Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Miért olyan anyagiasak a mai...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért olyan anyagiasak a mai fiatal nők? (bővebben -->)

Figyelt kérdés

Miért várjátok el a férfiaktól, hogy a tenyerükön hordozzanak titeket? Miért fontosabb a tárgyi ajándékozás, mint a szeretet kifejezésének egyéb formái? Miért tartatjátok el magatokat oly sokan?

Miért csak ilyen nőkkel hozott össze a sors? Mindről kiderült, hogy nem én kellek neki, hanem a (nem létező) pénzem.

Csak a gazdag férfiaknak jár a boldogság? Akinek (most kicsit túlzok) se inge, se gatyája, az pusztuljon meg a szeretetéhség nevű "betegségben"? Igen, egy férfinak is szüksége van szeretetre. Nem csak a pénz, a szex meg a hatalom, sőt...

Értem én, hogy így teszteltek, mennyire lennék jó családfő - de ez megengedhető ebben az elaljasult, pénzközpontú világban? Ja, hogy egy pénzes pasival biztonságosabb családot alapítani. Persze, de vajon megéri? Mindenáron kell családot alapítani?

Mi a jobb? Ha az ember fia hullafáradtan ér haza a munkából, hordja haza zsákszámra a pénzt, de semmi érzelem, odafigyelés, szeretet, mert a kimerültségtől már nem futja rá; vagy ha éppen annyi pénze van a férfinak, hogy saját magát el tudja tartani, de testileg, lelkileg, jóban, rosszban társa a nőnek?

Jó, bizonyára létezik valamilyen arany középút, amit nekem még nem sikerült elérnem. Tudom, béna vagyok. Nem baj, majd összejön, igyekszem. Egyedül kellene elérnem? Hát nem a közösen elért eredmények a legszebbek? Nem arról szól az élet, hogy a társak alakítják, formálják egymást? Nem az "együtt" a lényeg, a "külön-külön, mindenki a saját útján" helyett?


Nem arról van szó, hogy a mai férfiakat (és nőket is talán?) elfelejtették felnevelni? Eh, kicsit messzire vezet ez...


Az igazi kérdésem ezek után talán az, hogy ilyen gondolkodással, ilyen helyzetben van-e esélyem normális párkapcsolatra, vagy előbb gazdagodjak meg, és csak utána próbálkozzak. Vagy csak rossz helyen próbálkoztam eddig?


26/F, akiből néha előtör a szánalmas nyavalygás, mert egy kicsit megrettent az elvárásoktól.


2009. dec. 22. 14:36
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

a hosszú kérdésedre egy viszonylag rövid válasszal szolgálnék, ami talán egy ellenpélda is lehet.


2 éve vagyok a párommal. nagyon kevés pénze van. egyetemista, kollégista, a szüleinek hatalmas tartozása van. nem kap pénzt. annyija van, amennyit összekuporgat ilyen-olyan munkákból. soha nem kértem tőle semmit. ha felajánlja, hogy meghív valamire, többnyire visszautasítom. ha mégis elfogadom, később viszonozom neki mással. ünnepekre, alkalmakra mindig kérem, hogy ő, saját kézzel vagy aggyal csináljon valami apróságot, ne pedig vegyen. bár ezt hiába kérem tőle, ő kitalálta, hogy neki nincs tehetsége ilyesmikhez...


talán csak rossz helyen keresgélsz. nagyon rossz helyen. vagy csak simán peches vagy. biztos, hogy a megfelelő helyen keresed a társad, és te nem hibázol semmit? gondolkodj el.

2009. dec. 22. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Először is, ne általánosíts! Azért, mert még nem jött el a te időd, ne írj le minden nőt. Nem vagy még elkésve. A párom 31 éves koráig kellett hogy várjon rám, addig csupa semmirevaló kapcsolatai voltak.

2009. dec. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
8%
Hát, én tudod mikor állnák össze csóróval. Alap hogy full mercivel meg teli aranyokkal vagyok meg rakva, tuti nem tenném össze magamat csoro parasztokkal. Bocs a kifejezésért. :)
2009. dec. 22. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

OK. értem, igazat is adok neked, részint. Abban is, hogy a nők szeretik magukat és családjukat biztonságban tudni.

Család azért kell, mert...hát csak úgy tengődnénk a világban, röviden.

Vannak nők, akikben ez a vágy túlteng.(mármint az anyagiak) Vagy felszínességük, vagy valami más okán. szerintem ők vannak kevesebben.

De, szerintem téged is túlságosan foglalkoztat a pénz.

Talán azért, mert félsz, hogy nem tudsz megfelelni valamely elvárásoknak?

A nők többségének biztonságra van szüksége. Hogy mellettük álljanak ha esik, ha fú.

2009. dec. 22. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező felvetése jogos, persze nem általánosan igaz. Ellenben én 28 vagyok, és úgy látom, hogy 10-12 éve amikor én voltam 16-18 akkor nem voltunk ennyire anyagiasak.

Ez talán a médiának köszönhető, hogy mindenhonnan az folyik, hogy ha nincs ekkora autód, meg fukszod és 100 rongyos napszemüveged, akkor nem vagy férfi! Illetve ha nem Louis Vuitton táskád van, és nem vagy full trendi, nem ezzel fested magad, nem azzal mosol hajat, és nincs a hónod alatt csivava, akkor nem vagy nő.

