Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért van az, hogy az életkor...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy az életkor előrehaladtával az emberek többsége már nem annyira lesz "szerelmes", hanem inkább "számító" a párkapcsolataiban?

Figyelt kérdés

2017. szept. 22. 12:16
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%

Én azt mondanám hogy a csalódások miatt. :/

Viszont ismerek olyat, akik teljesen pozitívak és idő korban találták meg a szerelmüket. (45+) Sok csalódáson mentek keresztül, mindketten.

Szerintem addig számító valaki, ameddig nem találja meg a számára megfelelő párt. (~tökéletes párt)

Ez a számító dolog szerintem átmeneti.

Én számító voltam öt évig, nem tudtam szerelmes lenni, így inkább hagytam a dolgokat pasikkal. 6-8-al is. És most szerelmes vagyok.


N

2017. szept. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%
Egy részük valoszinü azért mert érzelmileg kiég.Már nem hisz semmiben, pesszimista lesz.Ugy van vele,hogy most már önző lesz és többet ér ha csak magára gondol.
2017. szept. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem a számító a jó szó, hanem a racionális. Ahol csak szerelem van, az a kapcsolat könnyen, hamar tönkre megy, mikor a köd elmúltával kiderül, hogy a másikkal egy jót, értelmeset, hanem csak szexelni lehet vele.
2017. szept. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A legrosszabb ***** válasza:
Öt éve nem vagyok szerelmes, pont az utolsó szakításom óta. Valahogy nem is kívánom azt az érzést, totál behülyíti, manipulálja az embert, nekem erre nincs szükségem, így szánt szándékkal kikerülöm a lehetőségeket. Sokkal fontosabbnak tartom per pillanat, hogy saját lakásom legyen (jelenleg albi) és egy 5 évesnél fiatalabb autóm (a jelenlegi 22 éves). Ha netán valaki mégis annyira mazochista, hogy rám szándékozna mászni, azt kulturáltan lerázom. Az én életembe ne akarjon belerondítani senki.
2017. szept. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A szerelem a szülő és nemző korban lévő emberekre szokott inkább lecsapni, mert a biológia kegyetlen és szaporodni kell. Én fiatalon nagyon szerelmes típus voltam, a volt férjemet is imádtam, és örökre tudtam volna szeretni ha nem alakulnak úgy a dolgok ahogy alakultak...

Most már nem igazán tudok szerelmes lenni, pedig vágynék párkapcsolatra, de képtelen vagyok azt a rajongást érezni amit huszonévesen. Most inkább más dolgok fontosak, jó szex például, és az anyagi biztonság abból a szempontból, hogy ne húzzon le. A volt férjem nem dolgozott rendszeresen és kifolyt a kezéből a pénz. Nem kell nekem hogy drága dolgokat vegyen egy pasi de tudjam azt, hogy jól bánik a pénzzel de nem garasoskodó. Ezek régen is fontosak lettek volna csak nem fogalmaztam így meg és nem is jött össze...

2017. szept. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

16 évesen éreztem magam szerelmesnek kb utoljára. (Plátói volt) Sz.arba se vettek, így eldöntöttem, hogy nem is akarok.

Ez így is volt.

Aztán most 26 évesen volt megint ilyen, pedig azt hittem, már kinőttem. ( Ez is plátói)


Lehetetlen helyzet, de mg ha viszonzott lenne is az lenne. - Amúgy sem az.


Akkor meg mi értelme a szerelemnek?

Mostanában elgondolkodtam pedig rajta, hogy pedig mi van, ha később jön egy ilyen nagy szerelem, és én csak szeretet érzek egy kapcsolatban.. És ez félelemmel tölt el.


De mint most is, kiderült, hogy a szerelemnek semmi, de semmi értelme, csak illúziót ad. Rettenetesed feldob, eltereli a figyelmed meg miden, de nincs hosszú távon értelme. Nem is tart hosszú távon. Ráadásul nem is valódi.


Azt hittem a szerelem hiányzik, de már nem ez a fajta szerelem, amit 10 év után lángolt fel újra.


Most már látom, hogy nem ez kell, inkább a szex, kémia ha megvan egy jó társ alapanyagból, az már több mint elég. Bár ha ez meg lenne egy jó társ alapanyagban, akkor valószínűleg belezúgnék.


A baj csak az, hogy eddig még én ilyet, akinél a kémia is megvolt, és a szerelem is, én még nem találkoztam..

26N

2017. szept. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!