Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom nem nagyon akar engedni nélküle sehova, mit tegyek?

Figyelt kérdés
A párom a kezdetektől fogva féltékeny.Ez mondjuk a nagy korkülönbségnek is betudható.Ő 31 én 20. Ha elakarok menni valahova nélküle, rendesen harcolni kell vele, teljesen kiakad és mindenfélével próbál meggyőzni a saját igazáról, pedig nekem még szükségem van arra, hogy nélküle is menyjek a barátnőimmel néha moziba vagy pizzériába vagy csak akár egy jó kis csajos estre. Úgy gondolom nem szabad megfojtani az örökös együttléttel a másikat, de ő ezt nem akarja elfogadni, ha esetleg szólnak a haverjai, hogy menyjenek kajálni vagy csak találkozzanak,én szó nélkül elengedem nem csinálom a műsort, mert szerintem természetes, hogy a másik ember is vágyik a barátai társaságára a párja nélkül.Fordítva ez nem akar működni, félek így akar magához láncolni, de nekem így egyre rosszabb lesz.Mi lesz később?!Egyébként most voltunk három és félévesek.Segítsetek ha valakinek van tapasztalata vagy véleménye a témáról.Köszi
2008. aug. 14. 21:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az en baratom cakkra ilyen...Mondtam neki egyszer mikor kiborultam, h ha szeret akkor ne magahoz akarjon lancolni, hanem boldogga akarjon tenni...

mi megbeszeltuk a dolgokat. Az idonk 99% at egyutt vagyunk, az ilyen kulon programokat pedig akkorra tervezzuk mikor tudjuk h a masiknak valami halaszthatatlan problemaja, elinteznivaloja van. Persze nem egy satorozas, vagy koncert stb mert szerintem is ilyen helyekre egyutt "illik" menni...de a szabadsag sztem is kell.

Oszinten kell beszelni...talan azt mond el neki amit ide leirtal. remelem sikerul UDV

2008. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos már volt róla szó, de makacsul ragaszkodik az gazához, hogy ha nekem ez az életmód kell akkor keressek mást!Hiába próbálom győzködnöm, egyszerűen bizalmatlan pedig nincs oka rá!!Nem csaltam meg,és nem is történt még kitudja milyen nagy dolog.:(
2008. aug. 14. 21:37
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a korkülönbség függvénye. Szerintem 31 évesen is kéne, hogy szüksége legyen az embernek néha egy kis különlétre. Meg kell neki mondanod, hogy te egy önálló lény vagy, nem a gyereke vagy egy tartozéka, akinek az ő jóváhagyására van szüksége. Ha ezt nem érti meg, akkor kettőtök közül ő az éretlenebb, még ha idősebb is. Ha szeret téged, akkor bízik benned, és hagyja, hogy éld a saját életed. Amúgy én is voltam ilyen kapcsolatban. Nekem 16 évesen volt egy 32 éves barátom, 3 évig jártunk, és mind a ketten ilyenek voltunk. Egyikünk sem akart a másik nélkül menni sehová, ha mégis, akkor abból kölcsönös hiszti volt. Ez ment két évig. És mivel ezt így sikerült kiépíteni, az utolsó egy évünk ilyen függetlenségi háborúból állt. Borzalmas volt. Azóta megfogadtam, hogy nem megyek bele olyan kapcsolatba, ahol egymás nélkül sehová nem lehet menni. Sajons azóta ismét belekerültem ilyenbe, akkor azt fogadtam meg az előző mellett, hogy olyanba sem megyek bele, hogy minden nap találkozni kell, amikor még fél éve sem járunk. Mostanra sikerült saját magamat rávenni, hogy ezeket a szabályokat betartsam, mivel eleinte tényleg tök jó sülve-főve együtt lenni, de egy idő után az ember úgy érzi, megfullad. Most van alakulóban egy kapcsolatom, szerencsére a jelöltem elég sokat dolgozik, két munkahelye van, így nem is rendelkezik annyi szabadidővel, hogy minden percben velem akarjon lenni, így én magától értetődően nagyon gyakran tudok majd barátnőimmel találkozni, de rá sem fogok ráakaszkodni, ha a haverjaival akar találkozni és nem velem, hiszen neki sem csak az én társaságomból áll a világ, bár még csak az udvarlási stádiumban vagyunk, de ezt most nem fogom elszúrni ilyen hülyeségekkel. És szerintem jó ezt hamar tisztázni egy pasival, hogy mindketten ugyan úgy menjetek bele a kapcsolatba, mindketten ugyan azt várjátok tőle. Te is próbáld ezt mihamarabb tisztázni a barátoddal, mondd meg, hogy neked ez csak így elfogadható, és ha neki nem, azt még most döntse el. Tudom, hogy ti már régebb óta jártok, három és fél év nem kis idő, de ha tovább halogatod, akkor csak még rosszabb lesz.
2008. aug. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Hintalow ***** válasza:
100%

Nekem is volt olyan kapcsolatom, amiben azt várta tőlem a párom, hogy "99%-ban együtt, ha van valami egyéb elfoglaltság, akkor lehet külön is mendegélni" persze ha együtt voltunk társaságban, akkor is folyamatosan vele kellett foglalkozni, és a legkisebb semmiségeken megsértődött. Menekültem abból a kapcsolatból :D

A kérdezőnek: sajnos ilyen mértékű korkülönbségnél az eddigi tapasztalataim szerint ez előbb-utóbb kivédhetetlenül előjön. Az okai: a párod a korából adódóan már nagyobb stabilitásra vágyik, mások az igényei.

