Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Egy normális párkapcsolatnál miért számít ennyire, hogy valakinek milyen a végzettsége és a munkája, miért kell ezzel foglalkozni?
Ha nem így lenne , akkor értelmetlen lenne az élet.
Aki tanult ember az legyen rá büszke, mert nem azért tanult hogy aztán pár év múlva a sarokba hánnya még a gondolatát is.
Ha el akarsz érni valamit a kapcsolatban az életben , igen fontos a munka.
"Egy normális párkapcsolatnál miért számít ennyire, hogy valakinek milyen a végzettsége és a munkája, miért kell ezzel foglalkozni?"
Azért kell, mert egy "normális párkapcsolat" közös jövőről, családalapításról (is) szól. Nem mindegy, hogy a nincstelen és/vagy lusta pasast tartja el az asszony, vagy a férfi viszi a hátán az egész életüket, a plázacica meg csak arra képes, hogy költekezzen. Persze ezek a szélsőséges példák.
"Az egyik egy egyszerű alkalmazott a másik vezető beosztású."
Ha a férfi az alkalmazott, az kellemetlen lehet a férfiúi önbecsülés szempontjából. Hiszen mi vagyunk az erősebb nem. Belénk van kódolva, hogy erősek, vezetők, kenyérkeresők, védelmezők legyünk. A "nem vagyok a helyemen" érzése keríti hatalmába a férfit.
"Nem tudom felfogni azt, hogy egy társadalmi státusz miért számít annyira, mint maga az ember, ennek másodlagos tényezőnek kéne lennie."
Én sem értek egyet azzal, ha címkék alapján értékelik az embereket. Pl. herceg, doktor, tábornok, miniszter, szolga stb. Viszont ezek többnyire meghatározzák az illető társadalmi fontosságát. Van akinek ez sokat számít, van akinek nem. Az biztos, hogy ezek nem írják le azt, hogy az illető milyen jellem, milyen személyiség, milyen erkölcsi tartása van stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!