Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ti összejönnétek egy 165 cms és 75 kg csajjal, aki sportol és figyel az egészséges étkezésre?
@22: nyilván mindenkiinek más. Neked sem biztos, hogy 1-2 embernél több bejönne az itt válaszolók közül.
És ezzel személy szerint nekem nincs is gondom. Mindenki keressen olyat, akinek ő jön be.
Mindenekelőtt fontos tisztában lenni vele, hogy 165 cm-hez 75 kg nem egészséges, és ebből a szempontból lényegtelen, hogy tetszik-e vagy sem, arányosan oszlik-e el vagy sem.
Viszont tévednek azok, akik úgy gondolják, hogy ez kizárólag étkezés és mozgás kérdése.
Ha valóban odafigyelsz az étkezésre, kalória és minőségi összetevők tekintetében is, és heti ötször mozogsz, akkor utána kellene nézni néhány dolognak. Két fő tippem van: felborult hormonegyensúly és/vagy enyhe tüneteket okozó allergia.
A hormonegyensúly miatt endokrinológus kellene, és sajnos kevés van, aki igazán jó, és valóban helyesen tudja értékelni a laboreredményeket, ráadásul TB finanszírozottan egy év is simán eltelik, mire eredményekhez jutsz (mármint laboreredményekhez. A kezelés csak ez után kezdődik).
- Mindenekelőtt menj el a háziorvoshoz, és kérj egy labort (vérkép, máj-, vesefunkció, vérzsírok, vércukor etc., a háziorvos tudni fogja.) Ezt szerintem mindenkinek évente meg kellene csinálni. Ebből már sok minden kiderülhet.
- Aztán elsőnek felmerül a pajzsmirigy alulműködés, ez nagyon-nagyon gyakori, különösen nők körében.
Nézess pajzsmirigy hormonokat. TSH legyen max 2,0 de egy gyerekvállaló korban levő nőnek inkább 1,5-1,7.
TSH-t háziorvos is nézethet, a többit sajnos csak akkor, ha a TSH kilóg a referenciatartományból, az pedig 0,3-4,2 között van, ahol a 4,2 valójában IDŐSEKRE vonatkozó felső határ. Sajnos, ha ez alatti, a háziorvos nem írhatja fel a többit, viszont az fT3, fT4 pajzsmirigy által termelt hormonok szintje nagyon lényeges, a TSH önmagában nem ad teljes képet.
Én nézetnék magánban:
TSH (pajzsmirigy stimuláló hormon)
fT3 és fT4 (ezek pajzsmirigy által termelt hormonok)
anti-TPO (ez pajzsmirigy elleni antitest. Ha ez pozitív, azaz nem 0, akkor autoimmun pajzsmirigy alulműködésről van szó, ez a gyakoribb, és teljesen más kezelést igényel, mint a jódhiányos forma. (Kezelés csak orvossal!) Pl. autoimmun folyamat esetén a jód rosszabbodást okoz, jódhiányosban meg javulást.
Azért javaslom először magánban és először orvos nélkül, mert 1. ha kicsik az eltérések, nem fogják TB-re megcsinálni, 2. pajzsmirigy ambulanciára a várakozási idő kb. 3/4 év, ekkor még vért nem vettek, 2. ezek a vizsgálatok kerülnek összesen úgy 15 ezer forintba.
Ha itt van bármi eltérés, mindenképpen egyrészt háziorvos, hátha tud mégiscsak TB finanszírozottan valami gyorsabb és jó ellátás felé küldeni, másrészt endokrinológus.
- Cukoranyagcsere kezdődő zavara, inzulinrezisztencia. Endokrinológus kell hozzá, három pontos terheléses vércukor ÉS inzulinszint vizsgálat kell hozzá, és megfelelő kiértékelés.
- Ha ezek közül bármi van, fontos tudnod, hogy sok esetben simán az étkezés megváltoztatása TÉNYLEG sokat javíthat a helyzeten, de ez nem azt jelenti, hogy sok zöldséget eszel, hanem pl. pajzsmirigyeseknek speciális diéta kell - sokszor a retek, káposzta, répa és rokonaik NEM jók a pajzsmirigyeseknek. Ha erről lenne szó, nagy irodalma van, ráérsz akkor utánanézni.
