Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Miért nem lehet vitázni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem lehet vitázni a nőkkel? Nem azt szeretik a nők, ha egy férfi nem egy bólogatos kiskutya? Vagy ezek szerint mégis ezt keresnek?

Figyelt kérdés
Többször tapasztaltam azt, ha valamiben nem értünk egyet akkor "hagyjuk az egészet, nem illünk össze, ÉN ezt így gondolom, ennyi zárjuk le" és sorolhatnám még a lekoptató szövegüket. Baromi ritkán érzem azt, hogy a nőkkel lehet valamiről vitázni és nem azt látom, hogy szeretnék azt, hogy egy férfi véleménye eltér és újfajta tudással gazdagodnának. Inkább bezárkóznak a buborékba. Ha ezt olvasod és nő vagy miért kerülöd a vitát, mint a macska a forró kását és miért zárod le a beszélgetést?
tegnap 13:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Max ha èrtetlen a másik. Én csak akor adom fel. Qz teljesen más ha fel is fogja vki amit mkndok és azokra az érvekre van ellenerve vagy más meglátása annak örülök is tul.képp hogy a téma kiterjeszthető, továbbvihető, többféle szempontból "értékelhető".


De nekem pasikkal eddig csak olyan vitákat engedtem el higy inkabb hagyjon amikor kiviláglott az is, hogy még a kérdést se érti, teljesen masról beszél, vagy az én érveimet fel se fogja stb.

Ezekkel nem tudok mit kezdeni, ha pár kör után is egymás mellett beszélünk csak el, én is csak lezárom. Néha ugy aha igazad van..(de nincs de már elfáradtam)és lépek tovább.

tegnap 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy nem akarom, hogy bólogatós kutya legyen, nem azt jelenti, hogy bárkivel összejövök, akármennyire nem passzolunk egymáshoz, csak mert szeret vitatkozni. Vannak olyan vízválasztó dolgok, amikben ha nem passzolunk., átrághatjuk a dolgot ezerszer, mutatják, hogy annyira gyökeresen különbözünk egymástól, hogy nem lenne érdemes összejönni. Ilyen pl. valamilyen szinten a politikai-közéleti hozzáállás (nem fogok sosem összejönni vkivel, aki szerint a homoszexualitás bűn /nemnormális / betegség, csak azért, mert azt mondja a Biblia meg nem lehet belőle gyereket nemzetni... vagy hogy nőként húzzak vissza a konyhába, mert csak úgy lehetek boldog), vallás, városon vs vidéken való élet, akarok-e gyereket vs. nem. Vannak viszont olyan témák, amikben szívesen vitatkozom és a párom mellett maradok, ha nem is értünk egyet... és olyan is van, hogy ilyen "kisebb" dolgokban meg lehet engem győzni és jobb esetben fordítva is. Jelenlegi párommal pont ilyen kapcsolatban vagyunk.
tegnap 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy milyen vitáról van szó. Ha intelligens emberek módjára eszmét cserélünk, nyugodt hangnemben beszélgetünk, akkor az nagyon pozitív. Ha viszont valaki csak nyomja a dumát és rám akarja erőltetni a nézeteit, miközben nem engem nem hallgat meg, esetleg még kiabál is, akkor én is lekoptatom.
tegnap 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%

Mert nem jössz be nekik. Ha igazán szimpatikus, megnyerő, intelligens egy pasi, azzal nagyon szívesen vitázom. Ha alapból nem tetszik, akkor igyekszem lerázni, hogy ne kelljen vele sok időt tölteni.


Gondolom te az egyik gyakoris troll vagy, aki hetente nyolcvan ilyen jellegű kérdést kiír, és ez a személyiség a való életben is pont annyira irritáló, mint az online térben.

tegnap 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kerülöm a vitát. Én pont azon dolgoztam, hogy ne álljak bele meddő vitákba.


Alapból vannak olyan pasik, akik nem vitatkozni akarnak, hanem kioktatni. Ez engem nem érdekel.


Vannak meddő viták, pl. ha mást gondolunk az abortuszról, egyikünk sem fogja meggyőzni a másikat.


Vannak idióta viták, hogy finom-e a rakott krumpli.


Vannak, akik *direkt* félreértenek, vagy személyeskednek, ez sem vezet sehova.


