Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Dohányzás meg tudja keseríteni a párkapcsolatot?
Ha csak az egyik fél cigizik,a másik pedig egyáltalán nem szokott cigarettázni.
Ha a dohányos fél nem tudja (nem akarja?) letenni a cigit,a párja pedig szenved a cigifüsttől,akkor mit lehet tenni?
Folyton járkáljon egy eldugott helyre,ahonnan nem érzi a másik fél a cigifüstöt?
Egy évek óta dohányzó ember le tudja tenni végleg a cigit?
Ez csak egy kérdés,nem velem történt meg.
Le tudja tenni, ha erős az akarata. De nehogy már a nem dohányos vonuljon félre. Menjen ki a szabadba a dohányos. Ne a lakás pangjon a cigi füsttől.
Sajnos én is dohányzom, de én kimegyek az erkélyre vagy az udvarra.
Hát, én eleve nem jönnék össze dohányossal, és nem is tűrném hogy a párom elkezdjen cigizni. Én nem csak a cigifüsttől szenvednék, hozzá sem lenne gusztusom nyúlni egy cigitől bűzlő emberhez, nemhogy pl megcsókolni. Szóval nálam az sem lenne megoldás, hogyha azt a szabadban végzi. De ha a másik felet csak maga a füst zavarja, akki minimum, hogy a dohányzó fél az kimegy az udvarra, és nem kényszeríti passzív dohányzásra szerencsétlen párját.
Ismerek jópár ember, aki sok év dohányzás után (akár 10-20 év) abbahagyta a cigit (egészségügyi okok, családalapítás, vagy egyszerűen nem akart erre többet költeni).
"Egy évek óta dohányzó ember le tudja tenni végleg a cigit?"
Igen. De az első időszakban SZÉT FOGJA B.ASZNI AZ IDEG, MINT ENGEM!!
Le lehet szokni, de tényleg kúúrva nehéz. Néha visszaesik, elcsábil. Hosszú folyamat, míg teljesen tiszta lesz valaki.
Nem a dohányzás keseríti meg, hanem az intolerancia.
Ha már volt olyan agyas, hogy összeállt egy dohányossal - akkor valamiért nem zavarta -, akkor szívja csak nyugodtan.
Vagy húzzon el a fenébe.
Nem azon múlik, hogy valaki "erős", vagy "gyenge".
Ez egy addikció. Eléggé durva biokémiai háttere van.
Sztem ilyen helyzetben elég alap, hogy nem a pofájába pöfékelsz. Manapság már amúgyse módi lakásban bagózni, kimész az erkélyre azt szevasz.
Én néha bagózom (nem vagyok dohányos, csak néha pl. buliban, vagy sör mellé jólesik) de nekem tök alap h én vonulok el a társaságtól mivel mindig van legalább 1 ember aki utálja a füstöt.
Ha meg elmentek valahova ketten, vagy a kocsiba vagytok, bírd már ki azt a pár órát, sztem...
Persze sok egyéb gondot okoz, pl. állandó rossz szájszag, ruhák szaga, alacsony állóképesség stb. Ehhez jó adag tolerancia kell. Bár sztem ha két ember szereti egymást, ez egy olyan probléma, ahol azért lehet hozni kompromisszumokat és együtt lehet vele élni.
A másik
Előző vagyok, lemaradt a vége.
Szóval a másik kérdésedre (Egy évek óta dohányzó ember le tudja tenni végleg a cigit? ) a válasz:
természetesen le, de nem egyszerűen.
És nagyon sokan elfelejtik, hogy a dohányzás, mint addikció, a kezdetben (!) még nem egy önálló probléma hanem egy tünet, amit általában valamilyen más (jellemzően lelki) trauma, vagy stressz hoz ki.
Egy teljesen kiegyensúlyozott, boldog ember nem fog rászokni a cigire még akkor se ha hetente elszív néhány szálat - ellenben egy lelkileg instabil, stresszes ember könnyen rászokik viszonylag gyorsan.
Persze a rászokás egy idő után már önálló problémává válik, hiszen a lelki függőség mellett fizikai függőség is kialakul. De ezt a problémát lehet kezelni, "leszokással". Sokan elfelejtik azonban, hogy a leszokás ált. nem oldja meg a háttérben lévő lelki problémákat, vagy a munkahelyi stresszt. Ezért pár hónap-év múlva a visszaszokás szinte törvényszerű lesz.
Tudok olyan emberekről akik letették a cigit, és nem szoknak rá vissza, még ha néha elszívnak egy szálat, akkor se. De ők egyben életstílust is változtattak: új munkahely, új élet, stresszkezelési technikák, sport, sok pihenés, stb. Ezt persze nem könnyű egy embernek kiviteleznie, főleg a mai világban.
De ha arra gondolsz, hogy csak így lehetsz hosszú életű, akkor érdemes. A mai világ elég egyszerű: fiatalon dolgozd ki a beled, cseszd szét a tested mindenféle méreggel, aztán 40-50 évesen költsd el minden pénzedet gyógyszerekre, végül halj meg korán, még nyugdíj előtt. Ez a nyugati társadalom célja az egyénnel. Ha ebből a világnézetből képes vagy kitörni, már nyertes vagy - és a cigi onnantól már nem lesz állandóan visszatérő probléma.
Meg.
Nekem volt egy pasim, eleinte csak buliba cigizett az nem zavart hisz ritka volt, aztán rákapott, mindig mondta hogy leteszi... (napi 1-1,5 doboz lett) De ha a kiváltó ok (stressz stb.) nincs megszüntetve akkor nem sikerül. Illetve aki csak szokásból teszi, tehát nem oldja a stresszt vele annak kell az erő. Az én szüleim amikor belevágtak a gyerekvállalásba egyik napról a másikra mindketten letették 4 év után, 40éve nem nyúltak hozzá. Nagypapám amikor megmutatták neki a tüdőszűrője eredményét aznap abbahagyta a rémülettől pedig ő gyerekként kezdte sajnos!
Egyébként azt a kapcsolatomat tönkretette ,mert ahogy egyre jobban lett függő, úgy nem bírt ki órákat, aköré épült a napja, arra ment el a pénze, nem lehetett zárt helyre menni vele. Miután szakítottunk elkezdett drogozni is.
Én azóta a füstöt se bírom, marja a szemem, hányingerem van tőle. Megérzem bárkin, a kocsiba is ha beül egy dohányos. Így elvből nem dohányzó párt kerestem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!