Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Egy kapcsolatban mind a két fél tehet az esetleges problémákról?
Legtöbb esetben így van. Hiszen ha a kapcsolatban az egyik fél okos, jól kommunikál, otthon van a kapcsolatok pszichológiájában, jól halad önfejlesztésben, önismeretben, akkor minden bizonnyal képes lesz megfelelően irányítanibegy probléma miatti vitát, és eredményre jutni, így a bajok megoldása után a felek közelebb kerülnek egymáshoz.
Ha mindketten jók ebben, akkor ugyanez a folyamat gyorsabb.
Ha mindkét fél tanulatlan, akkor a viták eredménytelenek, értelmetlen veszekedésbe torkollnak, eltávolodnak egymástól.
Azért egy megcsalást általában elég sok minden előzi meg. Érezni, ha a másiknak problémája van, megváltozik a viselkedése, eltávolodnak a felek egymástól...stb. Persze, van olyan is, mikor ezek a jelek kimaradnak, "hirtelen felindulásból" történik az eset. Véleményem szerint ilyen esetekben a kapcsolattal már az elejétől kezdve gondok vannak.
Felesleges egy kapcsolat végekor azt nézni, hogy ki hibázott nagyobbat. Fel kell jegyezni a tanulságot, és továbblépni.
Vannak együttélésre képtelen emberek, de akkor a másik fél abban hibás, hogy ilyet választ társul. A párkapcsolat ugyanis a választással kezdődik: nem kötelező pont azt az embert választani és ha elviselhetetlen a kapcsolat, nem kötelező benne maradni.
Amikor azonban két, alapvetően kapcsolatra képes ember között merülnek fel problémák, akkor valóban mindkét fél felelőssége, hogy ezeket felismerjék, megbeszéljék és lehetőség szerint orvosolják.
Az egyik fél egyedül nem tud jó kapcsolatot működtetni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!