Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Hogy mondjam el neki, hogy ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy mondjam el neki, hogy ez nekem rossz?

Figyelt kérdés

A barátommal több, mint két éve vagyunk együtt. Szinte naponta találkozunk, de 98%-ban csak jön, lefekszünk és alszunk, aztán reggel kelünk, én megyek a buszhoz, ő meg melóba - tehát jóformán úgy igazán alig vagyunk együtt. Hétvégén lenne erre inkább lehetőség, de legtöbbször ő még olyankor is lelép korán, mert hogy megkérték, hogy segítsen (haver, munkatárs, hasonlók). ez így rendben is volna, ha nem csinálná minden héten. Én úgy érzem, hogy elhanyagol, és próbáltam már ezt mondani neki is, de akármilyen tapintatosan akartam fogalmazni, mindig azt hozta ki belőle, hogy jaj mert én nem értem meg őt, mert ő megígérte... Igen ám, de nekem is sokszor ígért már meg dolgokat, és érdekes, hogy azokat viszont legtöbbször elfelejtette - és a legtöbbet olyan indokkal, hogy másnak segített, holott nekem már hamarabb megígérte az adott dolgot...

Hogy közölhetném vele úgy, hogy mit érzek, hogy ne sértődjön meg rögtön?


2009. nov. 14. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
sajnos nem tudod úgy közölni az érzéseidet, hogy ne sértődjön meg. nem lehet az, hogy már nem akar veled lenni és inkább így akarja közölni veled ennek a tényét?
2009. nov. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szoktatok ti beszélgetni? Mert az egy kapcsolatban nem szokott ártani. A legalapvetőbb, hogy elmondhatod neki az érzéseidet és ő is neked az övét. Enélkül nem fog működni a dolog. Tehát mondd el neki, úgy ahogy érzed. Ez nem arra megy, hogy ki sértődik meg és ki nem.
2009. nov. 14. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem hiszem, mert egyébként meg iszonyú sok mindennel kimutatja a a szeretetét.

de mondjuk ha én megyek el egy félévben egyszer egy barátnőmhöz sz.gépet szerelni például, akkor bezzeg nagyon tud hisztizni, hogy addig se vagyunk együtt...

de én meg se szólaljak... :/

ennyi lenne az össz gondom vele, de olyan jó lenne értelmesen megbeszélni... de nem lehet, mert egyből fölkapja a vizet - rosszabb esetben elrohan :/

2009. nov. 14. 20:04
 4/9 A kérdező kommentje:

igen kedves második, képzeld, szoktunk.

csak szerencsétlen a tipikus "középső gyerek" a családban...

igazából komolyabb barátai nm is nagyon vannak, csak haverjai. a családdal szintúgy nem beszélget úgy rendesen. az érzéseiről meg aztán még úgy se beszélt soha senkivel - két éve próbálkozik vele, de nem igazán megy neki, legtöbbször én próbálom neki megfogalmazni,mert magának nem tudja kifejezni.

fura egy szerzet...

2009. nov. 14. 20:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy hasonló helyzetben levő elköltözött, mondva, hogy pár perc együtt töltött időért nem érdemes együtt lakni.
2009. nov. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én mindig azt mondom, hogy csinálj mérleget. ha legalább annyi a jó, mint a rossz, érdemes dolgozni érte.

ha több a rossz, nincs miről beszélni.


a másik meg, miért baj, ha megsértődik? mi fog történni? még kevesebbet lesz veled? :D


ne hagyd magad befolyásolni az érzelmi zsarolása által. hisztizzen csak, csapkodjon. ez az ő defektje, nem a tied.


tiszteld magad annyira, hogy félelem nélkül ki merd mondani, amit akarsz.

2009. nov. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

hmmm...azért ez furcsa, hogy "egyből fölkapja a vizet - rosszabb esetben elrohan" , egy ilyen dolgot normálisan is meg lehet beszélni ha az ember meg akar. De ő vmiért nem akarja, ami gáz. Nem tartom kizártnak hogy van egy másik barátnője is :S

Ha meg nem akkor nem szeret igazán...

én fiu szemmel igy látom.

2009. nov. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nekem azért elég furcsa hogy minden hétvégén egész napos programjai vannak. Persze, előfordul, hogy megkérik hogy segítsen, mert rendes pasi. De hogy minden hétvégén, és mindkét nap? hát nem tudom...

Nem biztos hogy van valakije, lehet hogy csak magányra van szüksége, és nem meri megmondani. Ha egyébként úgy érzed hogy jó a kapcsolatod vele, akkor hagyd, és csinálj mást.

Viszont azt, hogy írod, hogy mindenen megsértődik ami egy kicsit is kényelmetlen neki, azért szintén elég fura. Én ki nem állhatom a sértődős pasikat, sosem maradtam ilyen hapsi mellett, nekem rettenetesen fárasztó az ilyen meccsezés. Én sem szoktam megsértődni. De ha neked ez megfelelő, akkor rendben. Te tudod. Én emiatt szakítanék, nem azért mert magában akar lenni, vagy mert dolgai vannak.


30/N

2009. nov. 19. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem 1 hét teljesen külön nagyon jót tenne nektek, már csak azért mert abból sok mindent le lehet szűrni, pl. mennyire hiányoztál neki míg nem látott, hányszor hívott telefonon vagy írt smst, mennyi idő után írt vagy hívott? Szerintem próbáld ki, baromi nehéz lesz, de megéri
2009. nov. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!