen (hiába gondolod róla).

2010. dec. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Volt olyan albitársam aki zuhanyzott de fél óra múlva már izzadság szaga volt... Nagyon kellemetlen, végén rájöttünk miért.. Ugyanis zsíroskenyér hagymával, 3 evőkanál erőspestával... Mi leszoktattuk az állandó fűszeres stb kajáról ugyanis az az oka...
2010. dec. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg fürdik, akkor az a helyzet, hogy mindenkinek van egy bizonyos természetes szaga, ami rá jellemző. Ezt sok dolog befolyásolja, olyanok is, mint a bőrön élő természetes mikroflóra. Ez olyan baktériumokból áll, amik szükségesek a bőr immunrendszeréhez, stb (bonyolult). Szóval mindenkinek van jellemző "szaga"

Elvileg azok vonzódnak (többek között) egymáshoz, akiknek az immunrendszere egymáshoz "illik". Nekik egészséges utódaik lennének. Elvileg ösztönösen választunk, illetve választanánk olyan partnert, akivel egészséges utódaink lehetnek. Ez ösztönös dolog.

Akinek a "szaga" visszataszító, az azt jelzi, hogy "más" az immunrendszere, nem "optimális" a kettő egymás számára.

Ösztönös dolog ez.

Vagy mégsem fürdik. Ellenőrizd. Fürdesd meg... :))))

2010. dec. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat először is! :) Az a helyzet, hogy látszik rajta, hogy tiszta, meg jó családból származik, teljesen normális. Ettől az egy dologtól eltekintve meg tetszik nekem!

És akkor ez azt jelenti, hogy elképzelhető hogy csak én érzem? Mert mindenki más szagát érzi kellemesnek/kellemetlennek?

2010. dec. 14. 17:55
 5/15 anonim ***** válasza:
Helmet, elgondolkoztattál! Ebben nagyon is lehet valami. Volt, hogy évekig nem randiztam senkivel, lehetett akármilyen rendes, vagy helyes pasi, nem is tudtam, miért, de akárki próbálkozott nálam, nem szerettem hozzájuk érni, mert nem tetszett az illatuk. A természetes illatuk, nem az arcszeszük, vagy ilyesmi. Más nem érezte rajtuk, csak én. Már kezdtem magam totál zakkantnak érezni. Viszont mindkét nagy szerelmemnek egyenesen rajongtam az illatáért.
2010. dec. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Funktasztikus ***** válasza:
ha erröl nem ö tehet majd akkor ne vesd fel neki:):)ok?
2010. dec. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Látod itt ketten is ugyanazt írtuk, úgyhogy nyilván igaz. Ez egy orvosi dolog. A saját "szagát" senki nem érzi, csak a másokét.

Ösztönösen megérzed azt, akivel egészséges utódaid lehetnek. Azért vonzódsz inkább azokhoz. Nyilván nem mindenkinek egyforma az immunrendszere, és nem mindenkinek egyformán dominálnak ezek az ösztönei.

Az is tény, hogy két különböző immunrendszer "egyesülésével" több betegség elleni védelmet örököl az utód. Egy részét aputól, más részét anyutól.

Akiknek közel azonos az immunrendszere, azok sokkal kevésbé védett gyermekeik lesznek, kevésbé erősek, betegesebbek lesznek, mert olyat tud csak örökölni aputól is, amit már anyutól eleve megörökölt.

Ez így van...

2010. dec. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Voltál már náluk?, lehet a házuknak van kellemetlen illata, lehet hogy beázott, vagy alapból dohos szag van náluk és ezt a ruhák bizony beszívják... van ilyen ismerősöm rendesen fürdik de ezellen nemlehet mit tenni. sok öblítő vagy ruha illatosító. hameg nemez a gond akkor nemszoltam :D
2010. dec. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mondjuk igen. Nem mindegy, hogy penészes szag, vagy szagos pénisz... igen... :))))
2010. dec. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

17:45


Félig-meddig igaz amit írsz.


A bőrön valóban él csekély mennyiségű baktérium, illetve egyéb mikroméretű élősködők, de ezek a rendszeres tisztálkodás miatt, és a bőr természetes enyhén savas kémhatása miatt nem szaporodhatnak el olyan mennyiségben, hogy messziről érezhető szaguk legyen.(Mondom, rendszeres tisztálkodás mellett)


A bőrnek nincs immunrendszere, az a szervezetünknek van. Az immunrendszerünk - azaz védekező rendszerünk - része a bőr is, mint az elsődleges határoló, "gát", a kórokozók bejutása ellen, aminek védekező szerepe emellett a "lezárás" mellett, a felső szaruhám már említett savasságában nyilvánul meg, röviden ennyi az egész, bonyolult nincs benne.

Az alsóbb, már erekkel átszőtt rétegekben a kórokozók elleni védelmet ugyanazok a sejtek végzik mint bárhol máshol a szervezetben. Ez a szűkebb értelemben vett immunrendszer, már sorolható a bonyolult kategóriába.

Ennek a párválasztásban nincs szerepe.


Amivel összekeverted ezt a dolgot, azok a feromonok. Ezek nemi hormonok, amelyek döntően a nemi viselkedésünket szabályozzák. Szerepük van abban, hogy a másik nem számára vonzóvá tegyenek bennünket. Kimutathatók az izzadságban, és vizeletben is. Még elég keveset tudunk róluk.


Annyi azonban biztos, hogy a másik nem legtöbbször tudat alatt ezeket megérzi rajtunk, és ösztönösen - ahogy te is mondtad - olyan párt választunk akinek az illatát is szeretjük, mert genetikailag vele jobban összeillünk. De, ez még nem jelenti azt, hogy az utód 100%, hogy egészséges lesz. Maximum az esélye csökken, hogy beteg lesz.


Szerettek beleszagolni a barátotok/barátnőtök hajába? Észrevettétek már, hogy a nők valamiért sokkal vonzóbbak mikor éppen menstruáció előtt vannak?

Ezek mind a feromonok hatásai.


Egyébként, az üzleti világ erre is felfigyelt, így ma már feromon parfümök is kaphatók.

2010. dec. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!