Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Első párkapcsolat. Tanácstalan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Első párkapcsolat. Tanácstalan vagyok. Ti tapasztalataitok, javaslataitok, ötletetek?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, 4 éve együtt a legelső barátommal.

Nagyon aranyos fiú, kedves és minden hibámmal elfogad. Viszont, nekem valami hiányzik, és ez talán az idő alatt veszett ki belőlem... Nem érzem már azt az izgatottságot, mikor találkozok vele, ha két hétig nem látom, nem is hiányzik, és úgy, minden olyan megszokott. Nem tudom hogyan lehetne felizzítani a tüzet, már arra sem emlékszem, mikor volt, mikor legutóbb nagyon vártam és szerettem. Tudom, hogy nem hangozhat valami romantikusan. Unalmasnak érzem az életemet, szeretnék szerelmes lenni, mint a többiek. De közben nem tudok elszakadni mégsem, nem könnyű ennyi eltöltött idő után csak úgy megválni tőle. Anyukám azt mondja, nem szabad leragadni az elsőnél, és ismerkedjek másokkal is, hátha jön valaki akibe bele tudok szeretni, újra. Nekem ez nagyon nem tetszett mikor mondta, hiába idősebb, nem akartam neki igaza adni. Most olyan három hónapja van valaki, akivel nagyon sokat beszélgetek. Megfogott a személyisége, és ő többet szeretne tőlem. Alapból látok komplikációkat a dologban, pl. táv, pár véleményeltérés mondjuk szexuális téren, de szerintem ezek nem leküzdhetetlen dolgok. Nem úgy, mint az, hogy most párkapcsolatban élek. Nem azt mondanám, hogy feladnám az új kedvéért... Hanem, nem tudom magamban hova tenni a bűnös gondolataimat, és nem tudom, mit kéne tennem hogy a jelenlegi helyzetemben a legboldogabb legyek.


2010. jan. 14. 10:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Első körben miért nem beszélsz a barátoddal? Hátha neki van ötlete, mit tegyetek, hogy újra jó legyen a kapcsolatotok. Ha azután sem változik semmi benned, akkor ott kell hagynod őt.
2010. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
70%

Amit leírtál úgy tűnik egy megcsalás érlelődik!

18/F


Üdv:PUBY

2010. jan. 14. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

1. Ezek nem bűnös gondolatok.

Kettő. Teljesen természetes, ami "lezajlik" benned. Bár (tapasztalatból merem állítani) az új kapcsolat is egy idő után ugyanúgy ellaposodhat. Sőt.

Itt kell valami új. Csináljatok olyat, amilyet még sosem. El kell szakadni a megszokott rutintól. Nem kell várni az ünnepeket, hanem ünnepeket kell teremteni. (pl. Kinek kell a valentin nap? Nem kell. Minden nap lehet ünnep.)

Mert mindenki hajlamos azt hinni, hogy az "ÚJ" az törvényszerűen jobb is lesz... És mért ne lehetne a régiből egy sokkal szebbet csinálni. Egyáltalán nem olyan nehéz az. Csak először magadban kell megváltoznod. A hozzáállásodon. Azon, hogy elhiszed, hogy ez a "RÉGI" már nem lehet sose jó. Vagy hogy unalmas. És ki miatt unalmas? Kettőn áll a vásár. Neked is ugyanúgy kell dolgozni érte, mint a másik félnek. A romantikát nem csak várni kell, hanem teremteni is. Még akkor is, ha te vagy a lány... És beszélni, beszélni, beszélni. Meg kell tanulni lekommunikálni ezt a dolgot. Meg minden mást.

Mindenesetre én nem hagynám ott a biztonságot, az száz.

2010. jan. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Puby: már máshol is olvastam a hozzászólásaidat, de tanácsot nem igazán adsz...szerintem ilyen válaszokra senki nem kiváncsi.
2010. jan. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Akkor leírom az én véleményemet én barátnőmmel már 4 éve járok nekem is volt ilyen időszakom hogy nem nagyon hiányzott meg ha el is ment valahova pár napra és miután visszajött olyan mintha előző nap találkoztunk volna kicsit gondolkodtam hogy ez miért van rájöttem arra hogy szinte sosem csinálunk együtt semmit mindig abból álltunk ki hogy elmentünk egymáshoz TV-tünk megnéztünk egy két filmet és kész utána gondolkodtam elvittem vacsorázni bowling-ozni moziba vásárolni és mondhatom meghozta az eredmény sokkal többet beszélgetünk elhív pár helyre stb.

Nem tudom hogy ezzel segítettem e de remélem igen ;-)!

Ja és lehet hogy láttál már pár helyen hogy nem nagyon adtam jó válaszokat mert nem akarok mindegyikre egy regényt írni mert nem vagy ok egy nagy íróbetyár :)!

18/F


Üdv:PUBY

2010. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
A távkapcsolat egy kín. Engem csak távkapcsolatban csaltak meg, szóval azt nem ajánlom. Ha már elhagyod a barátodat, olyat keress, aki helybéli.
2010. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is körbe kellene nézni. Mi lesz 10 év múlva ha már most így érzel. Ideig óráig fel lehet pörgetni a dolgokat, de újra leülnek, ha nem azzal vagy aki egy életen keresztül újra és újra fel tud izgatni, és te is őt. Fiatal vagy még. Kár lenne házasság meg egy két gyerek után rájönni, hogy ez tényleg nem megy. Most lépj, ha úgy érzed hogy ez nem az igazi.
2010. jan. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi gond volt Puby vállaszával? Megmondta azt amit a kedves kérdező is nagyon jól tud.
2010. jan. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A válasz írója 58%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:24


Egyet értek ezzel a hozzászólással...

4 éves kapcsolat melyik 4 éves kapcsolatba nincs holtpont?

Amikor már nem érzed azt ,h húha ,de szeretem....

Minden kapcsolatba van ilyen az új is még ha tényleg találsz egy újat akit szeretni fogsz abba is lesz ilyen hidd el...Így van kommunikálni kell...Programokat kell csinálni tudom nehéz mert az anyagiak nem mindig engedik meg ,nálunk is ez volt a probléma!!

De tenni kell érte közösen mind2-en....Közös emlékek stb...Ha újba kezdessz ott is előfog jönni ez!

És sokkal jobb lehet a mostani kapcsolatod mint egy új!Ha mind a 2-en akarjátok persze ez nem lesz egyszerű!

2010. jan. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem, nem tudom nagyon is jól, mert attól, hogy így érzek nem feltétlen jelenti hogy megcsalást fogok végrehajtani, ez egy általánosítás, ami messze áll a személyiségemtől.


Beszéltem vele, hogy már nem szeretem úgy, már többször is beszéltünk róla, de nem történik semmi. Én már nem tudok mit kéne nekem tennem, szerintem a hozzáállásommal nincs baj. Akármikor találkozunk, próbálom a maximumot nyújtani, újat mutatni, de szerintem ő ebbe belekényelmesedett, vagy nem tudom. Nyáron volt sok közös program, bicikliztünk együtt, elszokott vinni ebédelni kajajegyből, pizzázni, mozi is becsúszik néha, szóval a programokkal szerintem nincsen baj.


A válaszokat még mérlegelem, köszönöm a hozzászólásokat!

2010. jan. 14. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!