A másik: fél hogy találsz valaki mást, fiatalabbat, jobbat stb. Ezért magához akar láncolni, ellenőrizni, mert úgy érzi, hogy nem veheti fel a versenyt a korosztályoddal.

És valószínűleg ő maga pedig nem akar veled tartani, ismét csak a korkülönbség miatt, mert itt már érvényesül kicsit a "generációs szakadék" azaz nem találná a közös hangot velük. (ez persze csak abban az esetben él, ha az ismerőseid inkább a te korosztályodat képviselik)

Megoldás: esetleg megbeszélni vele a dolgot, hátha segít.

2008. aug. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
18%
Azért mert a nők mindig megcsalják a párjukat. Persze, hogy félti a férfi a nőt. Ezzel mutatj ki hogy kb mindennél fontosabb vagy nála. Elmész minden héten buliba, leiszod magad vagy leitatnak és valami fasz kihasznál úgy hogy akár nem is tudsz róla. Ez tényleg olyan jó lenne? Tényleg miért is kéne haragudnia a párodnak...örülni kéne hogy egyáltalán ilyen párod van aki ennyire szeret és félt
2008. aug. 14. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
86%

"Azért mert a nők mindig megcsalják a párjukat"

már bocs, nő vagyok, és két barátom volt eddig, és mindkettő úgy megcsalt mint a huzat.. Nem kell általánosítani, az én ppéldámból mondhatnám azt is hogy "mert a pasik mindig megcsalják a nőjüket" nah ez nem így van.

2008. aug. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én sem értek egyet azzal a hozzászólóval aki azt írja, hogy örülnöm kellene, hogy jó, hogy ennyire félt a barátom.Az oké, hogy félt természetes és kölcsönös de azért mindennek megvan az egészséges határa.Már szinte úgy viselkedik mint ha az anyám lenne, nem tudom, hogy ezt a hozzászoló hogy viselné, hogy felnőtt létére kisgyerekként bánnának vele.Én nem azt írtam, hogy arra van szükségem, hogy minden héten diszkózzak valahol a barátnőimmel és jól leigyam magamat, hanem, hogy legyen egy kis önnálóságom ilyen téren.Egy két nap egy időnként amikor leüllünk a barátnőkkel jól megbeszéljük az élet dolgait.
2008. aug. 14. 23:14
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt annak idején egy ilyen pasim,aki állandóan elvárta,hogy mindenhová vigyem őt is magammal,mert szó szerint fél órát nem bírt ki,ha nem látott.Az persze kizárt volt,hogy én egyedül menjek el boltba vagy bárhová.Nálunk mondjuk az volt,hogy ő nem is vágyott szabadságra.Nekem ez már sok volt és bizony sehogy se tudtunk dülőre jutni egymással hónapkig ezért,így vége lett a dolognak.Nagyobb korkülönbségnél ez van,hogy előjön,ezt valahogy meg kell beszélnetek,mert így hosszútávon ez megkeserítheti nagyon a kapcsolatot.Értesd meg vele,hogy ti együtt vagytok,szeretitek egymást,attól még kell,hogy legyen mindenkinek magánélete,amikor barátokkal van stb.Nem kis ideje vagytok együtt,ha valóban szeret,bízzon benned meg végre.
2008. aug. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Csodálom, hogy ennyit kibírtál. Én férfi vagyok, de még engem is feldühítenek az ilyen bunkók. Aki ilyen paraszt, az 30 éves nővel is ilyen lenne, ilyen is fog maradni. Nem a középkorban vagyunk basszus. Láttam én már ilyet nem egyet, nem maradnak barátnőid az lesz a vége. Lépj ebből a kapcsolatból még nem késő. Nekem meg se fordulna a fejemben, hogy ne engedjem el a barátnőm valahova. Szerintem még a feleségének se tilthatja meg senki, hogy elmenjen valahova a barátaival.
2008. aug. 15. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Most az utolsó válaszról jutott eszembe, hogy tényleg nem maradnak barátnőid! Én is így voltam abban a bizonyos kapcsolatomban, hogy hiába hívtak a régi barátok barátnők ide-oda, mindig le kellett mondanom, mert a párom nélkül sehová nem mehettem, hát három év alatt szépen el is tűntek, aztán amikor rájöttem, hogy nem ezt az életet akarom élni, 18 évesen még nem akarok minden nap "kisfeleségem" szerepben tetszelegni, akkor boldog voltam, ha valaki szóba állt velem és hajlandó volt meghallgatni amit érzek. Becsüld meg a barátaidat, mert ők kitartanak melletted, ha te is kitartasz mellettük, de ehhez az kell, hogy a barátod másnak is helyet hagyjon az életedben.
2008. aug. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!