Érdekes dolgok ezek. A nők egyik része 50 kilósan is fogyózik, de rengeteg cucuka van aki magára húzza a szűk topikát a buliban, pedig ritka visszataszító benne...

Nem nagyon van önkritika sem.

Megint csak a média azt sulykolja, hogy bármi lehetsz, bármit elérhetsz, csak legyen elég pénzed!

És a legnagyobb baj, hogy a szülők szarnak a gyerekre. Nézze a tévét, addig sincs láb alatt.

És itt bezárul a kör.

2009. dec. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak egy ellenpéldával tudnék jönni. Az én családomnak igen jó az anyagi helyzete, mindig azt várták el tőlem, hogy valami legalább orvosnak tanuló, gazdag, jóképű sráccal álljak össze. Én ehelyett egy olyan srácot választottam, aki 16 évesen elköltözött otthonról, volt, mikor az utcán aludt, nincs diplomája, sem menő állása, nincs pénze, stb. Őt nem érdekli a pénz vagy a formaságok, ami érdekli, az a festés, zenélés és én. Tudom, hogy nem egy tipikus családfő jelölt, de én halálosan szeretem, mert csodálatos ember, tele értékekkel és izgalmassá teszi az életemet. Választhattam volna valami jogászt vagy orvost is, de nem tettem, mert Ő az, akit imádok és bármit megtennék érte, holott Ő jó anyagi háttérrel egyáltalán nem rendelkezik.

20/L

2009. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Nos annyi idős vagyok, mint te és férfi szintén. Én nem keresem azon nőket, akik a pénzre mennek és ők sem engem. Pedig hidd el, látszik rajtam, hogy nem vagyok szegény. Nem is állnék szóba egy olyan lánnyal, akit el kell tartanom. Én, ha családot alapítok természetesen a párom mindent meg fog kapni tőlem, de ne azért szeressen. Vagyok olyan emberismerő, hogy elég gyorsan kiszúrom azt, aki csak erre megy. Szerencsére eddig egy ilyen nővel sem volt dolgom. Vannak még szép, csinos, értelmes nők, akiknek te kellesz. Járj nyitott szemmel, én is azt teszem és lám mióta erre rájöttem ragadnak rám a csajok:)
2009. dec. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a bíztató szavakat!

Írhattok még :-)

2009. dec. 22. 15:57
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Régebben is anyagiasak voltak. Ez természetes emberi ösztön, sajnos.

Én nem is akarok párkapcsolatot, mert amíg nem volt pénzem, addig senkinek sem kellettem, most hogy el tudom magam tartani, már lenne jelentkező, akiket azért egy éjszakára beszoktam fogadni ;)

utána meg egy bunkó sz*rzsák vagyok.

De kérdem én: ki a bunkó? Az aki kihasználja a nők anyagias mivoltát, vagy az aki anyagi javak alapján keres magának párt?

2009. dec. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én 30 éves,két gyerkőcös lány,feleség,anya vagyok.

Saját példám az,hogy a párom egy zacskónyi ruhával érkezett a kapcsolatunkba.Segédmunkás,8 általánossal.

Munkahelye van,immár 13 éve ugyan annál a cégnél dolgozik,de persze minimálbér...ha nem járna maszekolni,akkor még ennyi se lenne.

Szó szerint én vagyok a családfenntartó!

Én tripláját keresem mint a párom,igen sokat dolgozom érte és sokat tanultam,hogy így kereshessek,két diplomám van,nyelvvizgáim,amit még akkor csináltam,mikor hírbe sem volt a férjem.

Mellette ott a család a gyerekek,a rezsi,a kaja stb..

És minden évben tudunk menni nyaralni! Az én pénzemből!

A párom fizetését is beosszuk.A titok? Nincs enyém nincs tiéd közös van.

Soha nem hánytorgattam fel neki,hogy nő létemre többet keresek,soha nem kértem egy ruhhát,ékszer stb...

Megveszem magamnak,sőt a szolibérletemet is magamnak állom!:)

Fodrász? saját pénzemből.A gyerekekre költünk közösen.

Én sose voltam nyavalygó,hisztis,cicababa.

Mi az,hogy eltartani egy nőt??? Hol élünk? Múlt században? Könyörgöm,egyenjogúság van nem?

Az utcán,a boltokban egyenesen lehánynám a műkörmös,műmellű,póthajú guminőket,akik méregdrága kocsikból szállnak ki a közért elött,és költik apuci vagy a szerető pénzét...!!!

Nekem van B és C jogsim is,de képzeld,kocsink az nincs....egyenlőre nem tudnánk még azt is fenntartani.

A gyerekekkel busszal járunk,gyalog,esőben,hóban,szélben.A sulinál,óvodánál meg azt látom,hogy anyuci a kocsiból úgy veszi ki a gyereket,hogy nehogy véletlenül havas legyen a cipőcskéje...még ennyi levegőzést sem enged neki,pedíg az ovódától 3 percre laknak.

Én sose sírtam kocsiért,sétálok,az sokkal jobb.

Szóval ezzel a hosszú történettel csak azt akartam leírni,hogy vannak még olyan lányok-nők,akiknek többet ér a szerelem,a szeretet az odaadás,a törődés mint a pénz.És a szerelem nem pénztárca függő,ezt én mondom egy 30 éves,vörös,természetes csaj.

2009. dec. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!