Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » A mai emberek miért gondolják...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai emberek miért gondolják annyira azt, hogy ha egy párkapcsolatban gondok vannak, akkor továbblépni kell, nem pedig feloldani azokat, és harcolni kettőtökért?

Figyelt kérdés

2017. jan. 24. 09:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
85%

Azért gondolják ezt, mert kinőtt az agyuk és a társadalmi etikett, vagy minek nevezzem...már nem szabja meg, hogy muszáj ezt, meg azt csinálnod, különben ez, meg az lesz.

Ha két ember nem illik össze, akkor a legegyszerűbb nem kínozni egymást még évekig, hanem külön folytatni az életet, mert durván fele annyi időbe sem telik félúton visszafordulni,újrakezdeni, ahelyett, hogy a rossz úton erőlködnénk végeláthatatlan akadályok közt.

2017. jan. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

#11

Azért nem minden esetben arról van szó, hogy két ember nem illik össze, és szenvedés leélni az életüket, hanem sokan elképesztő okokkal lépnek le, meg se próbálnak tenni az egyébként kezelhető problémák ellen.

2017. jan. 24. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:

Egyetlen szépséghibája van ennek a hozzáállásnak: csomó széthullott család, és szülők, egészséges család nélkül felnőtt gyerekek, mert hát könnyebb újat "venni", mint venni a fáradtságot, és dolgozni, elsősorban magunkon, mert úgy is bennünk kezdődik az egészhez való hozzáállásunk.

A másik veszélye, hogy az ember egy életen át kergeti azt, amiről azt hiszi, hogy na majd a következőnél meglesz...


Nem értek egyet azzal, hogy régebb csak muszájból voltak együtt az emberek (igen, muszájnak tartották megoldani a problémákat, amennyire tudták, nem pedig hurcolni azokat kapcsolatokon keresztül és menekülni önmaguk elől.) A házasságot azért találták ki olyannak, amilyen, mert annyira komolyan kell venni, mint amilyen komoly maga a házasság és a család "intézménye" és szerepe. Ha meg komolyan állsz hozzá (mindketten), akkor komoly dolgokat lehet megvalósítani.

2017. jan. 24. 14:06
 14/22 A kérdező kommentje:
A kérdéssel természetesen nem az 1-2 éves ismerkedéses szintű kapcsolatokra gondolok.
2017. jan. 24. 14:06
 15/22 anonim ***** válasza:

# 13: Nem igaz, hogy régen muszáj volt megoldani, akkor is egyén- és szituációfüggő volt.

Nekem pl. a dédnagymamám is elvált az első férjétől, mert verte.

A nagymamám is elvált az alkoholista nagyapámtól. A másik nagyapám húga is elvált az agresszív férjétől.

Szerintem teljesen jogosan. Vannak megoldhatatlan szituációk, amikor csak a válás segít.

2017. jan. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Régen sokan maradtak benne egy rossz, méltatlan kapcsolatban, mert nem láttak kiutat, féltek az egyedülléttől, de amitől még jobban féltek,az a társadalom elítélése volt. Kevesen oldották meg a problémákat, nem volt divat a pszichológus és a párkapcsolati tanácsadó, a problémákat a szőnyeg alá söpörték. Nagyon kevesen oldották meg a problémákat és sokan csalták a párjukat büntetlenül, mert főleg egy nő nem mert kilépni a házasságból vidéken, ugyan hova ment volna?

Most sokkal jobb, hogy ez már nem köt gúzsba. Biztos vagyok benne, hogy sokan vannak akik meggondolatlanul házasodtak és váltak el....de mondok neked valamit. A régi házasságok nagy része egy szexmentes gazdasági közösség volt. Nem voltak régi boldog idők...... a problémák mindig jelenvalók és ezeket most már sokkal jobban meg lehet oldani.

Én hosszú, magányos harc után mondtam le a férjemről és a házasságról. Persze utólag már próbálkozott, amikor szembesült azzal hogy vége. De akkor már nem érdekelt a dolog. Évekig küzdöttem hogy nőként tekintsen rám, de nem volt hajlandó. Elég volt. Éveket pazaroltam rá az életemből. Mos már meg szinte képtelenség találni valakit aki gyerekkel így elfogad....de még mindig jobb a magány mint a megaláztatás. Ez van.

2017. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nincs megoldhatatlan (vagy annak hitt, annak tűnő) probléma. Én csak azt mondom, hogy az emberek úgy vannak, mint bizonyos dolgokkal a kommunizmus után: akkor nem volt semmi a boltban, most meg mindenki harácsol, gyűjt. Régebb a rendszernek szigorúan meg kellett felelni, most "liberálisok" vagyunk, és azt se tudjuk, milyen hülyeségnek kezdjünk a nagy szabadságunkban. Régebb nem váltak el, mert.. (kinek miért, nem mennék bele, mert ez elhatározás kérdése is volt, akár hogy is mondjuk, hogy sok megoldatlan probléma maradt) de most rengetegen rohangálnak egyik kapcsolatból a másikba, mert hát megtehetik most már. Tehát a végletek kérdése az, amit érzek asszem, a tárgyalt témában.
2017. jan. 25. 08:27
 18/22 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb az, ha az ember nem másokat figyel és ítél meg hanem saját magát, a maga életét igyekszik minél teljesebbnek élni. Nem a liberalizmust, a szabadság tiszteletét kell szidni, hanem a szabadságot jó dolgokra kell felhasználni. Igen, sokkal nagyobb felelősség mint amikor megmondják, hogy mi a tuti. Sokkal több érték és lehetőség rejlik benne....és sokkal több buktató is. Ez a szépsége.


A jelenvaló helyzet ha mást nem, annyit megmutat, hogy az emberek régebben is csak külső tényezők miatt maradtak benne sokszor a házasságban. Akkor meg már megette a fene. Sok gyerek a szülei válását tragédiaként éli meg, és sok gyerek áldásként. Én ilyeneket is ismerek, sokat is. Úgyhogy nem kéne mindent megítélni, hanem magunkon kell munkálkodni.

2017. jan. 25. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Egy gyereknek sem biztos, hogy jobb az egészséges család veszekedését hallgatni egész nap, mint felváltva látogatni a szüleit...
2017. jan. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Jó, most sokan észrevétlenül arról vitatkoznak, hogy melyik rossz jobb, a rossz házasság, vagy az elvált, szülőtlenül, csonka családban felnőtt gyermekek élete és jövője. De a lényege a kérdésnek az, hogy ha eleve úgy állunk az egészhez hozzá, hogy inkább megpróbáljuk megjavítani, (amit lehet, ha lehet), és eleve úgy kötünk házasságot, hogy az elvileg egy életre szól, akkor szerintem kisebb az esélye annak, hogy csak úgy szétszaggatjuk a családunkat, csak mert meguntuk, és jobb kell.
2017. jan. 26. 08:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!