Kevés ember tud normálisan vitatkozni.


Viszont ha ezt mondják neked: "hagyjuk az egészet, nem illünk össze, ÉN ezt így gondolom, ennyi zárjuk le".


Akkor mi a szitu? Ismerkedsz és közben leállsz kötekedni, vagy jobban tudni?

tegnap 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
0%
Itt gyk tele van értelmetlen vitákat a végtelenségig folytatni tudó némberekkel. Legjobb helyre érkeztél haver!!
tegnap 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

" nem illünk össze, ÉN ezt így gondolom, ennyi zárjuk le" és sorolhatnám még a lekoptató szövegüket"


Hát bocs, de ismerkedés során, ha valami számomra fontos dologban más a véleményünk, akkor zárjuk le. Társat keresek, nem vitapartner. ARra ott vannak a barátok, ismerősök.


", hogy egy férfi véleménye eltér és újfajta tudással gazdagodnának"

H

tegnap 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

", hogy egy férfi véleménye eltér és újfajta tudással gazdagodnának"


Húha, ezek szerint te alapból feltételezed, hogy a te véleményed a valós :D

tegnap 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Szívesen vitázom haverokkal, velük nem várom, hogy egyetértsünk, maximum a legkomolyabb dolgokban, pl ne legyenek homofóbok, rasszisták, stb (de az elborult wokeságot se bírom), de ennyi, páromnak viszont nem vitapartnert keresek, hanem olyat, akivel eleve egyetértünk a legtöbb dologban, maximum olyan apróságokban eltérhetünk, hogy szerinte a bundáskenyér fokhagymával jó, szerintem meg porcukorral, szóval érted, ilyen lényegtelen dolgokban. Aki viszont a társam, az álljon mellettem a komolyabb témákban. És nem, nem bólogatós kutyaként, hanem azért, mert eleve ő is így gondolja. Erre való az ismerkedés, ha nem tudtad volna eddig, nem arra, hogy felmérd, mennyire dugható a másik, egy alkalommal dugnád csak meg, vagy akár évekig is.
tegnap 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Én abszolút nyitott vagyok vitákra is és eltérő véleményekre is, főleg a hecc kedvéért, gimiben vitaklubba is jártam, szóval nekem ez abszolút nem lenne idegen terep. De egyrészt nem mindegy, miben nem értünk egyet, mert oké, nagyon szívesen elvitatkozom a szabályok szerint bárkivel az abortuszról vagy a melegek egyenjogúságáról vagy a cigányok integrációjáról vagy akármilyen politikai, közéleti, bármi témáról, DE párkapcsolatban nem mellékes, hogy mik azok a dolgok, amikben eltér a véleményünk és amin vitatkozni kellene. Tényleg van az a pont, amikor azt tudom csak mondani, hogy bocs, az én véleményem szöges ellentéte a másikénak, és ezzel a különbséggel nem akarok együttélni, mert az alap személyiségemmel menne szembe, ha megpróbálám megváltoztatni a véleményem (azt meg nyilván nem várod el, hogy a nő akarja megváltoztatni a te véleményed, ugye. Legalábbis, fontos dolgokban, mint pl van-e értelme a házasságnak vagy akarsz-e gyereket vagy hogy jó dolog lenne-e a cigányok körében az eugenika, vagy igazából bármi, ami másnak lehet, hogy triviális, de neked fontos téma). Illetve ott van az is, amit más már írt, hogy sokszor találkoztam azzal a "vitastílussal", amikor a másik fél igazából nem velem vitatkozik, csak ugyanazt hajtogatja újra és újra, esetleg egyre hangosabban, nem hoz fel új érvet, az én érveimet, gondolataimat nem reagálja le, kb az az érzésem, hogy be se fogadja, el se jut az agyáig, hanem csak azt szeretné, hogy ha sokszor elismétli, amit mondott, az az én fejemben is mágikus módon valósággá változzon és onnantól kezdve "megtérítsen", az ő véleményét visszhangozzam én is, mindenféle valós meggyőzőerő nélkül is. Na, az ilyet valóban kerülöm, ennek semmi értelme, csak felbosszant, az meg aztán főleg nem lenne előnyös párkapcsolatban, de még baráti körben sem.
tegnap 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!