Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Rosszul döntenék, ha az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Rosszul döntenék, ha az írásképe miatt visszautasítanám, hogy megismerjem? Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
A héten munka kapcsán megismerkedtem egy férfival. Csak pár percet beszéltünk, jó benyomást keltett, de nem gondoltam tovább semmit, 5 perc múlva kb.már azt is elfelejtettem, hogy létezett. Tegnap bejelölt facebook-on és megírta, hogy nagyon szimpatikusnak talált és szívesen megismerne (nem csak ennyit írt, de ez volt a lényeg). Így hogy belegondoltam, ő is szimpatikus volt nekem. Stílusos, jó kiállású, jóképű, mosolygós, udvarias. De az írása olyan igénytelen, tele van mindenféle elgépeléssel. Ékezet hol van hol nincs, ha van, hol ebbe az irányba néz, hol abba. Ez nekem elég kiábrándító, mert én azért viszonylag igényes vagyok az írásképemre. Persze biztos bele lehet kötni, de az övé tényleg hanyag volt. Mintha azért annyit már nem érne neki a dolog, hogy legalább átolvassa azt az 5 sort, mielőtt elküldi. Másrészt viszont kicsit magamat is cikinek tartom, hogy ezen rugózok egy napja. Helyesírásilag egyébként rendben van. Szerintetek most én vagyok a hülye? Mondjátok meg őszintén, mert lehet hogy csak én kerítek ennek ekkora feneket, és azt is jó lenne tudni.
2021. márc. 14. 21:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem erre később simán fel lehet hívni a figyelmét, mert az elgépelés is lehet akár egyfajta igénytelenség, de szerintem ez még belefér. Az pedig, hogy merre állnak az ékezetek...én is látom a sajátomon sokszor, hogy mikor az èkezetre nyomok, akkor eggyel arrébb csúszik az ujjam, de nem fogom visszatörölni, mert ott az ékezet, csak másfelé dől. Nem hiszem, hogy ez tragédia.

Azért is lep meg, hogy ezen kattogsz, mert mostanra az emberek jó részének annyira botrány a helyesírása, hogy már a jó helyesírást elvárni is luxus lassan, szerintem ezzel te is találkozol, mert ez vesz körül konkrétan. Hivatalos weboldalak, sokszor már hivatalos papírok, levelekben is találsz hibát. Ez van, örülj, hogy helyesen ír, ez is ritka màr. Ha kézzel írna, nem lenne se elgépelés, sem fordított ékezet, ellenben hibákat kézzel írva is vétik.

2021. márc. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha valakinek angolra van állítva a billentyűzete a telefonján, annak a fordított ékezetet dobja fel elsőnek ha nyomva tartja a magánhangzót
2021. márc. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a helyesírás fontos.

Van egy barátnőm, aki mindig ékezet nélkül ír. Nagyon idegesítő, mert nem hiszem el, hogy egy századmásodperccel tovább tartana lenyomni a billentyűt, és mégsem teszi meg. Mégis a barátnőm.

Az elgépelések fogjuk rá beleférnek, ki nem ír el valamit néha.

Ha nyelvtanilag rendben volt, engem nem zavarna annyira, hogy ha egyébként szimpatikus, ne adjak neki egy esélyt.

A páromat mondjuk már a kapcsolatunk elején is mindig kijavítottam, ha olyanokat írt, mint "muszály" meg "lessz". Ezeken kívül teljesen rendben volt a helyesírása, és így 6 év után már ezeket is le tudja írni. 😄

2021. márc. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
15%

Le se sz&rom mit hány a kijelzőre ...a tartalom érdekel.Ülök a buszon rángat jobbra balra...miközben minden bátorságom össze szedve próbálok írni egy lánynak...neeeeeem a helyes írás meg az autocorreckt meg a mobilos vackok fognak érdekelni.


13#"A páromat mondjuk már a kapcsolatunk elején is mindig kijavítottam, ha olyanokat írt, mint "muszály" meg "lessz". Ezeken kívül teljesen rendben volt a helyesírása, és így 6 év után már ezeket is le tudja írni. 😄"


Azért ezek csúnya hibák :P>>de bagoly mondja verébnek :D(magamra célzok.)

2021. márc. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!