Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy a közvélemé...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a közvélemény szemében sokkal elfogadottabb dolog az, ha egy fiatal lány együtt van egy nála jóval idősebb férfivel, mint az, ha egy fiatal fiú együtt van egy nála jóval idősebb nővel?

Figyelt kérdés

Nincs személyes vonzata a kérdésnek, nem azért teszem fel a kérdést, mert ért valami sérelem a téma kapcsán, de egyre inkább ezt tapasztalom. Tegyük fel, hogy egy 19 éves lány együtt van egy 42 éves férfivel, akkor valahogy senki nem gondolja, hogy a lány éretlen, gyerekes lenne, sőt, az ilyesfajta kapcsolatnak manapság egyre nagyobb kultusza van. Ráadásul sokan még azt is gondolják, hogy milyen erős jellemű, milyen ambiciózus a lány.


Ezzel szemben ha egy 23 éves fiú/férfi kavar egy 45 éves nővel, akkor sokkal inkább olyan véleményeket hallani, hogy egy ilyen srác még éretlen, nem tudja, mi kell a nőnek. Azt aláírom, hogy gyakran a fiúk későn érő típusúak, de tegyük a szívünkre a kezünket: azért a mai tinilányok nagy része sem minősül egy aranygenerációnak.


Én egyébként arra gondoltam, hogy a fiatal lány-idős férfi kapcsolat sokkal kevésbé számít tabunak. Már régen, a királyok, királynők idejében is volt arra példa, hogy a nagyon fiatal lányokat hozzáadták egy nála jóval idősebb uralkodói sarjhoz, a szép és dicsőséges élet reményében. De ott vannak ezek az ismertebb párok is. Timike-Andy Vajna, Faludy Györgynekis sokkal fiatalabb felesége volt, az énekesnő Szandi is egy jóval idősebb férfihoz ment hozzá, szóval azért lépten-nyomon a médiában lehet ilyenekkel találkozni, és szerintem ez lehet az egyik ok. De érdekel a ti nézőpontotok is.


Egyébként nekem teljesen mindegy, hogy ki kivel van együtt, nem ítélkezem senki felett, pusztán elméleti síkon érdekel a téma.


2018. febr. 19. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a történelmi háttér miatt. Mindenki szűz lányt akart elvenni, az apa meg annak adta a lányt, aki a kérők közül a legtehetősebb volt. Egyébként ismerősi körben is sokkal inkább lenézik azt a nőt, akinek pár évvel fiatalabb párja van, mint az ugyanilyen férfit.
2018. febr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

Nalam elfogadott a 25 eves fiu es 30-as no parkapcsolata is.

N/35

2018. febr. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mert hülyén néznek ki az utcán. Hidd el tudom miről beszélek /43/N/
2018. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezen az alapon az miért nem néz ki hülyén, ha egy "kislány" kézen fogva járkál egy korosodó férfival, aki az apja is lehetne?
2018. febr. 19. 10:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Mert jóval elterjedtebb hogy egy vén faszi tart el egy fiatal muffot szexért cserébe mint fordítva.Andy Vajna bácsi tud erről mesélni például.
2018. febr. 23. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanazért, amiért - a közvélemény szemében - egy sok (volt) szexpartnerrel rendelkező férfi istencsászár, egy sok (volt) szexpartnerrel rendelkező nő pedig ócska qrva. Mert a társadalom hülye.
2018. febr. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!