Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Mi a véleményetek a papi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek a papi nőtlenségről (cölibátus)?

Figyelt kérdés
Miért tiltja a katolikus vallás?
2013. dec. 5. 07:26
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarok vallási vitát, de ha végignézzük a kereszténység fejlődését a kezdetektől,a biblia kialakitását, az átvett ünnepek végeláthatatlan sorát, és az apokrifeket is, akkor mindenki számára világos, hogy mesterségesen van létrehozva, és elég nagy humbug. Ez egyre világosabb egyre több ember előtt. Valójában ez "szektás probléma", csak 2000 éve létezik. (hála annak a folyamatos vérfürdőnek amit rendeztek)
2013. dec. 5. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Én ismertem olyan kispapot, aki sztriptízbárba járt, de inkognitóban ( vagyis nem reverendában).
2013. dec. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Utolsónak: ez még a jobbik eset, legalább nem b.u.zi.
2013. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ez egy félreértelmezett "hagyomány". Ha az alapjait keressük, akkor gondolom a 12 tanítványhoz kellene visszamennünk, akik elhagyták a családjukat is, hogy ezek után Isten igéjét hirdethessék. Úgy gondolom, a legcélszerűbb az lenne, ha ez önkéntes döntés lenne, és nem lenne feltételként szabva.
2013. dec. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen, csak az apokrifek szerint 70+ tanitvány volt :)

Az újszövetségben is megvannak ennek a nyomai, mert krisztust "tömeg kisérte" (a tanitványok)

2013. dec. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

12 apostol+ Jézus egy háztartásban él (egyház tartásban X) ), nincsen feleségük és gyerekük, ráadásul egymás lábát mossák.... gyanús! ;)

Még én is meg tudom mosni a saját lábamat, nem hiszem, hogy rokkant nyugdíjasok lettek volna.

2013. dec. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!