Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Keresztény nő és muszlim férfi esetében a közös gyermek milyen vallást kap, fontos ez egyáltalán?
A világnézeti/kulturális különbség a legjobban a gyermekvállalás esetében ütközne ki, főleg, ha lány lenne. (öltözködés, fejkendő)
Olyat is hallottam, hogy az ilyen vegyes kapcsolatból született gyerek a Bibliát a kezébe sem veheti, annyira domináns az apa iszlám vallása.
Mi az egészséges ilyen esetben, ha a pár gyerekvállaláson gondolkodik, de a pasinak ennyire fontos vagy inkább fontosnak mutatja a saját vallását?
Köszi.
"Egy kisgyereket felett meg főleg nem kéne ilyen kérdésekbe dönteni. Ha majd ő felnő akkor eldönti, hogy melyik alapján szeretne élni, mibe szeretne hinni"
Hát akkor ebben egyetértünk teljesen.
Engem megkereszteltek, kereszténynek vallom magam, hiszek Istenben, de nem gyakorlom a vallásomat.
A gyermekemre sem szeretnék ráerőltetni semmit, pláne nem egy kultúridegen dolgot itt Európában.
Kérdező, ha esetleg nem bánod, és van időd, akkor írhatnál kicsit többet az eddigi helyzetedről. Hol éltek, milyen származású a párod (férjed?), mik az eddigi elképzelések, ő hogyan látja ezeket a dolgokat, feléd milyen "elvárásai" (kendő, és társai, mert ebből is nagyon sok minden kiderül annak aki kívülállóként jártasabb a témában) vannak stb. Mert egyelőre az elmondásaid alapján ti még érvényes házasságban sem élhettek - és számomra itt is megmutatkozik a párod képmutatása, hogy alkohollal él, benne volt az éjszakában, dohányzik, és egy olyan nővel van együtt (félre ne értsd, számomra teljesen mindegy a te vallási nézőpontod, te választod, ha te boldog vagy vele, akkor én is :D), és tervez vele gyermeket, (akkor gondolom házasságot is), aki nem gyakorol egyetlen könyves vallást sem (a házasság feltétele, hogy a leendő feleségnek bár nem kell muszlimnak lennie, de vagy a zsidó vagy a keresztény vallás valamely ágát gyakorolnia kell. Különben összeadhatnak titeket bárhol, meg kaphattok erről bármilyen mecsetbeli papírt, a házasság sosem lesz érvényes). Tehát, pl. számomra ez a hozzáállás a párod részéről nagyon visszás, és egyáltalán nem bizalomgerjesztő a jövőre nézve.
És utolsó gondolatként annyit fűznék hozzá, hogy nagyon érdekes az utolsó mondatod, hogy kultúridegennek tartanád a leendő gyermekedtől az iszlámot, holott az apa irányából érkező kultúra ugyanúgy 50% mint a te irányodból érkező "keresztény kultúra". Ez nekem egy kicsit sokatmondó volt, és picit hideg képet fest a kapcsolatod ezen szegmenséről. Esetleg, ha erről is van időd, mesélhetnél picit, hogy mit gondolsz:)
Persze majd te nőként döntesz az ilyenekben a muszlim férjed helyett... Aha...
Ezt nem a kérdést nem nekünk kéne feltenned, hanem az uradnak.
Ez attól függ hogy az apa mennyire veszi komolyan a vallását, és hogy milyen országban élnek.
A legtöbb (vagy inkább minden) muszlim férfi ragaszkodik hozzá hogy muszlim legyen a gyereke.
Egy európai országban ez kivitelezhető normális keretek között is. (imádkozás, mecsetbe járás, a korán olvasása, mint kb a keresztényeknél a biblia és templom) Tehát a vallástól függetlenül a gyerek fel tud nőni európai kultúrában, európai életfelfogással, szokásokkal, ünnepekkel stb... (persze az apának ebbe lehet beleszólása)
Viszont egy iszlám országban a vallás (és az állam is) meghatározza az emberek életét, szokásait, mindennapjait, életszemléletét, tehát konkrétan mindent.
Úgy tudom legegyszerűbben megfogalmazni, hogy egy Európában nevelkedett gyerek tudja európai szemmel is ésszerű keretek között gyakorolni a vallást, míg egy muszlim országban a vallás (és főleg a korán) hatással van az egész életére, tehát ott az iszlám nem is vallásként van jelent, hanem életformaként, ami mindent meghatároz.
#12
Nem vagyok a felesége, szerettem volna hozzámenni, de már letettem róla.
Arra kért, hogy a házasságkötéssel egyidőben vegyem fel az iszlám vallást, mert neki fontos a tudat, hogy muszlim felesége van.
Ő mielőbb szeretne gyereket/gyerekeket, akit az iszlám szerint nevelne 18 éves koráig, utána maga dönt. Ennél a témánál annyira agresszívvá vált, hogy komolyan megijedtem a későbbi millió konfliktustól. De így utólag örülök, hogy időben derült ki, semmiben nem engedett volna nekem a saját gyerekem nevelését illetően, mindenről ő és a kedves családja gondoskodott volna.
Nem vagyunk már együtt, ezért tettem fel a kérdést is általánosságban.
Nekem teljesen megfelelt volna az anyakönyvvezető előtt (akár külföldön) kimondott "igen", mint a házasságkötés hivatalos formája. A vallás belekeverése nélkül.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!