Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Folyton "kritizál" a barátom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Folyton "kritizál" a barátom, hogyan értethetném meg vele hogy nekem ez rosszul esik?

Figyelt kérdés

Azért tettem idézőjelbe, mert ugyan vicceskedve mondja mindig ezeket a dolgokat, de attól még engem bántanak. Próbáltam már mondani neki, hogy ez nekem nem esik jól, de mintha nem értené meg.

Általában ezek a dolgok a külsőmmel kapcsolatosak. Hiába mondanak szép lánynak, eléggé durva önbizalomhiányom volt mindig is, és ez csak fokozza. Olyanokat szokott vicceskedve mondani hogy dagi vagyok, meg ilyenek. Oké, nem vagyok modellalkat, de már ilyen voltam mikor összejöttünk, és nem hinném, hogy 164 centihez a 60 kg olyan sok lenne. Az arcommal is szokott piszkálni, mert van pár pattanásom sajnos (hormonális eredetű, eddig még semmilyen gyógyszer nem segített rajta). Meg ilyen mások számára apróságnak tűnő, de számomra igen bántó dolgokkal.

Hogyan értessem meg vele hogy nekem ez rosszul esik? Úgy látszik bárhogy mondom, nem fogja fel.

Köszi, ha elolvastad és segítesz. :)


2016. aug. 14. 22:19
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Én a helyedben érthetően elmondanám, hogy ezzel mérgez engem, és a kapcsolatunkat, mert ez így is van. Elképzelhető, hogy neki is önbizalomhiánya van, és ezért viselkedik így: aláássa a te önbizalmadat, hogy kiszolgáltatott legyél, és eszedbe se jusson elhagyni. Értelmes embereknél ez általában fordítva sül el, elhidegülnek, végül pedig kilép a kapcsolatból. Ha a szép szóból nem ért, akkor ez a kapcsolat sajnos a lassú, de biztos haldoklás felé halad.
2016. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
164 kg-hoz a 60 kg sok is lehet. Minden a testzsírszázalékon múlik. Legközelebb meg kétszer is gondold meg, mielőtt kikezdesz egy szefóssal. Most komolyan, mit nem lehet ezen érteni?
2016. aug. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
Én ugy csinálnám, hogy megmondanám neki hogy fejezze be, ha nem tetszem neki akkor nem kell velem lennie, és most szoltam neki ezért és ha mégegyszer mer valamit mondani akkor szakitok vele és hagyjon békén, és én otthagynám, ha szeret és sokat számitok neki akkor pár napom belül nagy virágcsokorral és bocsánatkéréssel meg kellene hogy jelenjen és akkor átérezné hogy nem tehet meg bármit. Ha most kostolgat Te meg nem lépsz fel ellene határozottan akkor későbbiekben még durvábban is beszologathat neked és a végén nem fog egyenlő társként kezelni, hanem ő teljesen uralma alá vesz. Ha nem jönne könyörögni, akkor se bánd mert akkor viszont nem is szeretet, akkor menjen is a fenébe.. Ugyhogy állj a sarkadra és lesz becsületed.
2016. aug. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lehetséges, ugyanis tudom, hogy ő is elég bizonytalan a külsejével kapcsolatban, szóval igazad lehet. Megpróbálom ezt így elmondani neki, köszi a választ, ment a zöld mancs. :)
2016. aug. 14. 22:26
 5/8 A kérdező kommentje:
Ez természetesen az egyesnek szólt, a másodikat nem igazán értem, de oké. A harmadiknak is ment egy pacsi. :)
2016. aug. 14. 22:28
 6/8 anonim ***** válasza:
93%

Ha legközelebb ledagiz, te nevezd szinglinek.


Eddig nem volt képes felfogni, hogy megbánt, nem változtatott később sem fog. Sőt ha kezd elmúlni a rózsaszín köd ez még rosszabb lesz.


Egy barátnőm is ilyen kapcsolatban van, már ott tartanak, hogy a "barátja" nem becézgetve szólítja, de még csak nem is a keresztnevén, hanem simán malacnak vagy disznónak nevezi.

Pedig nem egy kövér nőről van szó vagy arról, hogy a kapcsolat során szedett volna fel súlyos kilókat.

2016. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tök mindegy, hogy "vicceskedve" mondja-e vagy sem ha nem vagy jó neki, akkor húzzon el.

Egy kapcsolatnak nem az a lényege, hogy leépítsük a másik önbecsülését. Pontosabban ez bele se fér.

2016. aug. 15. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

így: "kussolsz, nem ugatsz, nem tetszik takarodsz"


Tudom, önbizalomiány. Nekem az önvizsgálat segített az önbizalom hiányomon. Ezzel senki nem viccel, max úgy adja elő. Az is lehet, hogy teljesen tisztában van vele, hogy önbizalomhiányod van, és úgy gondolja, ha ront ezen, akkor nem hagyod el.


Ha az önvizsgálatos dolog érdekel, írj privit, szívesen leírom, hogy én mit alkalmaztam.


30/F

2016. okt. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!