Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Szerintetek ki a hibás? Én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ki a hibás? Én vagy a barátom?

Figyelt kérdés

A barátommal nagyon szeretjük egymást, igaz nem régóta vagyunk együtt, de úgy érzem máris nagyon sokat veszekedünk teljesen banális dolgok miatt. Ő külföldön dolgozik, én pedig itthon várok rá. Ezzel nincs is semmi gond... csak úgymond nagyon féltékeny tipus és nem mehetek el sehová a barátnőkkel bulizni vagy szórakozni, csak egy-két kávéra,vásárolgatni, esetleg kajálni valamerre, mert az még "belefér" , de sokszor már az ilyenből is vita van. A nap 24 órájában a rendelkezésére kell állnom , mert amikor ő hiv én azonnal felkell vegyem vagy visszakell irjak, de ha én kell várjak rá órákat azzal semmi gond, de ő 2 percért már kivan akadva. Nekem is vannak dolgaim főzés,takaritás,munka...stb. Úgy érzem nagyon csak a "magáénak" akar tudni, és próbál rendelkezni felettem, pedig nem vagyok egy tárgy... Próbáltam elbeszélgetni vele a dolgokról de aznap még minden rendben van, másnak meg mintha egyik fülén be és másikon ki...

Mit ajánlotok? Hogy tudnánk elbeszélgetni erről a témáról? Nem szeretném elvesziteni, mert nagyon szeretem, de kezdek már besokallni...



2017. júl. 8. 08:24
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
100%
Komoly gondok vannak az önbecsüléseddel. A beteges féltékenység soha, de soha nem a szerelem jele. Önértékelési probléma. Azt hiszi bárkire ránézel jobbnak tartod nála és ha alkalmad lenne lecserélnéd. Nálatok ez nem kis féltékenység, hanem hatalmas probléma, Te meg annál jobban próbálsz megfelelni Neki. AZ is csak a Te fejedben létezik, hogy mikor itthon volt a tenyerén hordott. Az ilyen akkor is féltékeny vadállat volt, aki a személyes szabadságod korlátozza. Gondolom mindig mindenhova csak vele mehettél, Te meg örültél, hogy olyan pasid van aki mindig Veled akar lenni. Érzed már, hogy komoly bajok vannak,mert nem írtad volna ki a kérdést és jól érzed, tárgy Vagy neki. Azonban mentegeted, már átmosta az agyad és valószínű az előzőek is, nincs önbecsülésed és az ilyen birtokló, önbizalom hiányos pasikat vonzod be. Tipikus hasonló hasonlót vonz. És hidd el ütni fog, csak idő kérdése.
2017. júl. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
72%

@8. Persze, hogy más, mert nekem nincs ilyen gondom, mivel egyrészt ki vagyok békülve saját magammal, másrészt a magányt is ugyan annyira szeretem, mint a társaságot. Elhiszem én, hogy nehéz lehet neki mondjuk 1000 km-re tőled, viszont abba is belegondolhatna, hogy te is ugyan úgy 1000 km-re vagy tőle. Majd mikor jön haza ? Tényleg meg kéne ezt beszélnetek, mert ezen ő tud változtatni. Ha mindent megtettél, akkor nagyon jól láthatod, hogy ezen te nem tudsz javítani, mégpedig azért nem, mert ez az ő problémája.

30/f

2017. júl. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:

Amit #11 írt, azt meg gondold át, feltétlenül megérne egy önvizsgálatot.

30/f

2017. júl. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
Még 2 hét és jön is haza...
2017. júl. 8. 09:40
 15/35 anonim ***** válasza:
100%

Parkapcsolatot nem szabad fenntartani mas lakhelyu szemellyel. Egyszeruen nincs ertelme.

N

2017. júl. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:

Belefér. Utána, ha sikerült megbeszélni, már ne menjen ki.

30/f

2017. júl. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

...a szomszéd városban lakik kb 10 km-re.

Csak 2500 km távolságra elment dolgozni..és szinte már 1 éve...

2017. júl. 8. 09:44
 18/35 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, biztos szeret, mert félt. Nos, nem félt, hanem féltékeny. Óriási a különbség. Aki félt, az azt mondja, menj el, érezd jól magad, de vigyázz magadra, és ha bajba kerülsz, hívj, hogy segíteni tudjak. A féltékeny azt mondja, hogy ne menj sehová. Nem félt, hanem kisajátít, és korlátoz.

Te is érzed, hogy ez neked már sok. Ha együtt lesztek, még több lesz. Úgy tudsz vele elbeszélgetni, ha megérteted vele, te egy önálló személyiség vagy, saját élettel, amit neki tiszteletben kell tartania. Ha ezt megérti, és elfogadja, akkor jó. Ha nem, akkor két választásod van. Vagy most szakítasz, amíg még érzelmileg és fizikailag képes vagy, vagy belemész egy bántalmazó kapcsolatba, ahonnan egyre nehezebb lesz szabadulni.

2017. júl. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy mindenki magából indul ki... Velem eddig csak és kizárólag azok az exeim voltak ilyenek, akik egyébként csaltak is agyba-főbe. Minthogy ő az első adandó alkalommal megcsalna, ezért el sem tudja képzelni, hogy neked a barátnőiddel elmenni bulizni nem feltétlenül jelenti a kósza dugást is.


Amúgy, az irományoddal kapcsolatban egy kérdésem van: hogyan tudja egy másik országból korlátozni a te programjaidat? Mármint érted, oké, hogy azt mondja, ne menj bulizni, na de mi van akkor, ha te mégis elmész? Egyből szakít? Biztos rossz az neked?


Sosem értettem a távkapcsolatokat, de ilyen esetekben meg aztán főleg nem. Nekem is volt egy hasonló, kb egy hónapig bírtam, és alátámasztandó a fent írtakat, ő a nagyon féltékeny és "aggódó" pasi az első adandó alkalommal kúrt félre. Miközben én megjegyzem soha nem léptem félre mellette, hiába hogy csomó lehetőségem lett volna rá.

2017. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:

Mindketten.

Nem tudtok kommunikálni.

S ezt ajánlom. Tanuljatok meg. Informálódjatok férfi és női elméről, ésszerűségről, kezdjetek tudatos életbe.

2017. júl. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!