Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Normális ha már rég nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális ha már rég nem vagyok szerelmes a páromba?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt és kb. a 3. évig voltam belé úgy igazán szerelmes, azóta "csak" szeretem.

Néha eszembe jut, hogy talán mással tovább tartana-e a szerelem...


2017. szept. 7. 20:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%
11 éve vagyunk együtt. A férjemnek másfél év volt a lángoló szerelem, nekem kb.3. Nem volt könnyű az a másfél év, amíg csak én voltam nagyon szerelmes. Azóta hullámzik az érzés. Hol erősödik, és pont olyan, mint az első évben, aztán gyengül, aztán kicsit eltávolodunk egymástól. Aztán újra egymásra hangolódunk. Sok év után jutottunk el oda, hogy elfogadtuk ezt a hullámzàst. Körülbelül tudjuk, hogy tavasszal jön az újabb szerelemhullám. Ez kb.nyár végére csillapodik. Az ősz a tél a magunkra figyelés ideje. Időről időre érdemes megújulni. Mindig történjen valami, ami újlendületet ad a kapcsolatnak. Pl.autóvásárlás, más környezetbe költözés, esküvő, házvásárlás, gyermekáldás, munkahely váltás. A lényeg, hogy valami gyökeres változás legyen. Ezek a változások felszínre hoznak addig rejtett személyiségjegyeket.Nekem kb.4szer volt olyan érzésem, mintha szakítottunk volna, és összejöttem egy pasival, aki nagyon nagyon hasonlít az előzőre, de egy picit mégis más. Így egy icipicit be lehet csapni a hormonokat. ;)
2017. szept. 7. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ez rajtad múlik. Te nem gyakoroltad, így elmúlt. Egyébként nem múlik el.
2017. szept. 7. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem egy konstans érzelem, az biztos, de az is, hogy véglegesen nem múlik el. 8 éve vagyunk együtt, 6 éve házasodtunk és ki merem jelenteni, hogy most épp szerelmesebb vagyok, mint az elején. Persze volt már ez ellenkezőleg is, de nem is úgy néz azért ki, hogy 2-3 év, aztán csókolom.
2017. szept. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
ellenkezője*
2017. szept. 7. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Régebben találtam a válaszolók közt olyat, aki úgy gondolta, mint én.

Nos, én azt az elvet vallom, hogy ha megtalálja az ember azt a társat, akivel tényleg összepasszolnak, akkor nem múlik el a szerelem, csak a lángolás. Azt a kezdeti mindent elsöprő érzetet sokan elkeresztelték szerelemnek, de ez csak a lángolás időszaka. A szerelem más. Nem szeretem, ha azt mondják ez múlik el és marad a szeretet, mert azt a szót már másra használjuk és semmi köze a szerelmem iránt érzett érzéseknek ahhoz, amit a rokonaim és a barátaim iránt érzek. Én azt hívom szeretetnek.

De igen, a rózsaszín köd elmúlik, de mindenkivel elfog. Valakivel hamarabb, valakivel később. Nem lehet, hogy más is elmúlt nálad? Mert vannak olyanok, akikkel csak a kémia van meg az elején (ez az a langolás) és ennyi, utána semmi nem marad.

2017. szept. 8. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy ha még szakítanék is vele, akkor is tartani akarnám vele a kapcsolatot, legalább barátként, mert nem szeretném elveszíteni :( Nem tudnám elképzelni azt, hogy ne tudjam, hogy mi van vele, hogy van stb...
2017. szept. 8. 08:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!