Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mit értenek közös kassza alatt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit értenek közös kassza alatt?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, az ideális a közös kassza és a szabad hozzáférés.


Nálunk a fizetés érkezésekor már minden forintnak megvan a helye, nincs olyan, hogy "szabad hozzáférés" címén leveszek a számláról, amennyi jólesik.


Első a számlák, lakbér. Aztán X összeget leveszünk élelmiszerre, háztartásra. Utána a megtakarítás jön.

Ezután a munkahelyi étkezés összege ill saját költőpénz, ez is pontosan kiszámolva minden hónapban.

Fölös pénz nem marad, amire rá lehetne járni.


2019. ápr. 1. 14:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

#9. Rám gondoltál ? Én vagyok a kettes. o_O

32/f

2019. ápr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ti is közös kasszán vagytok. Hiszen összedobjátok közösen a fizetéseteket és ebből fedezitek a kiadásotokat, megtakarításotokat.


A közös kassza nem azt jelenti, hogy valaki vagy mindkét fél rájár és magára szórja el a pénzt, hanem hogy közösen döntötök a pénzügyekről, mindegy, hogy hány számlátok vagy párnacihátok van.


A külön kassza az, ahol a felek külön döntenek a saját pénzükről, mindenki fizet külön és rak félre külön. Az, hogy milyen arányban fizetik a költségeket, azt ők beszélik meg, de nem rendelkeznek a másik pénze fölött.

2019. ápr. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A közös kassza nem ideális. Arra jó, hogy kinyírja az egyéni célokat. Persze ha nem nagyon van egyikőtöknek sem más nagyobb dolog amire gyűjteni akar akkor oké, de egyébként fiataloknál nem sok értelme van.

Az ideális amit én működőképes kapcsolatokban látok az a kettő ötvözete. Ami a közös életre kell az megy a közösbe, de egyébként mindenkinek megmarad ezen felül a saját keresete. Nyilván ha nagy keresetkülönbség van akkor lehet mondjuk arányosan belerakni a közösbe. Nálatok ez most nyilván nem opció ha ennyire elmegy minden pénz a kötelező dolgokra, de ha több pénzetek lesz vagy egyéni dolgok amiket el akartok érni akkor érdemesebb átállni erre a verzióra.

2019. ápr. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem minden megbeszélés kérdése, próbáld a pároddal megbeszélni! De szerintem ha CSAK együtt vásároltok, akkor úgyis látjátok, hogy a másik mit akar és ott helyben meg lehet beszélni, hogy megveszitek-e vagy sem.
2019. ápr. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
11es: igen :)
2019. ápr. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

A közös kassza nem azt jelenti hogy fölös pénz amire rá lehet járni.

Mondok példát.

Béla és Mariska házasok. Közös bankszámlájuk van, mindkettejük fizetése oda érkezik. A közös bankszámláról kifizetik a lakbért, a számlákat a közös lakásukhoz. Marika elmegy bevásárolni a közös számlához tartozó bankkártyával, és vesz élelmiszereket mindkettejüknek. Béla elviszi a családi autót szervizeltetni, a költségét a közös bankszámláról fizeti ki. Ezekről nem számolnak el, szükséges kiadások voltak, amire mindkettejüknek szüksége volt. Mindketten kivesznek heti 5K készpénzt munkahelyi ebédre. Mariska cipőjének leszakad a talpa, a közös bankszámláról vesz egy újat, de megbeszéli Bélával hogy mennyit szánnak rá. A maradék pénzt közösen úgy határoznak, hogy félreteszik egy megtakarítási számlán, és ha valamelyikük ettől eltérne egy nagyobb kiadással, az közös döntés tárgyát képzi. Ez egy közös kassza.


Juliska és Pista nemrég költöztek össze. Mindkettőnek saját bankszámlája van, amihez a másiknak nincs hozzáférése. Pista kifizeti a lakbért és a számlákat, Juliska átutalja neki a felét. Juliska elmegy bevásárolni a saját bankkártyájával, és vesz élelmiszert mindkettejüknek. Pista elviszi a családi autót szervizeltetni, a költségét a saját bankszámlájáról fizeti ki. Mindketten elteszik a blokkot, a különbözetet kiegyenlítik utólag maguk között. Mindketten kivesznek valamennyi pénzt munkahelyi ebédre, a másiknak semmi köze hozzá hogy mennyit. Juliska cipőjének leszakad a talpa, a saját bankszámlájáról vesz egy újat, Pistának semmi köze hozzá. A maradék pénzt mindketten eldöntik egyedül, hogy szeretnék felhasználni. Mindketten rendelkeznek saját megtakarítási számlával, de hogy mennyit tesznek oda és mennyit szórnak el, az a maguk döntése. Ez egy külön kassza.

2019. ápr. 2. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Szüleimnél pl úgy volt mindog is,hogy anyukám vezeti a pénzügyeket, elkönyveli. Külön kategóriák stb. Bevárolni mindig együtt mennek kocsival, meg amúgy is együtt járnak mindenhova. Apámnak hetente van x pénze, amit arra költ, amire akar. Kártyájáról nem vesz le. Anyán szintén ugyanez. Ha valami nagyobb dologról van szó, azt pedig mindig megbeszélik. Ha autót vesznek, ha mi gyerekek iskoláztatásáról stbről volt szó, sose egyedül anyám hozza meg a döntést. Tehát nem fordulhat elő, hogy csak úgy eltűnik nemtom mennyi forint (mindenkinél más az az összeg, ami ha hiányzik az már számít).
2019. ápr. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!