Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Randizás » Szerintetek nincs a következőb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek nincs a következőben egy ellentmondás? A mai világban a nők (egyébként jogos) elvárása, hogy ugyanolyan fizetést kapjanak azonos munkáért, mint a férfiak, ugyanúgy építhessenek karriert, betölthessenek jól fizető állásokat.

Figyelt kérdés

Szerencsére ma már ez egyre inkább így működik, vezető pozíciókban is egyre több a nő.


Ugyanakkor az is egy régre visszanyúló elvárás, hogy a férfiak keressenek több pénzt egy kapcsolatban, nekik legyen magasabb státuszuk. Itt nincs valamiféle ellentmondás? Az, hogy mindkét elvárás megvalósuljon, szerintem egyre nehezebbé válik.



2020. okt. 18. 15:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Senki nem varja el, hogy a ferfi tobb penzt keressen. Maximum azok, akik 120 ezret keresnek, mert hat 2x120 ezer nem sokra lenne eleg.
2020. okt. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Nincs ellentmondás, mivel a férfiak manapság is (sőt) a fiatalabb nőket preferálják. Tehát egy 30-as, már egzisztenciát felépített férfi szívesebben választ 30 alatti nőt. Tehát teljesen természetes, hogy a férfi esetleg többet keres, előbbre tart. Manapság a fiatalon, közösen felépítünk egy jövőt az nem működik, mert mire összejön a karrier, ház, kényelmes élet, addigra a pasi úgy érzi, hogy neki jár a fiatalabb, feszesebb. Aztán otthagy feleséget, gyerekeket egy kiscsajért, akit dalolva eltart vagy támogat.


Ráadásul van egy csomó női szakma, amire nagy szükség van, mégsincs megfizetve: nővér, tanítónő, tanár, óvónő, bölcsödei gondozó, stb. Mi pl. a férjemmel ugyanannyi évet tanultunk, az ő munkáját viszont sokkal jobban megfizetik. Szerencsére mióta külföldön élünk, nincs akkor különbség, de korábban 3-szorosa volt. Ugyanígy a sógórnőm lelkes tanítónő, szereti a munkáját és jó is benne, de majdnem 5-öd annyit keres, mint az öcsém, aki programoző.

2020. okt. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Egy takarítónő és egy programozó között azért van végzettségbeli különbség. Viszont, ha azonos kort (maximum plusz/minusz 2-3 év különbség) és azonos végzettséget veszek alapul, feltételezve, hogy hasonlóan céltudadosan haladnak a ranglétán, szerintem már nem olyan könnyű lényegesen többet keresni férfiként. Ott már különbséget jelenthet egyik vagy másik oldal javára az is, ki milyen cégnél dolgozik (melyik fizeti meg jobban a munkavállalókat), vagy esetleg pénzügyi vagy műszaki vonalon az adott területet épp hogyan fizetik meg. Nem olyan egyértelmű a dolog.
2020. okt. 18. 15:35
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Milyen takarítónő. Tanítónő. És lehet, hogy nem azonos szintű, de mindketten éveket tanultak, és mindkét szakma hasznos. Ráadásul az öcsém kényelmesen, otthonról dolgozik, és kevésbé fárad el. És hiába lelkes és céltudatos egy tanítónő, akkor sem fog sokat keresni. Persze lehet mondani, hogy akkor menjenek a nők is programozónak, mérnöknek, szobafestőnek. De akkor pár év után ugyanaz a probléma áll fenn. Hová teszik a szülők a gyerekeket? Tehát minden családban dönteni kell, hogy melyik szülő marad otthon a gyerekkel 12-14 éves koráig, és tanul otthon vele, fizetést meg nem visz haza. Vagy ha valaki beteg a családban, akkor ki ápolja, hiszen nővérek sem lesznek a kórházban. Én is kisgyerekekkel foglalkozom, de ha én és a kollégáim nem mennénk be dolgozni, akkor a gyerekek szülei sem tudnának dolgozni. Egyébként most épp gyógypedagógiát tanulok, tehát hamarosan sérült vagy speciális igényű gyerekekkel fogok dolgozni. Tehát nem fogok anyagi hasznot termelni a társadalomnak. A férjem mégis támogat ebben, és nem néz le azért, hogy kevesebbet fogok keresni, mint ő. Sőt azért sem néz le, mert míg ő komoly, felelősségteljes döntéseket hoz a munkájában, addig én kisgyerekek kakis fenekét törlöm ki, persze amellett, hogy foglalkozom velük, fejlesztem őket. Ettől te még megteheted, hogy csak olyan nővel állsz össze, aki neked megfelelő szinten keres. Ez a te döntésed.
2020. okt. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem, nem várom el, hogy ugyanannyit keressen egy nő, mint én, nincs ilyenről szó, nem is erről szólt a kérdésem. A te munkád is nagyon hasznos, ugyanolyan felelősségteljes, attól, hogy sajnos nem minden szakmát fizetnek meg ugyanúgy.


A takarítónőket pedig nem nézem le, az ő munkájukra is ugyanúgy szükség van, én csak arra világítottam rá, hogy az már fizetésben jelent különbséget, hogy valaki érettségivel vagy diplomával rendelkezik. A fizetésbeli különbségben pedig az is benne van, hogy nehezebb megfelelő programozót találni, mert jóval kevesebb van belőle. Egy programozó valószínűleg elmehetne takarítani egy rövid betanulási időszak után, és persze aki takarít, az is elmehetne programozónak, csak nem egyből, pár évet még rá kellene tanulnia. Itt többek közt ez is okozza azt, hogy utóbbit jobban megfizetik.

2020. okt. 18. 16:24
 6/20 A kérdező kommentje:
Mindkét nem esetében vannak jól és kevésbé jól fizető munkák, amik a fizetésbelü különbséget okozhatják. Vannak tipikusan nem jól fizető női vagy férfi típusú munkák, ugyanúgy megvannak a jól fizetők is.
2020. okt. 18. 16:30
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Jaj de okos vagy, aztán annyit nem fogsz fel, hogy a valaszado nem takarítónőt írt, hanem tanítónő a sogornoje, ami ugyanugy diplomas allas mint a programozo...
2020. okt. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Elnézést, tényleg félreolvastam. Most vettem észre.
2020. okt. 18. 16:41
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Matek és fizika tanárt is nehéz találni manapság, mégsem fizetik meg őket. És egy takarítónőt sem állíthatsz be fizikát tanítani. Nővérből is hiány van, mégis keveset keresnek. Tehát szerintem teljesen okés, hogy gyerekekkel, betegekkel foglalkozó, alulfizetett, de szakmájuk iránt elkötelezett nők öszejönnek egy mérnök, programozó, orvos, villanyszerelő, burkoló, stb. jól kereső férfiakkal. És nem érdekből, hanem mert belőlük több van, mint óvóbácsiból, férfi tanítóból vagy ápolóból.
2020. okt. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Kétszer is.

"Milyen takarítónő. Tanítónő."

Itt is sikerült elsiklanom felette, azt hittem így nagy betűvel emeli ki, hogy nem takarítónő, hanem nagybetűs Takarítónő, hogy ne nézzük le őket se... Valóban fura volt, amikor arról írt, hogy céltudatos, és éveket tanult, de ebbe nem is akartam belekötni, csak nem teljesen értettem.

Az én hibám.

2020. okt. 18. 16:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!