Ami MINDEN esetben segít: finomított szénhidrátok TELJES elhagyása és mozgás, sok. Nem biztos, hogy egyedül meg tudják oldani a problémát, de mindenképpen hozzájárulnak a sikerhez.
- Allergiák. Erre érdemes gondolni, ha amúgy a bőröd lehetne szebb is, gyakran és könnyen kipirulsz, fejed szokott fájni, hasi görcsök, emésztési zavarok is lehetnek. Ha van egy kis allergiád olyasmire, ami sok ételben ott van, pl. tartósítószerek, színezékek, aromák, vagy éppen a teljesen természetes anyag perubalzsam, ami rengeteg élelmiszernek természetes összetevője (déligyümölcsök, kávé, csoki!), és ismert és relatív gyakori allergén, akkor, ha az ezekre adott reakció nem intenzív, simán lehet, hogy nem veszed észre, csak éppen valahogy nehezebb vagy, nehezebben mozogsz, esetleg fáj a fejed, hamar kipirosodsz, itt-ott viszket. Ezek folyamatosan magasabban tartják a hisztaminszintet, ami többek között szövetközötti vízvisszatartást is okoz, ami simán elérheti a 20 (!) kilót is!
Hát ezt leginkább az étkezésed és az arra adott, akár napok múlva jelentkező reakcióid figyelésével, valamint allergológussal tudod kideríteni. Egy standard epikután teszt a fent említettek közül szinte mindent kiszűr.
Kedves Aggódós :)
Nem tudom kik azok az okosok, akik itt válaszoltak Neked, de ne figyelj rájuk. Én ugyanennyi centivel kb ugyanennyi kiló voltam gimibe. Mikor mértek a suliorvosok évente, mindig kevesebbet jegyeztek fel, mert közölték nemlehetek ennyi kiló. Akkor még valóban formás voltam, rendszeresen sportoltam, odafigyeltem az étkezésre, és jól éreztemmagam a bőrömben. Azt azért el kell mondanom, hogy ebből a súlyból jelentős mennyiség e cicimnél van sajnos (igen, sajnos, mert én nem szeretem a nagy melleimet) Lényeg a lényeg: voltam ennél több kiló, voltam ugyanennyi is, de miután az egyetemre kerültem abszolút nem számított másoknak a súlyom. Olyan fantasztikus embereket ismertem meg, akik úgy szerettek, ahogy vagyok. Mostanra elmondhatom, hogy megtaláltam az igazit is, akivel közös jövőnket tervezgetjük. :) Ja és nem hozzám hasonló pasijaim voltak általában, hanem pont hogy nálam vékonyabbak. Ez az egy néhányuknál zavart bevallom. Az én életem is diéták sorából állt, kilók fel és le.. de mindez csak akkor éri meg, ha tényleg szarul érzed magad a bőrödben. Úgyhogy azt javaslom, figyelj oda továbbra is, mert körte alkatúként (ilyen barátnőm is van, és képzeld imádják a pasik), nehezen fogod leadni, ha feljön vmi plusz. Viszont ha így jól érzed magad, jönni fog a lovagod, biztos lehetsz benne :)
Amúgy ajánlanék egy doku filmet, national geographicon ment. Több nő egészségi adatait nézték meg. Volt egy kb 50kilós nagyon vékony, aki BÁRMIT ehetett, leginkább chipszezett a tv-n. Volt egy kb 70 kilós, aki diétázott, sportolt edzett, és egy aki kb 80 kilós volt és diétázott, edzett. Kinek volt a legnagyobb zsigeri zsírszintje, vagyis a legtöbb zsír a szervei körül? A kanapécsajnak.
Sol sikert!
Nem azért a húsz fillérért, de volt egy kollégám, 180cm és 105kg. Csupa izom, nem dagadt. A nagy tömegű izomnak igenis van súlya, méghozzá több, mint a hájnak. Én 192 és 96kg voltam, de én nem voltam vékony mellette. Ő meg a 105kg-jával arányosan sportos testalkatú volt. nyilván nem ropi végtagokkal, de nem is hájas hassal.
Szóval 165cm mellett a 75 kg egy sportos csajnál normális.
Valószínűleg egyáltalán nem deszka alkatú - ami csúnya, hanem mindenhol látványosa formás...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!