Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért nem készíti el a jellemz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem készíti el a jellemzésem?

Figyelt kérdés

Párommal már egy jó ideje együtt vagyunk, megkértem, hogy írja le egy papírra, szedje össze a gondolataid, az ÉN negatív és pozitív tulajdonságaimról kendőzetlenül.

Szóltam neki, hogy ez nem a megsértődésről szól, hanem kíváncsi vagyok, hogy ő hogyan lát engem.

S nem csak a csukormáz szirupos ömlengéssel.


Szerinte: nem adja ezt meg, mert hogy ez nem mozdítaná előrébb a kapcsolatunkat, viszont lenne hátulütője, szerinte, vannak amiket nem akarok hallani, mert hogy azt nem fogom elfelejteni... stb..


de könyörgöm, ezzel az emberrel szeretném a továbbiakban is megosztani az életem, de ha azt sem tudom, hogyan is értékel engem miért maradjak vele?


Mit gondoltok erről?

jogosan kérem ugye?



2015. nov. 5. 06:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az már elég fura, ha olyan rosszakat gondol rólad, hogy inkább el se akarja mondani, mert annyira nem tetszene neked...
2015. nov. 5. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1: Nekem is a dolog gyenge pontja, illetve inkább az, hogy mért van Veled akkor? Ezen kijelentéskóből ítélve biztosan nem azért, mert nem bírt ellenállni Neked!

Csak kell neki valaki, majdnem akárki.

2015. nov. 5. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nézd, mi a párommal folyamatosan elég nyíltan jelezzük egymás felé azt, hogy mit értékelünk a másikban és azt is, ha valamit nehezen fogadunk el. Tapasztalatból írom, hogy töményen tényleg nagyon sokkoló szembesülni önmagunkkal. Ahhoz, hogy valaki képes legyen belenézni a másik tükrébe, nagyon erős énképpel és önismerettel kell rendelkeznie, de még így is nagyon nehéz szembesülni vele. Ne akard!

Ha mindenáron szükséged van a visszajelzésekre, akkor inkább váljon rutinná, hogy folyamatosan, apránként adtok egymásnak visszajelzéseket - mindig akkor, amikor éppen felmerül valami. Akkor tudsz vele bármit is kezdeni, ha úgy általánosságban kapod, akkor az inkább kapcsolatromboló. Nálunk egy-egy negatív visszajelzést is napokig, hetekig tart feldolgozni. Ha töményen kellene vele szembesülni, az valószínűleg egy életre tönkretenné a kapcsolatunkat. Úgy, hogy mindketten tudatosan foglalkozunk önismerettel és van gyakorlatunk az önmagunkkal való szembenézéssel!

Az, hogy nem túl stabil az énképed, mi sem bizonyítja jobban, mint hogy ennyire fontosnak érzed, hogy tudd, mit értékel benned a másik! Egy egészséges önértékelésű ember tudja magáról, hogy mi értékes benne, nem függ a visszajelzésektől (persze attól még jól tud esni!). A másik dolog, hogy az egészséges énképpel rendelkező ember nem követeli, elvárja, hanem kialakítja azokat a kapcsolati normákat, amikre vágyik. Például ha neked fontosak a visszajelzések, akkor elkezded ADNI, és nem a másiktól várod.

Teljesen megértem a párod reakcióját, személyes tapasztalataim alapján én sem zúdítanám így rá a páromra a véleményem, pláne ha így, ebben a formában kéred. Ez bizonyítja, hogy nem állsz rá készen, hogy befogadd.

2015. nov. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez elég nagy hülyeség.Papír nélkül is tudnod kellene hogy nagyjából mit gondol rólad akivel együtt vagy.Én pl.tisztában vok a saját hibáimmal,ugyanezeket a hibákat veszik észre mások is,nincs eltérés.Igaza van különben,akaratlanul is felemlegetnéd a papírra leírtakat.Itt inkább az a gond,hogy nem vagy tisztában azzal az emberrel,akit a párodnak nevezel,ez régen rossz.
2015. nov. 5. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Már meg vagy bántódva amiatt, hogy nem hajlandó ezt "megadni" neked.


Egyébként mit vársz egy ilyen írott listától? Mi az, amit nem lehet a mindennapi beszélgetések alkalmával elmondani, vagy megkérdezni a másiktól? Ha tőlem ilyet kérne a kedvesem, akkor azon gondolkoznék, hogy hol van akkor, és mit csinál, amikor beszélgetek vele.

2015. nov. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1 és 2 válaszoló, szerintetek az elképzelhetetlen, hogy valaki nem a hibátlansága miatt, de még csak nem is a hibái ellenére, hanem a hibáival együtt szereti a másikat? Mondjuk tudom róla, hogy sértődékeny, de attól még szeretem, csak próbálok úgy kommunikálni vele, hogy ne mondjak olyat, amit ő sértőnek értékelhet. Például nem írom le neki, hogy te nagyon sértődékeny vagy.
2015. nov. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6: Velem még nem fordult elő, hogy kiválasztottam volna valakit kedvesemnek, akinek bármelyik tulajdonságát negatívnak tartom.

a kedvesválasztásnak pont az az apropója, hoyg valaki nagyon tetszik, mert mindene tetszik.

Ha nincs ilyen ember, akkor nincs okom arra, hoyg kedvesem legyen, hogy kedvest akarjak.

Ez iylen tiszta dolog.

2015. nov. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

6 vagyok.

Igen, velem is így volt 16 évesen. Akit kiválasztottam, annak semmilyen hibája nem volt, lehetett szeretni a tökéletességéért. Kb. két hétig. Akkor kiderült, hogy neki is vannak hibái, ő is büdöset fingik, én meg rettenetesen csalódott voltam. Aztán felnőttem, és kezdtem belátni, hogy tökéletes ember pedig nincs. De ha lenne, akkor sem biztos, hogy ilyenre vágynék. Milyen rosszul érezném már magam a hibáimmal együtt egy tökéletes ember oldalán...

Nekem szerethető társ kell, nem hibátlan.

2015. nov. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8: Ha van problémád, az gondolom, állandó beszédtéma köztetek. És nem titkolod előtte, és ha rákérdez, vané-e gondod vele, akkor nem azt mondod, hogy nem mondod el.
2015. nov. 5. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Van problémám, nem titkolom, de nem is állandó beszédtéma. Ha kérdezi, elmondom, ha nem kérdezi, akkor is (mármint ha aktualitása van), de listát nem írok róla, és nem értékelem a kedvesem.
2015. nov. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!