Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Szerintetek nincs a következőb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nincs a következőben egy ellentmondás? A mai világban a nők (egyébként jogos) elvárása, hogy ugyanolyan fizetést kapjanak azonos munkáért, mint a férfiak, ugyanúgy építhessenek karriert, betölthessenek jól fizető állásokat.

Figyelt kérdés

Szerencsére ma már ez egyre inkább így működik, vezető pozíciókban is egyre több a nő.


Ugyanakkor az is egy régre visszanyúló elvárás, hogy a férfiak keressenek több pénzt egy kapcsolatban, nekik legyen magasabb státuszuk. Itt nincs valamiféle ellentmondás? Az, hogy mindkét elvárás megvalósuljon, szerintem egyre nehezebbé válik.



2020. okt. 18. 15:13
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#9, ezzel egyetértek, hogy vannak szakmák, amiket nem azért nem fizetnek meg, mert könnyen lehet találni. Én akkor még el voltam tájolva, és a takarítónős példán magyaráztam, miért nem jó összehasonlítás ez a diplomásokkal...

Programozóból, informatikusból valóban kevés a nő, de orvos, jogász, pénzügyi területen ugyanúgy megtalálhatók, ezek nem olyan munkák, amiket férfiak végeznek csak. Sőt, pénzügyön talán több is a nő, és talán pszichológusból is. Nagyjából ez kiegyenlítődik azért.

2020. okt. 18. 16:50
 12/20 A kérdező kommentje:

Rendőrből meg pl. kevesebb a nő, és az se fizet jól.

A kérdés inkább arra vonatkozott, hogy sok függ ettől, ki épp milyen területen van, mit csinál, és nem feltétlen az dönt manapság a fizetésről, ki nő és ki férfi. Ha pedig mindketten azonos területen vannak, sok függ attól is, ki melyik cégnél van. Ilyen esetben pedig nem feltétlen magától értetődő, hogy a férfiak keresnek többet.

2020. okt. 18. 16:54
 13/20 anonim ***** válasza:
94%

"Ugyanakkor az is egy régre visszanyúló elvárás..."


Nem, aki jól keres, annak nem elvárás ez, csak annyi, hogy nagyjából egyformán keressenek.

A férfiak részéről pedig sokan önbizalomhiányosak vagy uralkodni akarnak, és eleve ők nem választanának többet kereső nőt.

2020. okt. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%
Én nem várom el, hogy a férfi többet keressen, de én szeretnék többet keresni. Tanárként sajnos hiába dolgozom lelkesen és szorgalmasan, a bér az adott.
2020. okt. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%
amúgy csak a buták hiszik azt hogy a nők kevesebbet kapnak... please... lehet hogy papiron az van hogy átlagban a férfiak többet kapnak mint a nők de gyakorlatban már nem így van azaz ez csak azt jelenti hogy több az olyan férfi aki dolgozik mint a nő! ezt jelenti az a qurva átlag! női és férfi pincér szakács ápoló asszisztens orvos ügyvéd közgazdász rendőr ugyan annyit kap csak az van hogy alapból több férfi dolgozik mint nő
2020. okt. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Hát azért ez nem így van, az, hogy kiből dolgozik több nem nyom a statisztikában latban. Olyanokat vetnek össze hogy multi cégnél, ahol nincs meghirdetve bér (béralku van), a férfiak ugyanazon pozícióért általában magasabb bért kapnak.

A felelősebb posztokat sok helyen elvből férfiaknak adják, mondván, hogy nem ő fog otthon maradni a beteg gyerekkel vagy ha nincs gyerek, nem fog szülni menni.

Sok helyen anyukák fél állásban otthonról dolgoznak a gyerkőc miatt, de egy teljes állás feladatát rájuk lőcsölik. És volt ismerősöm akit azért rúgtak ki mert túl sokat volt táppénzen, lévén a 3 gyerek sorban betegedett meg. Tehát sok anyuka eleve fél állást meg gagyi, nem jól fizető állást vállal, ahol elnézik a gyerek táppénzt. És teljesen bevett, hogy inkább apuka építsen karriert, ő keressen jól, anyuka legyen iskola titkár vagy félállásos eladó a kisboltban diplomával is. Aztán váláskor anyuka ott marad, hogy keres 120 ezret és egy albérletet sem tud fenntartani, de apuka nem sorakozik a gyerekért mert ő dolgozik. A nyugdíja is gáz lesz. True story.

2020. okt. 18. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
0%

16 hát persze full true story... nem egy munkahelyen voltam már ahol mint kiderült a női kollégák is ugyan annyit kaptak meg alapból férfi többlet van az egész világon meg a nőknek csak egy részül vállal munkát mert bizony sok eltartott fruska van meg sok feleség-anyuka aki otthon marad és viszi a háztartást persze van olyan férfi is aki nem dolgozik de az kevesebb mint 1%

a nőknél meg minden 3. otthon van kb...

2020. okt. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a nők 1/3-a nem dolgozik? Ezt honnan veszed? Az oké, hogy 2-4 évet otthon vannak a gyerekek miatt, de utána mennek vissza dolgozni. Most ne 42 éves kapuzárási pánikos pasit vedd alapul, aki eltartja a 22 éves diáklány barátnőjét. Az átlag nők bizony dolgoznak gyerek, háztartás mellett is. És igaz az, amit a 16-os írt, jelentős hátrányban vannak a gyerekvállalás miatt.
2020. okt. 19. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nekem a környezetemben egyetlen egy darab eltartott feleség sincsen. Leszámítva azt a pár évet a babával, mindenki dolgozik. Nem Amerika vagyunk.
2020. okt. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
De, ez ellentmondás. De szerintem a tényleg modern nők nem is várják el. Őket inkább az zavarja, ha a férfi sérelemnek éli meg, hogy a nő többet keres vagy sikeresebb.
2022. okt. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!